Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Моля посъветвайте ме към кого да се обърнанови  
Автор anbra (аз)
Публикувано17.03.09 22:33



Ето какъв проблем се явява.
Преди поне 25 години е закупена земя по някакво постановление, според което ако не се построи на нея сграда до 3 години, се губи правото на ползване. По различни причини къща не е построена, а земята е част от дворно място, състоящо се от общо три еднакви парцела, като само средният е застроен. Преди две години къщата бе продадена и сега има нови собственици.
Обаче на мен продължават да ми пристигат данъчни съобщения за земята. През всичките тези години данък се е плащал редовно, но откакто вече къщата е продадена, аз спрях да плащам. И се питам какви неприятности ще ми навлече това.
Преди продажбата на къщата, ходих до съответната община да попитам дали не мога да закупя парцела и всъщност кой му е собственикът. Отговори ми се, че собственик е общината, но че няма да имам предимство ако тръгне да се продава - щяло да бъде търг. Попитах защо тогава над 20 години плащам данък на парцел, който не притежавам и дори не мога да купя. Чиновничката сви рамене и се изнерви - отговор не получих.

Въпросът ми е - към кого следва да се обърна и под каква официална форма /явно разговорите не водят доникъде/, така че да получа отговор как да не получавам данъчни съобщения за нещо, което де факто /по моя вина - не съм застроила в срок/ не притежавам.
Благодаря предварително.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Моля посъветвайте ме към кого да се обърнанови [re: anbra]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано18.03.09 07:24



Що ли ми е познато!


До Кмета.
Официално писмо с два въпроса:
1. Ако съм собственик на еди колко си декара моля общината официално да декларира, че признава собствеността ми. След това обстоятелствена проверка, за да се снабдиш с нотариален акт.
2. Ако общината не ме признава за собственик моля да бъда заличена като такава и да не получавам известия за дължимите данъци.

С официалният отговор на Кмета, ако е отговорил по т.2, отиваш в данъчното :) Да те отпишат като собственик и няма да получаваш бележка за данъци.
Ако е отговорил по т.1 започваш тягостната процедура по обстоятелствена проверка, за да се снабдиш с нотариален акт.



Тема Re: Моля посъветвайте ме към кого да се обърнанови [re: abettor]  
Автор anbra (аз)
Публикувано18.03.09 08:30



Оооххх!
До кмета на селото ли или до кмета на Радомирска община?
Защото, според общинарите в Радомир, кметът на селото трябвало да обяви търг.
Не че това се е случило, не и че ще се случи някога.
Омръзнаха ми тези данъчни съобщения и тая неразбория.
И още един сигурно глупав въпрос, ако обичаш - това писмо може ли да бъде изпратено по пощата - препоръчано или с обратна разписка, или как за да съм сигурна, че е получено и не е изхвърлено в кошчето за боклук /както ми обясни, че ще постъпи с него раздразнената от мен служителка/? Защото някак движението натам и обратно повече от веднъж ми се струва неизпълнимо.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: за съжаление...нови [re: anbra]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано18.03.09 09:27



от опит /на нашите/ с проблем с имот по западните покрайнини))...да знаееш най-добре си е лично да ходиш и да действаш!!!...иначе и да получат писмото го слагат по папки и го забравят))...просто лично трябва да им се досажда.



Тема Re: Моля посъветвайте ме към кого да се обърнанови [re: anbra]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано18.03.09 18:13



Уви, не знам към кой Кмет. И към двата. Имам проверена куриерска фирма, която ще ти вземе по десетина лева за връчване на писмо и връщане на документа с входящ номер.
Това е с пъти по-добър начин от писмо с обратна разписка, пък и не се налага да ходиш лично.





Тема Re: Моля посъветвайте ме към кого да се обърна [re: anbra]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано19.03.09 11:25



До кмета на селото ли или до кмета на Радомирска община?


До кмета на общината. Селския кмет не се занимава с такива проблеми. Моят съвет е писмото да бъде под формата на жалба и да изискваш писмен отговор, който са задължени да ти дадат по закон.

Ω



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.