Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: ASEN]  
Авторvic za provincialna iuristka (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 17:36



Една провинциална юристка решила да дойде в София, за да преуспее. Намерила работа в адвокатска кантора и на другия ден при идването и била въведена в обстановката от друга юристка. Провинциалната юристка попитала:
-Ами шефът дей,бе?
Другата казала:
-Мен на кушетка, за тебе не знам!



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Mиpa_M]  
АвторДa бe дa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 17:40



В лекса не намерих такава тема. А в новия форум юрис.фрии.бг(на латиница, юрис без т), може и да я пусна , нищо че там има само кънтри юристи- да я трият , ако искат.
То лекс форума има нов фейс и нещо не вървят нещата там, нали модераторите са от прованса, как да вървят...



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Ripple]  
Автортoти (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 17:53



Не съм юрист, но имам известни наблюдения. Та, ако си търси работа като юрисконсулт/ юридически съветник в някоя фирма, горе-долу очакванията й могат да са в интервала 1 000- 1 500 лв. Много зависи от сферата и областта, в която е специалист приятелката ти. Имам колеги, специалисти в областта на ценните книжа, като юристи получават около 2 500 лв.
Юрист в банка взема около 800-900 лв. чисто, ако не е шеф на юридическия отдел. Юрист във финансова институция - около 1 500 лв., юрист в търговска фирма (е тука вече мнооооооооого варират) - от 800 до 3 000 лв., зависи от дейността. По министерства и държавни институции - от 500 до към 800 лв.
Не на последно място - 5 години не е чак толкова богат опит. Обикновено по адвокатските кантори, особено големите, наемат служители за около 1000 лв.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: doAz2OO8]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.09.08 23:57



Звучиш като много силно ощетен човек.
София беше замърсена и преди 1990. Въздуха е мръсен от как го помня а го помня от доста години.
2 или 2.5 милиона генерират много ама много ама изключително много приходи за общината. Това че в общината няма кой да ги ползва по предназначение е отделен въпрос.
Няма да се въведе жителство. Може газ да пропикаеш, пак няма да се въведе. Няма начин. Що няма начин - няма да ти обяснявам, щото няма начин да ме разбереш.

Bеer? Mоre?




Тема Тъй и тъй темата вече е оффнови [re: bira_more]  
Автор Buhl (H.)
Публикувано30.09.08 21:46



2 или 2.5 милиона генерират много ама много ама изключително много приходи за общината.

Дали и доколко? И всеки от тая бройка ли плаща МДТ точно в СО?



Следите, оставени по улицата, са по-дълбоки от следите, оставени в интернет.

Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Ripple]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано15.10.08 22:46



От коя провинция иска да отиде в София? От Северен Рейн Вестфалия, от Долна Саксония или от Бавария? На мен в България не ми е известно да има провинции. България е унитарна държава.
Не ми е ясно на какво отгоре се гради имперското ви самочувствие на граждани на Града. Нито се намирате в Рим, нито пък живеем в Древността. Поне според законите на България не ми е известно всичко извън областта София-град да е предназначено само да плаща данъци на Метрополията в замяна на охрана от варварски набези и под заплаха от бой, че да си позволява някой да ме нарича провинциалист. Бях ли достатъчно ясен?
Много интересно как досега не се е намерил нито един немец или нито един холандец, който да ми каже къде не ми било мястото, а вие, нещастници, си позволявате да давате подобни акъли. Можете само да злобеете, че другите хора живеят на приятно място и идват до София само за да се възползват от административните услуги, които тя предлага като столица, а вие живеете на гадно, но честно ви казвам, това не е мой проблем. Никой не ви е спрял да се преместите на по-приятно място. И аз не разбирам какво пречи централата на някоя фирма да е във Велинград или в Самоков. Вие се маймунчите там, правите си живота гаден, слагате си всичко в София, после ние сме ви били виновни.
Уважаеми, София е много повече моя, отколкото Русе ваш, защото София е столицата, в нея се наливат ресурси от цялата държава, за да е представителна и за да изпълнява функциите си. В замяна на това София е на всички. Ако някой от вас не се възползва от инфраструктурата, изградена с държавни пари, и въпреки това хората от другите части на страната му пречат, нека приеме личните ми извинения. На тия, които се възползват от икономическите, културните и всички други облаги, които получават благодарение на парите, които аз съм платил като данъци, мога само да се усмихна пренебрежително.
Хората в Габрово са много по-прави да се сърдят, че камиони им мачкат центъра по 24 часа на ден, защото Габрово е Габрово - има си хора, има си община, там всичко си е тяхно. Държавата не им е направила околовръстен път и заради това се руши тяхната инфраструктура, задръства се, рискува се техният живот. В София всичко е на всички българи, така че нямате право да мрънкате. Ако не ви изнася - никой не ви е спрял да живеете някъде другаде. Ама ви е под достойнството, нали.

