Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема моля за съветнови  
Авторзoo222 (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 07:56



станах участник в следната случка:
в двор на път в който се помещават помещения на частни фирми бях паркирал колата си и вършех работа прие един от шефовете на фирма.синът на другия шеф дойде и с заповеден тон ми каза да си махна колата ,казах му че след малко ще си я махна .след което той подкара един мотокар и вкара вилиците му под колата ми ,при което скочих в/у него и го блъснах с законен газов пистолет по главата.
искам да питам имам ли право да защитавам моята частна собственост като използвам мерки и действия , на път който свързва помещения на отделни фирми,като преди това изрично са ми позволили достъп до него. колата ми не е била в/у техен имот ,и това се развива там.
моля за съвет какво да правя при евентуална жалба от негова страна за телестна повреда и какво да очаквам



Тема Re: моля за съветнови [re: зoo222]  
АвторPeшeтka (Нерегистриран)
Публикувано19.10.08 00:34



"Неизбежна отбрана" - Чл. 12 от Наказателния кодекс



Тема Re: моля за съветнови [re: Peшeтka]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано19.10.08 03:41



Неизбежна отбрана" - Чл. 12 от Наказателния кодекс
Чуда се дали е жалко или е хубаво, че не си съдия.
Със сигурност е добре, че изобщо не си юрист.


А на автора:
моля за съвет какво да правя при евентуална жалба от негова страна за телестна повреда и какво да очаквам
Очаквай проблеми! И изобщо не разчитай на това, дето незнайният ти е написал.

Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.


Тема Re: моля за съветнови [re: Peшeтka]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано19.10.08 03:41



Неизбежна отбрана е като са стреляли няколко пъти по тебе с явното намерение да те убият и когато намерението им явно все още не е отминало, щото се канят пак да стрелят. Това тук е нападение и самоуправство и в правния мир на България е лоша работа. Повечето хора биха защитили собствеността си по такъв начин, но това, че някой ти е ударил колата нарочно, не ти дава право да го нападаш с оръжие. Иначе на някой светофар спокойно ще те гръмнат между очите, задето си счупил нечий фар.
Другия път звъни на 112, представи събитията драматично, кажи че ти се струва, че той има пистолет, че те е заплашил, че ще те убие, след като ти разкара колата от там, и изчакай патрулката. В крайна сметка като ти потроши колата, после ще плаща, а като му начупиш кратуната, ще се радваш, ако ти не плащаш. Може да си го е заслужавал, ама си се прецакал с тази реакция. Успех в мазането.





Тема Re: моля за съветнови [re: зoo222]  
Авторзoo222 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.08 09:48



да разбирам че ако човек защитава своя собственост трябва да се остави да бъде повредена или унищожена или той да получи нараняване за да го защити закона при евентуална реакция ако причини вреда на нападателя..?

благодаря все пак



Тема Re: моля за съветнови [re: зoo222]  
Авторзoo222 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.08 09:50



всъщост забравих да кажа че имам снимки на събитието
това признава ли се като някакво доказателство



Тема Re: моля за съветнови [re: зoo222]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано19.10.08 17:26



Разбирай, че каквото и да е посегателство срещу собствеността ти не ти дава да извършваш посегателство срещу личността на някого.
Иначе пак ти казвам - някой тъпак с кола ще ми се направи на отворен и ще се опита да не ми спре на пешеходната пътека, ще ми свири гуми и ще спре на сантиметри от мен, ще му потроша фара с някой ритник и тоя ще ме гръмне/пребие. Нападение срещу личността не е адекватна реакция на тов да увредят собствеността. Както няма да е адекватна реакция и да гръмна някого, че не ми е спрял на пешеходната пътека, освен ако мога да докажа, че с това, че съм го гръмнал, съм му отнел възможността да ме блъсне и убие, което няма как да стане.

Защитата на частната собственост е задължение на държавата, никой не ти дава право с юмруци да изземваш функциите на държавата.

Мене един бабаит щеше да ме бие в центъра на Русе с тръба, защото имах наглостта да не се махна от най-лявата лента на Цар Освободител, понеже той ми бил светкал. Даже напротив - натиснах спирачката. Че отговорих на неговата пътна агресия с моята си пътна агресия - много ясно. Но това значеше ли, че на следващия червен светофар той има правото да извади тръба и да тръгне да слиза от колата? И какво щяхме да правим, ако не бях успял да му избягам със слалом между колите и не се бях сетил да спра на тротоара пред РДВР? Някакъв нещастник да ми начупи кокалите, защото не съм пожелал да карам с повече от 60 в града в най-лявата лента на булевард с 3 ленти (което ми дава право да си карам където си искам) и не съм му дал път специално на НЕГО, защото е най-великия? А ти знаеш ли, че аз ако имах пистолет в мене, щях да го гръмна, като спря до мене, показа ми тръбата и тръгна да слиза? Изобщо нямаше да ми мине през ума да му покажа пистолета и да го гледам как се насира, а щях да го убия пред майка си и брат си, защото за мен той беше огромна заплаха за здравето и живота и на трима ни. И никога нямаше да се почувствам виновен. Аз все още искам да го убия и заради това и не потърсих на кого е регистрирана колата, защото запомних номера.
Но това не е правилно. Нито хората трябва да се убиват задето не са ти дали път, нито задето са ти ритнали фара, нито задето се имат за много велики, защото имат тръба, ама са толкова тъпи, че са спрели твърде близо до твоята кола и не могат да си отворят вратата, за да слязат. И сега оная мижитурка е жива именно благодарение на закона в България, защото ако знаех, че мога да убия безнаказано всеки, когото искам да убия, аз щях да си имам един чудесен пистолет винаги с мен.



Тема Re: моля за съветнови [re: TAfricanski]  
Авторзoo222 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.08 20:43



благодаря за отговора,значи правилно съм разбрал
ако някой тръгне да ми краде колата или да я чупи стоя и чакам полиция
без да му нарушавам душевния комфорт



Тема Re: моля за съветнови [re: TAfricanski]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.10.08 21:18



Преди няколко години имаше случай с един футболист от Литекс(не ми се търси името му, светъл симпатичен младеж, който предизвиквайки друг участник в движението, не само беше наранен, но май прекрати и кариерата си след това).

Моят град:


Автор:Mr.Anderson

Тема Re: моля за съветнови [re: зoo222]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.10.08 01:52



Ми от край време цирка е важно нещо. Не е важно какво баш е станало, а какво може да се докаже.
Ако беше му помогнал да падне, ама без да може да бъде доказано - тогава е друго, ама да му скачаш с пистолет....
А бе - зависи от адвоката ти. Та - намери си адвокат.
А и той не е тръгнал да ти краде колата.
Ако просто беше го изхвърлил от мотокара, под предлог че му спасяваш живота, защото удряйки колата ти - може да стане пожар, и той да загине....
Или пък викаш ченгетата - и го осъждаш. По зле щеше да бъде за него. Първо - самоуправство, след това да ти плати щетите, а и разходите по делото - в чудо щеше да се види.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.