Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема наследствонови  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 14:08



Здравейте може ли някой да ми каже наследява ли се имот само с нотариално заверено завещание и ще има ли пролем в последствие с останалите наследници.Благодаря предварително



Тема Въпросът е доста неясен....нови [re: Пeпa]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано12.02.08 14:39



....защото какво значи "само с нотариално заверено завещание"? Ми това си е и си остава най-добрата и сигурна форма на завещание.
А дали наследниците ще оспорят завещанието поради някакъв порок или поради накърняване на запазената им част е божа работа.





Тема Re: Въпросът е доста неясен....нови [re: abettor]  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 15:26



Извинявам се за некомпетентноста си за първи път ми се налага- та майка ми и баща ми имат апартамент който искат аз да наследя но децата на по4иналата ми сестра също имали право на наследство



Тема Разбрах!нови [re: Пeпa]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано12.02.08 15:31



....за да няма проблеми нека майка ви и баща ви да ви прехвърлят апартамента със запазване правото на ползване (ако искат да живеят в него).
Така е най-чисто и се прави масово...
Иначе, за ваша информация, децата на починалата ви сестра наистина имат право на наследство.



Тема Re: Разбрах! [re: abettor]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано12.02.08 19:31



Да разбирам ли, че когато апартамента е прехвърлен от двамата родители на едното дете със запазване на правото на ползване, другото дете няма право да оспорва и съответно на запазен дял?



Тема Когато е прехвърлен с продажба...нови [re: coccinella]  
Автор abettorМодератор (адвокат)
Публикувано12.02.08 20:15



...другото дете не може да направи нищо. Нито да оспорва.
Правото на ползване няма значение. Споменавам го само заради сигурността на прехвърлителите. И с него (правото на ползване) и без него другото дете не може да оспори продажбата.
Да не се объркате - говоря за продажба, не за дарение.





Тема Re: Когато е прехвърлен с продажба...нови [re: abettor]  
Авторmini (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 18:22



Здравейте, дъщерята на Пепа съм.
Да обобщим- написаното означава ли, че баба ми и дядо ми трябва да "продадат" апартамента на майка ми, за да няма претенции от братовчедите ми към имота или не сме разбрали правилно? Прехвърлянето трябва да се осъществи с продажба- и ако да, какви са таксите в случая, които трябва да се изплатят- върху данъчната оценка, пазарната оценка, или на сключената сделка.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: Когато е прехвърлен с продажба...нови [re: mini]  
АвторИмpиxop (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 19:19



Обобщаваме: Да. Баба Ви и дядо Ви трябва да "продадат" имота на майка Ви за да прецакат успешно брат'чедите. Данъка и таксите се плащат върху продажната цена, но не по-малко от данъчната оценка.

А и още нещо! При продажба съпругът на майка Ви става съсобственик на 'хапартамента.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.