Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: steffy]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано15.07.08 15:12



Първо прави са хората при адвокат,второ много сте я закъсали щом сте стигнали до премахване,така че помислете други съседи няма,тоест ще живеете с тях заедно и в бъдеще!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: naci]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 15:15



Така ще ги накарам да ми подпишат документите, които ми трябват, а и те не ме питаха за тръбата, нито пък знаех, че строежът нагоре е незаконен. Със сестра ми се подписахме на едно питане до общината, а се оказа, че те въобще не са го внесли.





Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: steffy]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.07.08 15:23



Точно си прочела- в РДНСК не се ходи без отговор или мълчалив отказ от общината.
За да получат какъвто и да е документ в общината трябва съгласието на всички съсобственици - да се явят лично или да ги представлява пълномощник с нотариално заверено изрично пълномощно .

Изчакай един месец, общината трябва да направи проверка , да излезе с констативен протокол . ако не ти отговорят от общината - подавай жалба в РДНСК. Ако съсобствениците ти са надстроявали незаконно, РДНСК ще издаде заповед за събаряне. извършени след април мисля 2003 година незаконни надстроявания или строежи се събарят и не се узаконяват.

Ако ще подаваш иск в съда- в районния се подава първо . Хич не те съветвам да влизаш в съда, защото мелницата там е голяма , но щом няма друг начин . Но сама не можеш да напишеш жалбата - потърси адвокат.



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: Бapбapeлa]  
Авторirir (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 16:01



общината ще направи оглед и всички констатации ще бъдат описани в констативен протокол и изпратени в рднск -той е органа който ще се произнесе - дали има незаконно строителство и подлежи ли на събаряне.без документи не може да се говори и пише.има варианти за узаконяване в зависимост от годината на извършване на строежа. така че най добре при адвокат или просто изчакайте решението на рднск. ако не ви удовлетворява имате възможност да го обжалвате.
аз лично ви съветтвам да тръгнете да се разбирате по човешки.
по отношение на изказаните мнения за общината искам да отбележя че все пак живеем в правова държава а не в джунгла и се спазват правилата и нормите.ако има недобросъвестни служители то всеки е свободен да си търси правата по съдебен ред с обиди нищо няма да се промени.
успех ви желая



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: irir]  
Автор steffy (познат)
Публикувано15.07.08 16:24



Благодаря, надявам се да не стигаме до съд, аз лично искам да се разберем по човешки, но досега ми отговарят, че щели да правят каквото си искат, затова и пуснах жалбите.



Тема Re: Въпроси по ЗУТнови [re: steffy]  
Авторivanova16 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 10:51



Здравейте!
Собственик съм на етаж от триетажна къща, която е строена преди 46 години. За уреждане на сделка при нотариус се изисква да представя Удостоверение по чл. 202, което общинската администрация ми изисква наред с документите за собственост, актуална скица на имота, архитектурно- строителния план на къщата, които имам на лице. Трябва да представя и разрешително за строеж и дадена строителна линия.
Последните два документа са изгубени отдавна. Щателно проверих и архивите на общината, но такива документи от преди 46 години не са запазени и там.
Може ли без тези два документа да ми бъде издадено удостоверение по чл 202 от ЗУТ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.