Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Търся спешно адвокатнови  
Авторинa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 16:56



Здравейте ! Отправям зов за помощ ! Търся адвокат,който не го е страх , не му пука , да е достатъчно луд и отговорен . Да бъде наистина човек на закона защитавайки правата на обикновенни и беден човек.
Давам 7% от стойността на сделката на този който доведе нещата до край.

Имам имот находящ се в гр.Варна ул.Ст.Стамболов – 48 /бившата Ан.Иванов/,срещу х-л Одесос.Моята зълва отне правото ми и на двамата ми сина да притежаваме наследството от покойният ми съпруг.Кражбата е била осъществена с констативен нотариален акт.Знаете какво означава това ,нали ?!
Искам да се взема моето дворно място,като уборим тази констативка и след това да бъда компенсирана по пазарни цени.
Който прояви интерес ще бъде запознат с цялата документация по случая.Накратко ще споделя през кои адвокати минах.

1.адв.Савов – гр.Варна
Той съдейства за издаването на повечето документи,за което му благодаря.Но не успя да предаде нотариалната покана на инвеститора,което за мен бе необяснимо.Цитирам..
„...Куриера напусна.....”
До тук стигнахме поне до кривата круша.....

2.адв.Олег Атанасов – гр.Варна
Запознах адв.Атанасов с проблема,като му предоставих необходимите документи,събрани от адв.Савов.Г-н Атанасов каза,че ще ми се обади като е готов с тезата си.След двумесецно мълчание,аз го потърсих.Секретарката му каза,че щом не ми се обажда значи не съм изтървала срока за подаване на дело.След този разговор,тя насрочи ден и час за разговор. Адвокат Атанасов каза,че съм изтървала срока който е от 6 месеца и е безмислено да се води дело за уборване на констативката,която тече от 22.10.2003 г.
Защо според Вас този адвокат се опита да ме заблуди?Вероятно има личен мотив това дело да не бъде повдигнато и спечелено....

3.адв.Пламен Пенев гр.Варна – Общински съветник от ГЕРБ
Запознах адв.Пенев с историята си и с действията на предишните му колеги.Той се учуди,че адв.Атанасов не е запознат с реалните срокове и каза,че срока за уборване на констативката е 5 години и срока изтича на 22.10.2008 г.Той се зае със случая и започна проучване.Установи,че ще имаме големи проблеми ,ако започнем това дело.Започна да ме убеждава да се откажа.Аз претендирам само за компенсиране на пропуснати ползи.Обаче от разследването му се оказа точно обратното,че ако повдигнем делото ще трябва да платим на тези ,които са настанени върху нашия имот с този фалшив нотариален акт,да им заплатим по предлог,че им подронваме авторитета и имеджа в този град.
Една народна поговорка гласи....”Крадеца вика..Дръжте крадеца....”



Моля не оставяйте координати, няма как да се провери достовеерността им! За удобство - регистрирайте се и може да получавате и да изпращате лични бележки!

Редактирано от Cтpeйнджъp на 19.08.08 00:53.



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: инa]  
Автор _zla_gad (непознат )
Публикувано18.08.08 17:48



Интересно като казус..., но явно "робувате" на имена. Дерзайте има още много адвокати...
Съвет: не казвайте какъв трябва да бъде резултата от делото. Може би, не случайно колегите да са били толкова "заети"...



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: инa]  
Авторинa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 18:04



Не робувам на имена.Но явно колегите Ви са некомпетентни или ги е страх да се захванат с това дело.Аз си търся адвокат и затова съм публикувала писмото си в този форум.Не виждам смисъл от заядливият Ви сарказъм.



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: инa]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано18.08.08 20:28



Госпожо ,аз не мога да разбера какв е проблема , става въпрос за оборване на една констативка така ли иска е по члчл.124 ГПК/ресрективно чл.108 ЗС ,ако вие нямате достъп до имота / във връзка с 537 ал.2 ГПК във връзка , не е нещо сложно ,ще са ви нужни данъчна оценка и скица с тях като заведете иска ще се снабдите със съдебни удостоверения /иска се вписва/,от кога е констативката ?
Също така ще са ви нужни удостоверение за наследници , както и да праверети в службата по вписвания дали тая жена не се еразпоредила с имота.

