Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Административно питаненови  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.04.09 21:18



Смятате ли за редно модераторска намеса за защита на псевдонимите?
Като в случая с Уникална?
До колкото в правилата за модераторите няма нищо по този въпрос.
Разбира се при съгласие от страна на клубарите винаги могат да се въвеждат допълнителни правила.
Аз поне така въведох задължителната кирилица в медицинските клубове.
И за това - питам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Административно питаненови [re: bira_more]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано19.04.09 22:51



Клонирането на никове е възможно благодрение на възможноста да се смесват кирилица и латиница в името.На много места това е забранено и не виждам никаква причина да продължи да е позволено тук.



Тема Re: Административно питаненови [re: bira_more]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано19.04.09 23:05



Това не е само паразитиране върху никнейма на УниКална, това е класически случай на трол. Троловете се борят с бан, няма по-ефективно средство.
Колкото до модераторската намеса за защита на никовете, то според мен псевдонимът на всеки от нас е неговото "лице" в този сайт. Ако се допуска "клониране" на псевдонимите, то по-добре да се затворят всички клубове, освен попържни и шантав, или подобните им. Смятам, че нито един сериозен клуб, еле пък "Взаимопомощ", не може да вирее нормално, ако вместо съвет от клубар със заслужен авторитет на разбиращ от дадена материя, хората ще получават гаври от незнайни мозгошибани изродчета.
Ако имат да кажат нещо изродите - да заповядат под собствен ник, ако ли пък не - да не им се предоставя възможност да паразитират върху авторитета на клубарите.
Според мен на посочените изроди им трябва бан във виртуала и татуировка "паразит и мизерник" на челото в реала.
И може и от тях да се получат нормални хора.



Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

Редактирано от aspid на 19.04.09 23:06.



Тема Re: Административно питаненови [re: aspid]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.04.09 00:19



Значи - аз питам, защото в Програмисти например бяха на противоположното мнение - болшинството хора бяха против подобна модераторска намеса. И за това питам.
За мен не е никакъв проблем да поддържам подобно правило - ама не желая да го въвеждам еднолично.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Административно питаненови [re: bira_more]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано20.04.09 12:32



Аз не смятам това за редно. Без да искам да дърпам дявола за опашката, на мен защо никой не ми "клонира" ника?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема По-интересно е....нови [re: bira_more]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.04.09 16:17



....защо точно на "уникална" бе клониран ника, а не на някой друг?


Но пък новият ник й отива! Ако се прекръсти на "истинската и неповторима уникална" съвсем ще изтрепе рибата.
А сега на въпроса ти. Според мен модераторът трябва да трие спам, флуд, латиница и груби обиди. Нищо повече.



Тема Още по-интересно е...нови [re: abettor]  
Автор abetor (адвокат)
Публикувано20.04.09 16:42



...защо пък някой ще се занимава да клонира твоя ник, а не на някой друг?

А може би униКална е настъпила някого по мазола... Може би този някой е твърде злопаметен... Може да не може да прости, че тя се е оказала в някакъв момент по-информирана от него... или по-нещо друго - казва ли ти някой?

Ако един адвокат смята, че тези неща са невъзможни като отговор на въпроса му - се съмнявам лекичко в адвокатската му компетентност.

А може би като разберем IP-адреса на този, който я е клонирал - нещата ще се изяснят.

ПП - молба - би ли обяснил подробно за невежите какво точно е: "спам, флуд, груби обиди"? Да си знаем, де...

Редактирано от abetor на 20.04.09 16:43.



Тема Re: По-интересно е....нови [re: abettor]  
Автор aвettor (адвокат)
Публикувано20.04.09 17:09



Засега ще се задоволя с това. От утре тръгвам по клубове да пиша компетентни адвокатски мнения!





Тема Re: По-интересно е....нови [re: aвettor]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.04.09 17:55



Ми тръгни! Лошото е, че ментетата ти са доста некадърни!





Тема Re: По-интересно е....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано20.04.09 19:16



Ще се опитам да ти обясня като на човек, а не като на "abettor".

Нямаше как да не си сменя ника - твърде малка е разликата между двата, почти незабележима. При това положение едно "истинската" преди униКална според мен беше най-добрият избор, за да не стават обърквания. А го изписах с главни букви, за да не може пак идиотчето да ме изментира с латинското "и".

А въпросът за намеса на модератора не е личен, а принципен. Язък, че един юрист няма тънкото чувство за принципи. Не би трябвало да има никакво значение ЧИЙ ник е клониран, а самият факт на клонирането.

Но един клубар по-горе го е обяснил ПЕРФЕКТНО, няма нужда да повтарям.

Винаги има поне още една гледна точка...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.