Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Преби ме съсед нахлувайки у доманови  
АвторПocтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 21:50



Здравейте,
Случи ми се преди около час и половина нещо, вследствие на което в момента държа лед на носа си и на веждата и стоя с памук в носа за да не ми потече пак кръв и не знам какво да правя освен да пиша тук.
Живея в апартамент и често съм имал кавги (често, често 2-3 пъти) със съседа ми отгоре който има дете на 5-6 години и заради което често посред бял ден е слизал да ми крещи че съм го събудил него или детето му защото обичам да слушам по-силно музика и не му била харесвала. Вярно е че понякога усилвам (понякога - само събота и неделя и то около обяд преди 14 и след 16ч. и никога по късно от 21ч. - т.е. винаги съм се съобразявал с реда определен от закона за вдигането на шум между 22-8 и 14-16.
Както казах и тази случка се случи в 17 и нещо когато някакви трясъци от към входната врата ме накараха да ида да отворя очаквайки че този от горе (който не се беше оплаквал от поне половин една година) ще ми крещи пак.
Предполагам разбирате и раздразнението ми от тези кавги защото нито 1 път не е имал право да ми крещи при условие че спазвам реда за часовете.

Да, но явно този път се беше понапил рано рано и докато се усетя при самото отваряне тоя ритна вратата и нахлу вътре където аз не очакващ такова развитие получих един прав в носа. Потече ми кръв от носа и не можах да го изтикам понеже бях по чехли а тоя беше свръх агресивен - абе направо луд, започна да ми крещи, да ме блъска и удря където свари.. не ми остана нищо освен да се свия на пода за да се защитя и да му викам да се успокои...само и само да си ходи му виках да е спокоен че няма да викна полицията (първо това му казах като почна да ме удря а той каза че не му пука), ще намаля, само да се махне (разбирате сам бях, неподготвен (т.е. без нож в ръка) и направо се уплаших че тоя толкова е изперкал че ще ме претрепе в собственото ми жилище.
Нарая докато се опитвах да се пазя, омазвайки целия под с кръвта от носа ми, жена му усетила че мъжа и е прекалил, дойде долу и някак си успя да го изкара (явно усетила че ако искам големи проблеми мога да им направя - аз само и казах махни го само споко няма да викам полиция само го махни), и понеже тя застана между мен и нея, тоя нахълта навътре и успя да ми срита столовете в хола и слава богу не ми счупи компютъра или друга ценна вещ.

Живея сам и апартамента е мой и смятам че може да има основания да ме помоли да намаля през нормалните часове (пак казвам никога не съм усилвал музиката извън позволеното време), но съм сигурен че за това си нахлуване и побой мога да го тикна зад решетките ако поискам....
Но.. сме съседи.. а и чух че ако съберат подписка всички от блока можели да ме изхвърлят от моя си апартамент... а аз живея там от 4-5 години т.е.. за тях съм пришълец и едва ли ще се застъпи някой за мен.... от друга страна ако му пратя полиция едва ли ще последва нещо, а и едва ли ще се занимават с нас а и най вече ще има да се дебнем до края на живота ни и да си правим проблеми...
моля кажете ми какво мога изобщо да направя - да викам полиция ли, да си вадя медицинско ли (не съм кой знае колко пострадал но съм си понадут, но това да влезят у вас и да те удрят не е малко според мен), да подам жалба ли и дали има смисъл и мога ли после да пострадам аз ако го направя... доколко знам ако бях подготвен имам право да се замозащитя и ако исках можеше сигурно и да го гръмна... ама не се бях подготвил не съм и очаквал че някой ще влезе у дома да ме пребие защото съм го събудил него или детето му.. предполагам нищо няма да му стане на детето ако се събуди в 5 следобяд докато на мен може и да ми остане я белег я носа да ми беше счупил (може и да е счупен) и ако не беше жена му кой знае какво още можеше да стане.. .а и да - освен нея други свидетели надали има...



Тема Отървал си се леконови [re: Пocтpaдaл]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 01:11



А не ти ли минава мисъл през главата да си слушаш силната музика със слушалки на ушите?
Какво значи спазвам реда на часовете - позволено и непозволено време?
Значи през останалото време можеш да дъниш музиката и да тормозиш останалите хора? Ми има възрастни хора, има болни хора, има ученици и студенти, които учат - ми що си мислиш, че на тях им се слуша твоята музика?
Що трябва те да се съобразяват с теб, а ти с тях не?

