Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема пенсия от чужбинанови  
Авторrypбeтчия (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 20:15



Работих в Тунис много години. Спечелих "много" пари и тромбофлебит, но искам и пенсия да получа. Но властите там ми казаха нямам право. Всяка година получавах заповед за заплатата и сумата, която ми е отдържана като данък. Не се посочваше за какво е този данък, но по моя сметка в нея влиза и пенсионно осигуряване. Още повече бяхме здавно осигурени! Тук също ми казват нямаш право, во ги подозирам, /бълг. организация/, че правят далавера - делят си с тунизийците отчисленията ни за пенсия! Какво да правя, нещо в Страсбург може ли да стане!





Тема Re: пенсия от чужбинанови [re: rypбeтчия]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано17.11.07 22:28



България трябва да има спогодба с държавата, от която искате да си получавате пенсията. С трудовата книжка, в която предполагам е нанесен въпросния стаж и с всички останали документи, които имате отивате в НОИ, Дирекция "Международна дейност,"Отдел "Международни спогодби" гр. София1303, бул. Ал. Стамболийски"№62-64.тел. 926 16 26, 926 16 00
Смея да твърдя, че служителите там се отнасят сериозно към задълженията си и ще направят всичко възможно за да се уреди въпросът Ви.
ПП Възможна е промяна в тел. номера - това са моите данни от преди няколко години.



Тема Re: пенсия от чужбинанови [re: coccinella]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано18.11.07 09:34



Значи не съм обяснил добре! Имам претенции от тунизийска страна да получа пенсия. Аз в БГ сам се осигурявах, но нормално е като работиш, да ти се даде пенсия! Аз 10 г. работих там, вземаха ми данъци, а те казват, че в договора няма такава клауза! Как здравна осигуровка имах, а пенсионна - не! Нашите специалисти ходеха по Африка на базата на парите, които ЮНЕСКСО даваше на развиващите се страни. Но тази орг. е давала по 2000 USD на човек. А те ни плащаха 1/3 от тази сума, и от тази мижава сума аз се самоосигурявах в БГ! А къде са останалите?! Подозирам, че тук е ставала далаверка.





Тема Re: пенсия от чужбина [re: мaйcтopцy]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано18.11.07 09:47



В такъв случай не знам как да Ви помогна.
Освен да потърсите правата си, чрез организацията, която Ви е изпратила.
Вижте в договора си какви осигуровки се е предвиждало да Ви плащат. Ако е нямало такива за пенсия не виждам как може да стане. В България също има възможност да ти се удържат здравини осигуровки без пенсионни/ при граждански договор/.



Тема Re: пенсия от чужбинанови [re: мaйcтopцy]  
Авторgotin (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 20:58



съвета който Ви дават е точен със всички документи трябва да отидете в НОИ а те служебно трябва та ви уредят въпроса зада си получите и пенсията от Тунис , а след като имате 10 год. там е сигурно че имате право на такава. Моя близка само за 8 месеца работа в бившето ГДР и плащат и от там




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.