Желателно е адвоката да е от Варна ,по удобно ще бъде

успех и не протаквайте !



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: donnna2]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.08.08 00:52



Проблемът е, че ходи при адвокати пеналисти (наказателни), които от гражданско почти не отбират (не им е и работа)! Това е! Иначе явно не говорим за КНА, а за НА по обстоятелствена проверка, но така или иначе също смятам, че написаното от теб е правилният път. Поне за начало!





Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано19.08.08 10:27



Аз пък си мисля ,че е ходила при специалисти по всичко ,защото аз като не отбирам от нещо препращам човека ,не му задържам книжата .



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: инa]  
Автор2 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 14:44



На мен пък ми е чудно как всички разбраха всичко!
Щото на мен нищо не ми стана ясно:

1. Актът по обстоятелствена проверка ли е или е констативен. Щото ако наисина е констативен... за какво има да приказваме повече. Има си документи, въз основа на които е издаден. Какви са тези документи, фалшиви ли са? ... ...
2. Какво като Ина е ходила при 3-ма адвокати... И при 33-ма да иде, ако са некомпетентни..... или страхливи
3. Като се има в предвид колко малко

корумпирана общност са правистите... какво може да очакваш от тази общност. Може би 7% са твърде голяма сума за тях и те ще се чудат какво да правят с толкова много пари.
4. Дай да видим акта? ... Как да го видим ли? Нека Ина измисли сама как.

5. Ако казусът за Ина е толкова прост и ясен - отива в съда, пише искова молба. Поне сроковете за иска ще са спазени. Е, по-сложно е .... но не чак толкова. Щото може би няма да намери местен адвокат, който да се изправи срещу .... знам ли срещу кого.....

6. А някой разбра ли за какви пари говорим? Щото и многото пари и малкото пари навличат много ядове.

7. А каква е вината на инвеститора? Той добросъвестен купувач ли е? Щото ако е добросъвестен .... за какво компенсиране по пазарни цени говорим. И откъде следва, че Ина, ако спечели дело, ще се съгласи да си даде "моето дворно място" точно на този инвеститор. А този инвеститор, щом инвестира срещу ОДЕСОС, едва ли е случаен инвеститор.

До тук: Неясен казус... най вероятно с ..... неясен /меко казано/ край.
А и гилдията е научена да получава парички преди делото.... а не 7% след един мъгляв край.



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: 2]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано19.08.08 15:27



Божееееее КНА може да е по наследство и давност или на база на документи /какво разбираш ти под фалшиви/ясно какво ще е нищо друго не може да бъде . Тук има съсобственост и най-вероятно е първото
Кна може да се издаде на базата на документи ,ако няма такива с трима свидетели /обстоятелствена проверка/, не виждам нищо фалшиво ,за частта на питащата да се отмени трябва да се обори давностното владение .
Ина сама исковата молба не може да си напише ,а ти като си такъв специалист земи я напиши!
Тук не е форум в който се говори за пари дават се насоки , трябва да ти е ясно !
Къв инвеститор ...,кой говори за инвеститор
По тъпо изказване не бях срещала



Редактирано от donnna2 на 19.08.08 15:34.



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: инa]  
Автор ina55 (непознат)
Публикувано20.08.08 09:17



Регистрирах се,ако някой може да ми помогне,нека да ми пише и на лични.Благодаря Ви предварително.



Тема Re: Търся спешно адвокатнови [re: инa]  
Автор ina55 (непознат)
Публикувано20.08.08 09:35



Върху дворното ми място е построен хотел.Имам всички необходими документи.Но никой адвокат във Варна не се наема да ми ги оформи и да пусна искова молма и да заведа дело за пропуснати ползи и да си върна моето владение.Редовно си плащам и данъците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.