Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема проверка в архивинови  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 12:04



Възможно ли е частно лице като мен да поиска да прегледа старо дело, някъде от 196-и някоя година? Освен това не знам кой съд го е гледал, освен че е в София, има ли как да издиря такова нещо, плаща ли се, чака ли се и колко?



Тема Делата се пазят....нови [re: бaбa]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано05.03.08 12:23



.... (по спомен) пет години. След това се унищожават и може да се види само решението. И то в резюме.
Издирва се елементарно - по номера на делото. Ако нямате номера на делото е безумно трудно.
Не се плаща. Не се чака.
Не знам дали ги дават на граждани, но на мен като адвокат ми го дават.



Тема Re: Делата се пазят....нови [re: abettor]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 12:48



Нямам номера, за съжаление. Но по решението, предполагам, някой като вас може да осветли някого, непросветен като мен, какво горе-долу се е случило. Хипотетично, бихте ли се наели и срещу какво да издирите дело при така поставените от вас "изключително трудни" обстоятелства?



Тема Re: ...)))нови [re: бaбa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано05.03.08 14:39



"Хипотетично, бихте ли се наели и срещу какво да издирите дело..."

Е как срещу какво...май срещу пари)) ...освен Абетора ако не е започнал да използва натуралната размяна - за кравичка, или прасенце например!

Абетор, извинявам се , ама днес ми е ...шашаво и смешно)) /ако прецениш трии ми глупостта!/

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!



Тема Re: Делата се пазят....нови [re: бaбa]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано05.03.08 15:01



Поне знаете ли за какво е делото? Кой е ищеца? Имена? Въобще какво знаете за това мистично дело?



Тема Re: ...)))нови [re: LlRA..]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано05.03.08 15:02



Що да те трия?
Не бих се навил, но с малко повече информация бих бил по-полезен на жената!






Тема Re: Делата се пазят....нови [re: abettor]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 15:42



Благодаря ви за интереса. Извинявам се ако съм прозвучала нагло, нямах такива намерения.
Става дума за дело, при което майка ми е съдила или баща си (когото баба ми и леля ми се опитали май да изкарат невменяем), или сестра си, за това, че той я е лишил напълно от наследство. Това, което майка ми разказваше е, че по закон това не можело да стане - да я лишат напълно - и се е борила за някакъв процент по съдебен път. Сега майка ми е покойница, но по роднинска линия на леля ми се отипват да ми правят някакви много гадни тълкувания и ми се ще да прочета какво е решил съдът и каквото може да се разгадае по това решение за истината. Знам имената естествено на майка си и на леля си и на дядо, и знам че годината е към шейсет и някоя, в ранните години. Бртовчедите ми не искат да ми предоставят данни, твърдят че нямат такива. Аз пък не искам да ми вадят нож срещу покойник, особено срещу майка ми. Та по тези причини съм готова да направя каквото мога, с нечия компетентна помощ, разбира се.
Благодаря.



Тема Нали искате честен отговор.... [re: бaбa]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано05.03.08 18:13



....тази кауза е загубена.
Аз поне, въпреки дългогодишния си опит, едва ли ще мога да открия нещо за делото при толкова несигурни данни.
Пък и годината е многооооооо далече.



Тема Re: Нали искате честен отговор....нови [re: abettor]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 19:01



Жалко,
Благодаря ви. Аз бях длъжна да опитам...



Тема въпроснови [re: бaбa]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано05.03.08 19:31



а подобна справка може ли да се направи по интернет -имам номера на делото и на решението - човекът е реабилитиран а това означава ли че конфискуваният имот трябва да се върне ???




Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.