Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема нотариален акт <==> плащаненови  
Авторпpoдaвaч (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 12:32



Продавач съм по сделка с недвижим имот. Сумата е относително голяма и имаме общо споразумение плащането да се извърши по банков път.
Изниква обаче следния въпрос. Купувача иска първо да подпиша нотариалния акт, а после да отидем в банката, където той ще нареди паричния превод. А в нотариалния акт пише, че страните са уредили сметките си.
Въпроса е кой и какво ми гарантира че след като вече подпиша нотариален акт пред нотариус, купувача ще извърши плащането? Може да се спъне или да изчезне? Аз предложих той първо да плати, а после да отидем да подпишем. Така ми се вижда по логично, още повече нотариуса иска да констатира една вече извършена сделка. Купувача също предлага да оставя мой доверен човек да чака при нотариуса да "пази" нотариалния акт докато аз потвърдя получаването на парите, да не вписва акта. Уж че не-вписването правело акта невалиден. Според мен това не е така.
Каква е практиката в такива ситуации?



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: пpoдaвaч]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано01.04.08 13:23



Ми пишете, че плащането ще се извърши по банкова сметка, след изповядване на сделката.
Само не мога да разбера защо при такъв сериозен повод за притеснение търсите помощ в Интернет, а не от адвокат. Странни хора са българите!



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторпpoдaвaч (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 13:41



Благодаря за реакцията. Смятате ли че вписването на подобен текст решава въпроса? Тогава откъде се явява притеснението, за което пишете по-долу?
Що се отнася до забележката ви:
- имаме двама адвокати по сделката един на мой и един на купувача, това без да смятаме нотариуса.
- още едно мнение от по-широк кръг за такъв бих казал стандартен казус на мен не ми е излишно.
- ако ви е трудно да давате съвети в Интернет, защо го правите? Къде точно е предела, според който делите кой какво да пита и какво не.
- защо смятате че съм българин?!? Да не би да е защото владея български език писмено?

Странно основание наистина.



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: пpoдaвaч]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано01.04.08 14:09



депозира парите в сметка в банката , която вие да усвоите след подписване на НА и го представитв в банката за целта .

така като ви чета разправийката още малко и детектив ще ви трябва. някаква гоненица се опитвате да заформите.



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: Бapбapeлa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 14:52



"депозира парите в сметка в банката , която вие да усвоите след подписване на НА и го представитв в банката за целта ."

Ами, ако през това време акта не се подпише, чии остават парите, а?

Който ги е депозирал, ги е депозирал на името на продавача, и банката ще ги освободи само и единствено на продавача, ако изпълни условието на депозиращия. Но ако сделката се провали, какво правим тогава?

Купувача не може да депозира пари на свое име, щото ако сметката е на името на купувача... що за депозиране е!!!



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: Бapбapeлa]  
Авторпpoдaвaч (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 15:05



говориш за т-нар ескроу или доверителни сметки ли?



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: пpoдaвaч]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 15:24



Не знам какво говоря! Питам!



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: пpoдaвaч]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано01.04.08 15:28



Просто защото чужденците слушат адвокатите си, не сондират форумски мнения.



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторпpoдaвaч (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 15:41



Заблуждаваш се!
Чужденците особено интензивно сондират форумски и всякакви други мнения и то предимно такива написани или изказани от техни сънародници преминали през подобни ситуации. Но правят това в и-нет места, които едва ли са сред първата десетица на сайтовете, които преставляват за теб интерес.



Тема Re: нотариален акт <==> плащаненови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторпpoдaвaч (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 15:48



прочие моя адвокат ме посъветва точно това. Да подпиша нот. акт, да оставя някой, примерно член на семейството да го пази при нотариуса, аз с клиента да ида до банката. Тук възникват много въпроси. Примерно ако не потвърдя получаването на сумата, какво да прави "пазача"? Да издърпа нот.акт от нотариуса и да го скъса? Друго?
Ти какво казваш? Да слушам адвоката и да не разпитвам много-много?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.