Извинявай, но когато човек живее с много хора е редно да се съобразява!



Тема Re: Отървал си се леконови [re: няkoя]  
АвторCвилeн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 01:26



Че трябва да се съобразяваш с хората - трябва. Като искаш силна музика - има си слушалки. Домът не е дискотека.

А иначе - отностно това говедо - твоя съсед. Иди и си изкарай медицинско за нанесения побой. После се подай жалба към районния инспектор в полицията. Смятам че ако поне малко уважаваш себе си ще си търсиш правата до дупка. Иначе ако остане без последствия утре току виж пак ти начупил канчето. Аман от безнаказани бабаити. Има места по света където такъв могат да го застрелят като куче с пълно право.



Тема Re: Преби ме съсед нахлувайки у доманови [re: Пocтpaдaл]  
АвторГoлa вoдa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 01:59



Предполагам, че на човека просто му е писнало и многократно ти е правил забележка за музиката, накрая не е издържал и те е набил. Просто и аз в момента не спя заради шумни съседи и знам каква мъка е да се занимаваш почти всеки ден с такива като теб, които са решили, че трябва да надуят музиката или да се хилят истерично в 3, 4 или 5 часа сутринта

Следващия път като пуснеш музиката силно недей да поглеждаш часовника, а си сложи слушалки, защото така пак ще чуваш добре, но и ще направиш услуга на тези около теб-просто те ще живеят спокойно и ще могат да гледат телевизия без да си усилват звука заради твоя егоизъм.
Да, и аз бих пребила съседите си, заради които не си починах нито една нощ през последния месец нито през деня, нито през нощта, но за съжаление не съм като твоя съсед



Тема Re: Преби ме съсед нахлувайки у доманови [re: Пocтpaдaл]  
АвторБokлyk мpъceн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 02:24



Малко ти е било. Трябвало е и с водопроводна тръба да те млати.



Тема Не знам дали това не е майтап...нови [re: Пocтpaдaл]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 09:44



Ако е истина, съседът е постъпил правилно... Одобрявам изцяло такова поведение, въпреки, че аз самия не бих постъпил като него...Моят съсед отгоре си цепи дърва в хола и постоянно ми буди детето, но засега все още търпя тази селяния и простотия....По норматив забраната за шум е само между 14 и 16ч....Това обаче не означава, че едно дете спи точно по това време... А и не само дете, има хора, които са болни, или почиват след нощна смяна, и т.н....Много правилно са те посъветвали другите, да си ползваш слушалки... Аз съм голям фен на музиката и слушам хеви метъл супер силно, но само със слушалки....Дори в софийските задръствания не ползвам клаксон, защото не е редно да натрапвам на някого разни звуци, които не е длъжен да слуша....На това му се вика съобразяване с обществото в което живееш...иначе бягай да живееш в гората...



Тема Re: Не знам дали това не е майтап...нови [re: AЛEK]  
АвторПocтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 10:43



Е това е Българина... затова че някой слуша по 1 час на ден в 5-6 часа следобяд ( а не в 1 през ноща!!! - аз даже гости не мога да си викна заради малоумните ми съседи) сте готови да го линчувате, а тва че някой ти нарушава конституционната неприкосновеност на жилището, напива се посред бял ден, сигурно млати и жена си, причинява ти телесна повреда, макар и лека - това значи не е проблем според вас?
Да ви пикая на правото не знам адвокати ли сте какви сте но именно защото знам каква ни е шибаната система не ми се занимава с районен.
2ро - както казах едно е системно да ги тормозя - но съвсем друго е всяка сутрин да ме будят с някакво чукане в 8 сутринта в събота и неделя - секат дърва какво ли но повярвайте ми и те не са цвете за мирисане. Правел съм им на пук не защото съм идиот не разбран а защото нито 1 път не са ми го казали като хората а просто са ми викали и са ми се заканвали. И най вече една вечер когато се къпах в 10.30 вечерта ми се разлопаха пак откачените съседи че съм се къпел... е нормално ли е?
А аз че съм си пуснал малко по силно музика в съвсем нормално време не е нормално а е нормално да влезе някой у вас и да те пребие???
Поне този който ми даде съвета за медицинското може ли да ми каже за реда от където да си го взема...
А и реших да си го върна по по хитър начин... ще разлепя навсякъде в блока лист с описана случката и да внимават с този индивид - тоест ще го навра в меча дупка от срам да го е срам да се покаже навън както сега мен ме е срам да си покажа надутата муцуна навън и не мога и хляб да ида да си купя!



