Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ужасен проблем със съседи...нови  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано25.10.08 00:07



Здравейте,
Обръщам се с молба за съвет за един малко заплетен казус.
Днес ми се обади майка ми (ревейки), за да се оплаче отново от съседите над нея. Тече им отходната тръба от тоалетната в нейната кухня. Доколкото разбрах, проблема е започнал само с капене, сега вече направо си тече. Опитала е да говори със съседите отгоре няколко пъти, но там положението е много сложно - в него живее разведената жена на един от синовете на първоначалния собственик на жилището (чия собственост е в момента, не мога да ви кажа). Майка ми е говорила с жената, която откровено не й обръща внимание, говорила е и с бившия съпруг, който многократно и от месеци обещава да оправи положението, но не прави нищо, говорила е и с първоначалния собственик - и при него същите напразни обещания. Последно е говорила с бившия съпруг, който горе-долу й е казал, че няма пари и не може да направи нищо, демек да си гледа работата... Не знам дали бях достатъчно ясен, но това е информацията, която имам. (Аз живея в София, майка ми е в Бургас).

Интересувам се какви са правните възможности да се въздейства върху съседите, за да се разреши проблема, щото положението вече май е много зле?

Благодаря предварително на отзовалите се!



Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: Blake]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 23:04



режеш тръбата и слагаш тапа - така няма да тече повече, и направо ще си прелива от тоалетната на горния етаж





Тема Re: Ужасен проблем със съседи... [re: Blake]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.10.08 14:49



Може да ти изглежда странен съветът на по-горния, но аз имах подобен проблем преди време и след като се допитах до всички юристи и проучих всички възможности, и на мен ми дадоха същия съвет. И то съдия ми го даде. Можеш ли да си представиш какви са законите в тая държава, след като никой не пази невинния от виновните, а напротив, стоварва му на главата всички проблеми.
това е положението

Или и прати биячи, или иди лично я набий с качулка на главата да не те познае.





Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: Kaily]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано26.10.08 16:43



Е какъв закон искаш? Имаш си частна собственост, имаш си тръба, която минава през частната ти собственост, като не те кефи тръбата, режеш я. Аз продължавам да се чудя защо всички хора не прережат тръбите на топлофикация, които им красят ъглите на стаите, след като тия задници имат наглостта да им искат такса мощност при спряно парно... Или да плащат наем поне два пъти колкото таксата мощност, която искат, или да си прекарват тръбите през някое друго място.



Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: TAfricanski]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 18:39



правиши застраховка на апартамента,след което застрахователното дружество се заема с проблема



Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: TAfricanski]  
Авторpencho (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 20:32



В отговор на:

Имаш си частна собственост, имаш си тръба, която минава през частната ти собственост, като не те кефи тръбата, режеш я


А като не те "кефи" стената между стаята и хола или пък трегера над холския прозорец (наистина кой пък би се кефил на някакъв си трегер над главата си) и тях ги буташ, режеш, махаш и пр.



Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: pencho]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано26.10.08 21:26



Само аз ли виждам разлика между водопроводна тръба и трегер?



Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: TAfricanski]  
Авторpencho (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 21:46



ТAfrikanski, предлагаш освен тръбите на парното да махнат и водопроводните тръби ли ли?



Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: *]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано27.10.08 10:20



ъъъ, не става определено, теча е в апартамента на съседите отгоре, дори и да се затапи тръбата, ще продължи да тече, щото теча е при тях.
Застраховка също не става, щото стената вече е много зле - даже и ремонт не може да се направи, щото тече постоянно...

Майка ми онзи ден е предложила да заплати тя материалите, даже довела и майстор, но й отговорили, че те си имат хора, и ще си оправят теча (но незнайно кога), просто сега нямали възможност (!?!?!)... Луда работа...



Тема Re: Ужасен проблем със съседи...нови [re: Blake]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано27.10.08 12:23



Извикайте полиция. Никой няма право да ви руши собствеността.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.