Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чуждестранна фирманови  
Автор gartar (непознат )
Публикувано01.05.08 13:08



Може ли да ми кажете ако си открия фирма в САЩ (тук от бг), дали трябва да се декларира тук че съм я направил?

И още печалбата декларира (тук в бг) ли се или само парите, които вкарам тук в бг?

Благодаря ви предварително.



Тема Re: Чуждестранна фирманови [re: gartar]  
Авторal (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 20:45



Според мен това е повече счетоводен въпрос, но все пак - общото правило е, че местните лица дължат данък върху всички свои доходи, независимо от къде идват - в твоя случай това важи за дивидента, който ще получиш като съдружник от печалбата на фирмата, не от самата печалба. Той е 7% тази година. Трябва да се погледнат обаче и спогодбите за избягване на двойното данъчно облагане със САЩ, ако има такива. Относно декларирането на самата фирма - не мисля, че имаш такова задължение.



Тема Re: Чуждестранна фирманови [re: gartar]  
Автор gartar (непознат )
Публикувано02.05.08 12:49



Благодаря много

но бг и сащ имат такъв договор сигирен съм

http://www.ustreas.gov/press/releases/hp277.htm

но идеята ми беше дали трябва да се декларира имущество или доходи на бг граждани живеещи в бг ако парите се облагат и се правчт в чужбина



Тема Re: Чуждестранна фирманови [re: gartar]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано02.05.08 13:57



Въпросите са ви много общи, хаотични и неконкретни.
За да ви се отговори коректно трябва да дадете повече информация.
Примерно много е важно парите, които ще вкарате тук, дали са обложени вече там и как. Дали са от дивидент или от доход
Със САЩ имаме спогодба за избягване на двойно данъчно облагане и не би трябвало да се облагат, или евентуално да ползвате данъчен кредит.
Фирмата, която ще откриете от "тук" най вероятно ще е офшорна. Парите, които изкарате тук ще са от доход от източник в страната, следователно трябва да се обложат тук, преди да се "изнесат" и там не трябва да се облагат.
Т.е. кажете конкретно каква е целта, за да получите конкретен отговор.
Ако си мислите, че откривайки Офшорна фирма решавате данъчните си проблеми не е съвсем така както го мислите



Всъщност Ви трябва серизна данъчна консултация, защото в трите непълни въпроса които поставихте лично аз видях поне 10 различни ситуации.

Счети съм и колежката правилно ви е насочила към счетоводител, ма не знам какъв по-точно ви е въпроса/ите




Тема Re: Чуждестранна фирманови [re: Night Crawler]  
Автор gartar (непознат )
Публикувано02.05.08 19:34



Здравейте и Благодаря за отговора Ви

Ами аз самия не съм много запознат какво точно трабва да представя във въпроса си и за това може би изглежда хаотичен.

Не става въпрос за офшорна фирма, а за фирма ллц - в Сащ, извършваща дейност в Сащ(не в бг), и парите ще се облагат там.Част от тях ще се теглят тук в бг(чрез американски кредитни карти от бг банкомати) или чрез банкови трансфери до бг банки, а друга част от тях няма да идват въобще в бг(може би ще стоят там или ще се реинвестират).
Аз живея в България и съм български гражданин.
Все пак възниква въпросът и защо го правя а не ползвам бг-фирма.Причината е че повечето фирми с които работя не работят с бг, затова съм принуден да търся такова решение.

Та въпросите си са:
Трябва ли да декларирам тук в България че открвам такава фирма в Сащ, която на практика нищо нама да извършва тук?
Трябва ли да декларирам пари, които са извън България и никога няма да влязат в страната, не се облагат тук(законно имам в предвид, аз си ги облагам там)
Ако си купя апартамент(примерно) в Сащ, то трябва ли да декларирам тук за това и ако да пред кого?
И ако отговорите за "да", то все пак за какво е тази ионформация, само за статистика ли, тъй като това на практика няма общо с България?
И все пак за тази спогодба предполагам важи и в моя случай.

Чувал съм че всеки трябва да си декларира всичко тук, независимо дали се облага или къде е правено, но не съм сигурен.

На ясно съм с това че ще ми трабва сериозна консултация, но аз все още само обмислям варианти.Така че ще бъда благодарен за съвети.

Разбира се, не бих отказъл и други съвети, различни от въпросите, които зададох.



Тема Re: Чуждестранна фирма [re: gartar]  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.08 20:24



на всичките така поставени въпроси отговорът е не.Харчи си спокойно парите, а ако са ти много можеш да разчиташ на помощта ми.





Тема Re: Чуждестранна фирманови [re: gartar]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано05.05.08 11:18



[quotel]Трябва ли да декларирам тук в България че открвам такава фирма в Сащ, която на практика нищо нама да извършва тук?



не
[quotel]трябва ли да декларирам пари, които са извън България и никога няма да влязат в страната, не се облагат тук(законно имам в предвид, аз си ги облагам там)




Веднъж обложени там, не се облагат тук със САЩ имаме спогодба за избягване на двойно данъчно облагане. Харчи спокойно. Още повече доколкото разбрах това са Пари на ООД-то оправяй си се тем




Тема Re: Чуждестранна фирманови [re: gartar]  
Автор gartar (непознат )
Публикувано06.05.08 08:53



Благодаря ви много за отговорите.

Все пак ако накой може да ми препоръча посредник или консултант, който да ми помогме ще съм благодарен.

Ако има такъв който се занимава с това моля да ми пише или да остави съобщение тук.

Благодаря си предварително.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.