Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Документ за доходите  
Авторcтипeндиaнт (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 12:09



Трябва ми документ за доходите на майка ми през 2006 година. Тя казва че не е подавала Годишна данъчна декларация, тъй като когато са под определена сума не било задължително. Въпросът е че трябва да докажа че са били ниски, а тя казва че не знае как.

Как да докажа че не са били високи през тази година доходите на майка ми?



Тема Re: Документ за доходитенови [re: cтипeндиaнт]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано27.02.08 13:10



Дохдите на майка Ви, ако са получени по трудов договор, могат да се удовстоверят със служебна бележка от предприятието.Защото високи/ниски се определят не от нашето виждане , а от законодателството.
Споделете все пак от какво са й доходите.

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си - и захвърлих чашата си.


Тема Re: Документ за доходитенови [re: Фиш]  
Авторcтипeндиaнт (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 17:46



Доходите й са отчетени през тогавашната фирма на съпруга й, който каза че може да издаде служебна бележка, но според него това няма да свърши работа, тъй като по този начин се разбира само какви доходи е получила през него, а в действителност може да има доходи и от други места. Тя казва че не е декларирала други доходи, тъй като под определена сума не било задължително. Но как да го удостоверя?



Тема Re: Документ за доходитенови [re: cтипeндиaнт]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано28.02.08 17:59



Тя издава ли документ за някакви приходи - от наем?граждански договор(ако има, са подадени към НОИ справки за осигуровки), хонорари?

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си - и захвърлих чашата си.


Тема Re: Документ за доходитенови [re: Фиш]  
Авторcтипeндиaнт (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 16:13



Нямам представа откъде има доходи, и тя като че ли няма, въпросът е че тъй като ми е майка искат да докажа че не изкарва пари, за да си получа стипендията. Въпросът ми е има ли място - да речем там където се подават Данъчните декларации, където би могла да отиде и да извади удостоверение че, например, през 2006 година доходите й са били под облагаемия минимум и затова не е било нужно да подава Декларация?



Тема Re: Документ за доходитенови [re: cтипeндиaнт]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано01.03.08 21:38



С уговорката, че не съм юрист ще споделя как беше, когато аз бях студентка.
Искаха документ за дохода на родителите от работодателя или декларация за или липса на доход подписана от самия родител. Естествено най-отдолу със ситни букви пишеше, че за деклариране на неверни данни лицето си носи съответната отговорност. Тогава топката е в тяхното поле - нека те търсят какви доходи има майка ти.



Тема Re: Документ за доходитенови [re: coccinella]  
Авторcтипeндиaнт (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 01:31



"Te" в случая са чуждестранен университет, точна информация какви документи трябват няма, а стипендията ми е много важна. Затова предпочитам да е официален документ/удостоверение от някоя институция. Ако подам документи, които не счетат за достатъчни, вероятно ще се отложи с няколко месеца моментът от който ще си получавам стипендията, след като разбира се допълня документите. Все някъде трябва да е възможно да се получи удостоверение че някой е имал доходи под облагаемия минимум!



Тема Re: Документ за доходитенови [re: cтипeндиaнт]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано02.03.08 11:39



Не мога да разбера защо искаш така да ти е сложен животът?!!!Опитахме да ти обясним как се процедира в България.Защо мислиш, че служебната бележка, издадена от предприятието не е официален документ с достатъчна тежест?!!!
Е, и у мен се промъква съмнение, че ако е работила при съпруга си, ще й е давал минимална заплата, ама...
Не може да не познаваш някой одобрен кандидат и да обмените опит по този въпрос.
Няма как институция като НАП да ти издаде бележка, че не си получавал по-високи доходи или по-ниски..нито имат основание, нито е регламентирано.Може да издаде дали дължиш или не дължиш данъци.

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си - и захвърлих чашата си.


Тема Re: Документ за доходитенови [re: cтипeндиaнт]  
Автор ЛC (приятел)
Публикувано02.03.08 14:49



Мисля че 2006г отдавна изтече или греша


Тази бележка няма да ви послужи за нищо,нито ще ви приемат в НАП ГДД за 2006г.

Не е страшно, че грешим. Страшното е, че повтаряме грешките си

Тема Re: Документ за доходитенови [re: cтипeндиaнт]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 23:30



Кой ти каза, че доходи под определена сума не се декларират? Това, че не подлежат на облагане, не означава, че не се декларират. Можеш да си направиш консултация със четоводител.
Ако майка ти не е подавала годишна данъчна декларация в НАП, доходите и единствено можеш да докажеш със служебна бележка издадена от работодателя. Счетоводителят на работодателя ще си свърши добре работата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.