Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Въпрос свързан с етажната собственост ?нови  
Автор mmagdalena (непознат )
Публикувано11.02.08 18:06



Имам жилище , което се състои от гарсониера и гараж на партерния етаж на 3 етажна кооперация и самостоятелен апартамент на 2 етаж на същата кооперация .
В апартамента на 2 етаж на жилищната кооперация живее само 80 годишният ми дядо , а в гарсониерата на партерния етаж не живее никой .
Много често водомерът отчита разход на 20 кубика вода месечно .
Не мисля , че е възможно сам стар човек да изразходва такова количество вода за скромните си домакински нужди и ви задавам въпроса как може да бъде направена инспекция за незаконно прикачени тръби към нашия водопровод . За 2 етаж водопроводът ни минава последователно през двете мази на другите двама съкооператори и през гаража на единия от тях .
Основната тръба от уличния водоизточник идва в нашата маза и от там продължава за мазите на съкооператорите ни .
Има ли начин да изискам проверка за незаконно отклонение на вода от моята тръба в някое от мазетата или гаража на съкооператорите ми и ако неможе тогава да бъде поставен нов водомер на 2 етаж (на апартамента отделно ) и нов водомер на тръбата , отвеждаща вода към гарсониерата на партерния етаж за да избягна скритите пространства , където може да бъде направено отклонение и да се краде вода по този начин ?



Тема Re: Въпрос свързан с етажната собственост ?нови [re: mmagdalena]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 20:55



да не би дядо ви да има тепавица или воденица

в апартамента.
сега сериозно, първата причина може да е водомера особено ако е "мокър"
ако имате техническа възможност монтирайте такъв контролен само на апт на 2 етаж, ако не, може да поискате проверка на инсталацията това сигурно ще струва пари.
щом сте етажна собственост би трябвало според наредбата да имате общ водомер и отделни водомери. тук как стои въпроса? може да изискате да се открие отделна партида на апартамента на дядото. ако не искат или искат да се сложи общ минавате пак на варианта контролен водомер.
и най добрия вариант по съседски да поискате да видите как върви тръбата дали има отклонения. особено в гаража там ако има чешма откъде е захранена въпреки че дори всеки ден да мие кола пак е много



Тема Re: Въпрос свързан с етажната собственост ?нови [re: диkoбpaз]  
Автор mmagdalena (непознат )
Публикувано11.02.08 22:02



ако беше тепавичар нямаше да има проблем с плащането на сметката
1 Не разбирам какво е мокър водомер - значи ли повреден или овлажнен ?
2 Ако монтирам контролен водомер на 2 етаж какво ще помогне това , че той ще отчита малък разход на вода ако водомерът в мазата ми отчита20 кубика -разликата не ще бъде опростена нали .
3 Няма общ водомер - всеки един от съкооператорите има водомер в мазата си . Моята маза е първата , през която минава тръбата от външния водоизточник .
4 Съседът , през чиито гараж минават тръбите , завивайки в посока нагоре към 1 2 и 3 етажи , имаше лимонададжийница преди година в същия този гараж .



Тема Re: Въпрос свързан с етажната собственост ? [re: mmagdalena]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано12.02.08 11:59



Простете за намесата, но тъй като имам пред очите си стари хора на същата и дори по-голяма възраст, допускате ли възможността стария човек да забравя понякога крановете на водата пуснати?
Моята баба най-редовно го прави.



Тема Re: Въпрос свързан с етажната собственост ?нови [re: coccinella]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 12:48



а колко е сметката при бабата. 20 м3 са си доста



Тема Re: Въпрос свързан с етажната собственост ?нови [re: coccinella]  
Автор mmagdalena (непознат )
Публикувано12.02.08 14:03



Възрастта не е порок

Завиждам на жизнеността , паметта и волята на моя старец . Вие забравяте ли крановете у вас често



Тема Re: Въпрос свързан с етажната собственост ?нови [re: mmagdalena]  
Автор Snuffy (минаващ)
Публикувано12.02.08 14:47



имах подобен случай с водомера на майка ми - 80 годишна - оказа се, че инкасатора при отчитане не е видял добре числото и вместо 3 е записа 8, при което се получава разход над 20 куб.м. При следващото отчитане установиха, че са направили грешка и започнаха да приспадат от надвзетата сума, но междувременно смених водомера - той беше мокър - от старите - с много стрелки и броячи - след определено време - 10-15 г.,а може и по-рано, те просто се развалят и трябва или да се ремонтират или направо да се сменят със електронни - цялата процедура по смяната ми струваше около 60 лв. - Софийска вода имат такава услуга и съм много доволна - обаждаш се по телефона и заявяваш тази услуга - те ти казват ден и час когато ще дойде техника и за 10 мин. сменя водомера. Най-вероятно това е причината за тази консумация - много трудно може да се краде вода, за тока - да възможно е, но за вода??? - някои трябва да се включи в тръбата след водомера, а водомера трябва да е или в апартамента или във вашето мазе - и няма как да не се види че има нещо правено там и че излиза тръба, която отива някъде си. Така че първо си проверете водомера. Успех.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.