Тема Re:и да питам имам ли право да...нови [re: Пocтpaдaл]  
АвторПocтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 10:47



и имам ли право според законите сега ако пак нахлуе у дома макар че аз вече не бих му отворил но знам ли го кретена може да разбие вратата и нито ще имам време да викна полиция нито друго освен да го заколя с нож за да се защитя.... имам ли право да го направя?
А това с разлепянето навсякъде за това да се пазят хората от него и т.н. също имам ли право или нарушавам някой закон?



Тема Re:и да питам имам ли право да...нови [re: Пocтpaдaл]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 12:58



не съм юрист,но съм патил от побоища.Вадиш си медицинско от съдебен лекар.Подаваш жалба ако искаш да стане по-бързо и качествено директно в прокуратурата,като опишеш случката,тя да разпореди проверка в полицията.Престъплението на вашият съсед е сериозно.Дай някой лев на адвокат и ще му разкатаеш.....а това за листовките не мисля,че е сериозно....



Тема Re:и да питам имам ли право да...нови [re: Пocтpaдaл]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 12:58



Имаш право да се защитиш ако си си в дома...В България не е както в САЩ да имаш право да убиеш някого само защото ти е влязъл неканен в дома, но все пак... Ако съседа ти е толкова луд и такъв побойник, се чудя за 2 неща: 1.Защо толкова време е търпял и чак сега ти е скочил на бой?; и 2.Защо никой друг от блока не е пострадал от този идиот?...
Във всеки блок си има луди за връзване...правната система е безсилна, защото е малоумно направена... Например ако правиш купони посред нощ и вдигаш луда врява, полицаите могат да дойдат 10 пъти да те предупредят, а ти пак да си продължаваш....На българина не му се отразява добре демокрацията...трябва здрава сопа - идва полицията и предупреждава само веднъж...ако се повтори - влиза с взлом и бие наред където свари....
За твоя случай те съветвам веднага, ама наистина веднага да отидеш на лекар и да си извадиш медицинско...няма значение, че няма свидетели...после веднага подай жалба в полицията....може нищо да не ти помогнат, но ако някой ден съседа отново ти налети, и ти му размажеш капачките на колената с някое желязо (примерно), жалбата и медицинското много ще ти помогнат, защото ще си е документирано, че той те е пребил преди това и най-вероятно отново се е опитал, а ти си се защитил.....
Преди 5 години пиритежавах 2-ри етаж от двуетажна къща в софийски квартал. Съседа отдолу непрекъснато се напиваше и псуваше толкова силно, че всички къщи наоколо чуваха....Наричаше ни "боклуци", "помияри", и т.н... Една нощ в 2часа се беше разбеснял за пореден път и започна да хвърля дребни камъни по прозорците...Излязох на терасата и видях, че държи нощ в ръката си...съвсем учтиво го помолих да престане.....той ми каза да сляза долу за да ме заколи с ножа.....Изведнъж ми падна пердето и цялата ми деликатност и възпитание се изпариха....Хукнах надолу по стълбите с дива ярост, но се спънах в едно желязо...не можах да падна, обаче като грабнах това желязо и като излязох навън в тъмното....Само веднъж го измлатих в главата и го проснах на двора....тогава хвърлих желязото настрани за да не взема да го убия....и като го почнах...толкова много го бих този човек, че накрая ме заболяха ръцете...чак ми дожаля..направо го бях размазал и ревеше като малко дете.... На другия ден замина някъде за известно време, а аз веднага пуснах обява за имота и само за един месец намерих купувач....и така, продадох етажа, като казах на новия собственик, че съседа рядко идва и е много свестен човек.... Оттогава мина доста време и не знам какво е станало..и не смея да се появя в квартала...:)))))))
Желая успех!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.