Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Заплата на юрист в Софиянови  
Автор Ripple (яребица)
Публикувано09.09.08 11:47



Моя много близка приятелка сменя работа-от провинцията в София, има уговорени няколко интервюта, частни фирми в строителния бранш и една кантора, доста голяма. Ако се харесат с кантората, сигурно ще трябва да се впише като адвокат.
Интересува се какви са средните заплати горе долу в тази сфера, защото все пак провинция-София има разлика, стажът й е около 5 години, има хубав опит.
Разглеждахме заедно обявите в jobs-право, на места се предлагат 800 лева за юрист без опит, говорихме и с позната човешки ресурси в банка, посочи сумата от 1200 чисти.
По мое мнение разликите в заплатите са доста драстични-като се почне от 500 лева по ведомства и се стигне доста, доста нагоре, не знам къде точно е средата.
Да, относително е, но все пак.
Знам, че някъде имаше подобна тема, но тя беше за начинаещ юрист, първа работа или нещо подобно.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Ripple]  
АвторSofianec (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 12:45



През 1989г. населението на София е около 850 000., а сега е над 2 милиона. София не може да поеме повече провинциална миграция. Твоята позната без проблем може да намери работа в провинцията- работа има, заплатите на провинциален юрист на места са доста по-високи от София. Юрисконсулт на повечето 5 звездни хотели на морето получава четирицифрена заплата. Юрисконсулт на едно от големите бургаски предприятия получава над 2000 лв. Така че работа в провинцията има, и заплатата на юрист в провинцията е доста висока, ако си подготвен, разбира се. Освен това в магистратурата заплатите са еднакви - пример съдия в РС- Силистра , например получава колкото съдия в РС- София, но цените в Силистра са много по-ниски.
Положението с провинциалната миграция в София е вече НЕТЪРПИМО. Освен за правата на провинциалистите трябва да се мисли на първо място за правата на кореняците софиянци. Вероятно единственото възможно решение е връщането но софийското жителство. Аргументът , че в провинцията няма работо е лъжа. Работа има. Желаещи да работят няма. На всеки, който има земя му я върнаха. А който няма земя може да работи като наемен работник в земеделието. Няма срамна работа.
Отвратително е че провинциалистите говорят против София и софиянци, но целта на живота на всеки провинциалист е да дойде в София. Абе преди да имате претенции да нахлувате в родния ми град първо се научете да говорите на правилен български език и се освободете от провинциалните комплекси(разбира се първото е възможно- след дългогодишно ходене на квалифициран логопед, а второто е немислимо и невъзможно).



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Sofianec]  
АвторПpoвинциaлнa юpиcтka (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 13:34



За щастие на нормалните хора и твое нещастие София не е личен имот на такива като теб и нито можеш да въвеждаш жителства наляво и надясно, нито да забраниш на хората да идват в "твоя" град. Като не ти харесва, хващай си пътя и отивай някъде другаде. Някъде, където има много ниви за доходно обработване, както щедро ни съветваш. Никой няма да те спре да отидеш другаде, защото примерно нямаш жителство за там. Глупостите за правилния български език няма да ги коментирам, защото имам мазол на езика от коментиране по въпроса. Със здраве.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Sofianec]  
Автор Ripple (яребица)
Публикувано09.09.08 13:48




Отговорът ти не е по темата.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Пpoвинциaлнa юpиcтka]  
АвторSofianec (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 14:56



Eй провинциална юристке, или накратко провинциалистке, явно много завиждаш на софиянци. Завиждай. Завистта е в кръвта на провинциалистите. Завистта и селската злоба. Аз произхождам от стар и известен софийски род и да- мога да кажа , че София е моят град, родният ми град, градът който обичам, и за който милея. Но това е нещо твърде далеч от една селянка като тебе, от лице без произход. Изобщо за провинциалните плебеи злобата е част от вашият селски манталитет.
А да говориш на правилен български език не са глупости, а въпрос на интелектуално ниво, възпитание, произход, семейна традиция- категории от които ти си далече...



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Sofianec]  
Автор Ripple (яребица)
Публикувано09.09.08 15:09



Ще те помоля в моята тема да не обиждаш.
Пълно е с провинциални клубове, там пиши какво мислиш за София, другите градове и логопедите.
Тук по същество, ако има какво да кажеш.
Благодаря.



Тема Да разбирам линови [re: Sofianec]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.09.08 19:00



че не те кефи пазарната икономика?
Пазарната икономика си е пазарна икономика. Има търсене има и предлагане, а който не се кефи - може да ходи някъде където да те кефи.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Ripple]  
Автор az2OO8 (непознат )
Публикувано26.09.08 16:59



И аз съм софиянец ама тоя Sofianec е много тъп.
И даже пиша тук защото много са така мислещите, включително хора дошли от странат, които казват, че трябвало да се въведе жителство.
Хората спокойно си купуват имоти и живеят из цяла Европа –Англия, Гърция, Австрия, Германия и пр.,че и по света, а тоя си мисли, че София е негова.
Въобще света се развива и глобализира, повечето българи се изнасят в чужбина и лесно стават понякога граждани на държави из Европа, а и на САЩ и Канада, а тук София трябва да не се разширява.
Варненци пък ще ни забранят да ходим на море, други на планина и ски и въобще всеки ще трябва да си стои в квартала, а най – добре в махалата и на собствената улица.
Sofianec да ходи в Куба, Северна корея или някоя от азиатските бивши републики на СССР - там има прописка - например в Тюркменистан. Или да изрови Тодор Живков - при него имаше софийско жителство.
От такива ми се повръща. Щото не издържат на конкуренцията - като е бил от род, сигурно е забравил, че му трябва и образование, а след това и да се понапъне малко на работата.
То всички сме от род, никой не е безроден, само дето повечето сме произлезли от Адам и Ева, а такива като Sofianec – от маймуна.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: az2OO8]  
Авторaz1971 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 18:43



Ти явно си от тези "софиянци", родени в прованса. Sofianec е прав през 1989г в София има 900 000 човека днес са над 2 500 000. Това е нетърпимо. Провинциалната напаст донесе проблеми с трафик, задръствания, неразрешим проблем с чистотата- селяните си хвърлят боклука от балкона , фасовете по улицата ...защото тук са анонимни, проблеми с престъпността, с цени на имотите , с простотията си- " Ко мъ направи бей..." ще чуете пред НДК-ужас



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: az1971]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано26.09.08 23:19



Хайде да ми обясниш как населението на София през 1878 е 28 000, а след 110 години е 900 000?Стичането на хора към столицата е започнало особено масово през 50-те.И аз имам роднини, които живеят вече 50 години в София и се смятат за софиянци- и с право!

Защо ми звучиш като леля Дъмша, но без Ангелинка



Моят град:
Автор:Mr.Anderson


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.