Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпроси по ЗУТнови  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 14:36



Имам проблем със съседите и по-точно извършване от тяхна страна на много незаконни строителни дейности в идеални части и множество нарушения от тяхна страна, касаещи ЗУТ. Подала съм жалби в общината по ройон, в какъв срок мога да очаквам някаква проверка и въобще, дали служителите ще си свършат работата или да не разчитам на тях?
Също така имам доста въпроси по ЗУТ, дали някой би могъл да ми отговори? Благодаря предварително.



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: steffy]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано15.07.08 14:40



Като начало си объркала компетентния орган - РДНСК са компетентни по въпросите свързани с нарушенията на нормите на ЗУТ. Общината хич няма да се разработи, най-много да ти отговарят, че не са компетентни след 3 месеца примерно.
ЗУТ не е шега работа, но питай :)
Макар, че си за адвокат... :)



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 14:53



От това, което прочетох на сайта на РДНСК, трябва да си отнеса жалбите в общината, така и направих.


Преди 2 години 1/2 от общия покрива беше подменен и леко задигнат. Едните съседи си пуснаха тръба за обратните води, която влиза общото стълбище, без да ме питат. Досега не съм правила проблеми, но ние искаме нашата 1/2 от покрива също да се ремонтира и надстрои, мислех, че те са си извадили виза, но научих, че всичко е незаконно. Ние искаме да си направим нещата законно. Сега са разкопали и целия двор да правят ограда от едната страна пак в идеални части, вече ми писна и ще пусна искова молба в съда, предполагам - Районния?



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 14:57



Също така искам да питам за издаването на ВИЗА - разрешително за строеж, доколкото разбрах са ми необходими подписите на всички собственици, така ли е, или още нещо ще трябва да им искам?



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: steffy]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано15.07.08 14:57



Подаваш до РДНСК, никакви Общини! От умрял писмо все едно да чакаш - това е Общината.
Иск до съда - за преустановяване на действията увреждащи съсобствения имот ли? Каква точно идея имаш?



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: steffy]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано15.07.08 14:58



Ще ти трябва да, съгласие от тях също.



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 14:59



За премахването на тръбата, влизаща в общото стълбище.



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 15:00



Трябва липодписите да са нотариално заверени? Освен подписи, ще ми трябва ли друго?



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: steffy]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.07.08 15:01



трябва да ти отговорят в едномесечен срок от общината. ако не ти отговорят тогава отиваш и подаваш жалба в РДНСК - като посочваш номера на жалбата в общината . В РДНСК не приемат жалби без отговор от общината. а може да подадеш жалба и в съда и все пак зависи за какво става въпрос .

за какви съседи става въпрос - за твои съсобственици в общ имот ли . нищо не се разбира така както си писала .

за достата въпроси по ЗУТ се обърни към адвокат наживо.



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: Бapбapeлa]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 15:02



Съсобствени в общ имот - всеки има идеална част от двор и таван.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.