Щото имате самочувствието, че сте най-великите, понеже сте столичани. Смех... Заради това и карате като камикадзета - от Витоша по високо нема, от Искъро по длибоко нема. Аз съм със "С", всички трябва да ми дават път.
Преди няколко дни един колега първа година искаше да ме пита колко ракия си нося от България (за студентите в Германия това е равносилно на злато) и ми вика "Колко ракия си носиш от София?" Доста показателно.
Между другото, аз съм един щастлив българин, защото не ми се налага да ходя в София по никакъв повод. Имам си на 60 км от нас една друга столица, която ми предлага всичко, което ми липсва в Русе. Кеф ти летище, кеф ти второ летище (и нито едно от тях не го затварят, като има мъгла), кеф ти Икеа, кеф ти университет (да, по-добър е от СУ, съжалявам), кеф ти трамваи, кеф ти метро, кеф ти ескалатори, кеф ти задръстване, кеф ти австралийско консулство, кеф ти ЖП връзка със Западна Европа Не е ли тъжно, че до Букурещ пътувам по 4-лентов път, а евентуалната 4-лентова връзка на Русе с евентуалната магистрала Хемус, по която евентуално ще мога да стигам до нашата си столица, се дъвче като проект от години и е все още пожелание? И знаете ли кое ми е единственият проблем да ходя по-често в Букурещ? Таксата мост, която централното софийско правителство си позволява да ми събира, за да си пълни централния бюджет, с който да решава вашия проблем с вашия боклук, да ви прави метро или да ви вози с обновени вагони до Бургас. Е как да не ми се разгарят идеи за сепаратизъм от софийската централна власт, при положение, че от София виждам само лошо? Че ако Берлин почне да събира по 8€ на преминаване на националната граница между Германия и Австрия, Бавария на следващия ден ще обяви независимост бе! Етническите различия в международното право сами по себе си не са основание за сепаратизъм, но ако правата на някоя група от обществото са системно нарушавани, това вече Е легално основание за сепаратизъм. Моите права на свободно придвижване и икономически просперитет се погазват, за да събира София 35 милиона евро на година в централния бюджет.
Имате нужда от спешна промяна на провинциалното мислене точно вие, софиоцентрични индивиди. Колкото по-бързо се научите да мислите като едни съвременни граждани, а не като комунистически бабички от някое село, толкова повече нерви ще спестите и на себе си, и на другите.

8€ на кола за преминаване по Лъвов и Орлов мост! Равенство за всички! Аз трябва да платя 8€ на държавата, за да пия кафе в северната част на града си, наречена Гюргево, вие ще плащате 8€, за да отидете от другата страна на Перловска!



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: тoти]  
Автор Ripple (яребица)
Публикувано16.10.08 09:04



Благодаря ти за отговора, бях се отказала да видя нещо по същество по темата.
Предложиха и работа в кантора за 2000 лв, изчаква отговорите от още един интервю, но е склонна да приеме в кантората.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Ripple]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано16.10.08 12:51



Че що бе, аз съвсем по темата точно тебе наех. Кой те би по главата да пишеш, че приятелката ти щяла да идва от провинцията? Как ти звучи "от друг град"? Или от "друго село" (дали го написах нарочно така, а? ;) )? Пак те питам - къде си видяла провинции в България? Въпросът ми е почти правен, макар че се интересувам от моралните импликации, щото правните са ми ясни. Ти започна с този стил на писане, затова с теб се заядох в началото. Не че долу няма по-големи лумпени, но пък ти така си си започнала темата.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: TAfricanski]  
Автор Ripple (яребица)
Публикувано17.10.08 11:57



ето линк към тълковен речник онлайн.



ето и дефиницията за провинция
, мн. провинции, ж. 1. Административно-териториална единица в някои държави; област. 2. Само ед. Населено място в страната извън столицата. // прил. провинциален, провинцална, провинциално, мн. провинциални.

аз ползвах думата във второто и значение, без да влагам някакъв друг смисъл.

На постинга ти не отговорих, защото го прочетох по диагонал, след като не е по темата. През Русе и Габрово само съм минавала, така че какво да коментирам градове, които не познавам. Не съм от София и в нито един момент не съм чуствала някаква неприязън към някого на база от кой град е. Както и фактът, че не съм от София, не ме е карал да избивам някакви месторожденски комплекси, защото нямам такива.

Понеже пак ме питаш, пак да кажа- не отговорих на мнението ти, защото е: 1. оффтопик
2. не дава отговор на това, което ме интересува.
3. "да си ги мерим" кой откъде е ми се струва пълна глупост.
Нищо лично.



Тема Re: Заплата на юрист в Софиянови [re: Sofianec]  
Автор _greg_ (непознат )
Публикувано17.10.08 12:15



Браво колега!

Вие очевидно не сте юрист, а шовинист. Трябвало е да се родите преди 80 години в Германия - от Вас щеше да излезе безупречен ариец, служещ безпрекословно на Германската национал-социалистическа партия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.