Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Преведена по грешка сума в банкова сметканови  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано03.07.07 15:22



Здравейте! По моя сметка са превеждани пари, погрешно, в продължение на няколко месеца. Грешката е на служителя на банката. Парите съм ги изтеглила от сметката. В последствие получих уведомително писмо от г-жата, чиито са парите. Чрез него ми дават 15 дневен срок за възстановяване на сумата. Писмото не е нотариално заверено и е само подписано от нея. В самото писмо е посочено, че грешката е на служителя.
Моля, ако някой може, да ми даде съвет как да постъпя и какво трябва да направя. И в правото си ли е, тя да изисква сумата от мен или чиято е грашката - негова е отговорността. И има ли основание тя да заведе дело? В писмото са посочени моите лични данни, включително и ЕГН-то, които не доумявам как е получила. Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Преведена по грешка сума в банкова сметканови [re: galiushka]  
АвторИзpoд (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 15:53



Трябва да ги върнете. Има неоснователно обогатяване - чл.55 и сл. Така както го описвате е по-скоро 59.

Върнете ги защото може да се измисли и престъпление може би?!



Тема Re: Преведена по грешка сума в банкова сметка [re: Изpoд]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано03.07.07 16:00



Благодаря Ви за бързия отговор! Моля Ви само да ми кажете в кой закон точно мога да прочета за какво става въпрос. А това, че служителят в банката е превеждал парите по погрешка в моята сметка няма ли никакво значение?

Редактирано от galiushka на 03.07.07 16:04.



Тема Re: Преведена по грешка сума в банкова сметканови [re: galiushka]  
АвторИзpoд (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 16:07



Сори, забравил съм закона

чл.55 и сл. от ЗЗД Закона за задълженията и договорите. Най-добре се обърнете към адвокат обаче за да се оформи надлежно връщането. Хубаво е банката също да са в час.
Това за престъплението е пресилено малко от моя страна , но няма да Ви е приятно да се разправяте с ченгета и прокуратура ако пуснат жалба.
Успех!



Тема Re: Преведена по грешка сума в банкова сметканови [re: Изpoд]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано03.07.07 16:21



Благодаря Ви!



Тема Re: Преведена по грешка сума в банкова сметканови [re: Изpoд]  
Авторproblem (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 00:41



Само да не върнеш паричките 2 пъти?!



Тема Re: Преведена по грешка сума в банкова сметканови [re: galiushka]  
Авторproblem (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 01:20



Или не на когото трябва!
Грешката е на банката и от там трябва да движат нещата.
Просто внимавай да не те попрецакат!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.