Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЧЛЕН 331  
Авторtrudka (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 19:58



Моля кажете как стоят нещата при прекратяване на трудовия договор по този член. Какъв трябва да е размера на обезщетението, четох за 4-рикратно такова, но нещо не ми се вярва. ??



Тема Re: ЧЛЕН 331нови [re: trudka]  
АвторASEN (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 14:21



Чл. 331. (Отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., нов, бр. 25 от 2001 г.) (1) Работодателят може да предложи по своя инициатива на работника или служителя прекратяване на трудовия договор срещу обезщетение. Ако работникът или служителят не се произнесе писмено по предложението в 7-дневен срок, се смята, че то не е прието.

(2) Ако работникът или служителят приеме предложението по ал. 1, работодателят му дължи обезщетение в размер на не по-малко от четирикратния размер на последното получено месечно брутно трудово възнаграждение, освен ако страните са уговорили по-голям размер на обезщетението.


(3) Ако обезщетението по ал. 2 не бъде платено в едномесечен срок от датата на прекратяване на трудовия договор, основанието за неговото прекратяване се смята за отпаднало.



Тема Re: ЧЛЕН 331нови [re: ASEN]  
Авторtrudka (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 14:06



Аз добре прочетох закона, но работодателят предлага 500 лв. обещететение а не 4 заплати !!!! ???

Какво се прави в такъв случай?



Тема Re: ЧЛЕН 331нови [re: trudka]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 14:51



Работодателят търси друг член





Тема Re: ЧЛЕН 331нови [re: :)]  
АвторASEN (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 17:00



Ако работодателя иска да прецака служител не е проблем. Но ако е прекалено нагло има съд и практиката по трудово-правни спорове показва че има лъч в тунела.



Тема Re: ЧЛЕН 331нови [re: trudka]  
Авторcвидeтeл (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 20:28



Не го знаех този член,но бях свидетел как освободиха двама колеги с обезщетение по-малкот от месечното възнаграждение.



Тема Re: ЧЛЕН 331нови [re: cвидeтeл]  
Авторtrudka (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 20:37



а те как се съгласиха? и не заведиха ли дело след това?



Тема Re: ТРЯБВА да се заведе дело.нови [re: trudka]  
Автор Kacaндpa ((изпитана))
Публикувано25.03.08 09:03



Такива дела се печелят. Внимавайте с адвоката трябва да е печен и да се ангажира.

Никой не е станал пророк в собственото си село


Тема Re: ТРЯБВА да се заведе дело.нови [re: Kacaндpa]  
Авторtrudka (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 14:29



и аз доколкото знам се печелят обикновено от служителя, но въпроса е колко се точи едно такова дело и колко ще излязат разходите за адвокат...



Тема С промените в ГПК....нови [re: trudka]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано25.03.08 15:33



....всички се надяваме делата да тръгнат по-бързо.
Разноските за адвокат се договарят индивидуално.

Всъщност, аз не разбрах какъв е проблема с чл. 331 от КТ?
Работодателят предлага на работника да прекратят трудовото правоотношение срещу обезщение в размер поне на четири заплати. Ако работникът приеме (писмено) въпросът е приключен. Работодателят му плаща и никой няма да води дела.
Ако работникът не се съгласи работодателят може да прекрати трудовото правоотношение на някое друго основание. И тогава работникът може да доказва незаконността на това уволнение в съда.

Нищо сложно и неясно няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.