Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Теоретичен въпрос за Собственикнови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.06.07 00:32



В работата ще въвеждат ISO.
И въвеждат понятието Собственик на процес.
Демек аз ако завивам гайки, съм собственик на процеса завиване на гайки.
Според мен в случая аз съм всичко друго но не и собственик на процеса - може би стопанин, или отговорник, или владелец но не и собственик.
Та чудя се в дълбока грешка ли съм, или просто ме правят на луд.
Ако ме правят на луд - ще се заяждам с апломб и замах - положението ми е такова че мога да се заяждам колкото си искам - стига да смятам че съм прав де.
Не съм на ТД - та не могат да ме накажат или уволнят


Искам да се заяждам - само кажете имам ли основания, или да си търся други поводи

Bеer? Mоre?



Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: bira_more]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано16.06.07 09:50



Хаххахах, недей.Просто това е поредният текст преведен едно към гьоттере на български.Идеята е, че на всяка показана позиция трябва да има "собственик"
Иначе ако спорта "ЗАяждаяне" ти се отдава, ти си го практикувай.Ама пощади този, който ще се дави с тематиката на твоята работа,че е адска щуротия).Аз Вече и ресертификация минах)))

Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...


Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: bira_more]  
АвторGuest :) (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 16:54



Това с ISO не е лесна работа, много документация, много нещо. За системата за управление на качеството основно значение има наличната структура в предприятието. При изграждането й се ползва всичко, което е вече добре въведена практика. За отделните определения, като въпросния собственик на процес, определено има и по-удачен израз, който да се използва. Докато не сте минали сертификационен одит изчистете всички такива недоразумения, че иначе така ще си я карате :). Ако тепърва ще мислите кое какво е и за къде е - отиде му края.



Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: Guest :)]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.06.07 19:01



Истината е че се вбесих, защото в момент в който се чудя как да реша някакви проблеми човека който ще ни обучава за ИСО, в течение на около час ни обяснява:
1. Фирмата трябва да е на печалба. Като че ли това не е ясно. Като че ли не е ясно че ако фирмата е на загуба - доста бързо ще премине в състояние на фалит
2. Всеки процес си има собственик.
И тези две неща ни се обясняват бавно и методично - като на олигофрени.
Явно трябва да се минат X броя часове за обучение.
Ама аз просто не съм склонен да понеса подобно издевателство (с интелигентността ми).
Не съм юрист, не съм минавал през ISO. Ама елементарните познания по право които имам ме карат да беснея когато слушам глупости.

Така де - следващия път като трябва да си губим времето, ще го прекарам в благотворна и ентусиазирана заядка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: bira_more]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано17.06.07 00:30



Муахахахахахах! това ми звучи като "директор на водопад!"


Не знам какво е ISO.
Обаче знам какво е собственост.
Можеш да си собственик на много неща...почти на всичко, на практика, но не и на работен процес!
Още повече, щом имаш зададена задача. За която е предвидено и възнаграждение. Тогфава (щом като нямаш ТД) това, което ивършваш, е ни повече, ни по - малко Договор за Изработка или, така наречения още граждански договор.
Възможо е, при определени обстоятелства, резултатът да е обект на авторко право...при което също се говори за собственост...Но собственик на работен процес - такова животно няма !

И, ако някой иска да ви го вмени на работното място, вероятно го прави с цел, да прехвърли върху вас не само риска (както е при договора за изр.) но и редица други задължения, свързани с правото на собственост.
Които е абсурдно на се вменяват на подобен род отношения!
Много глупаво измислено и поднесено, ако е така наистина!



Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: bira_more]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано17.06.07 00:39



1. Фирмата трябва да е на печалба. Като че ли това не е ясно. Като че ли не е ясно че ако фирмата е на загуба - доста бързо ще премине в състояние на фалит
2. Всеки процес си има собственик.
Ужассссссссссссс!


Запозната съм със западния тертип фирми...има такива, които извършват определена дейност, за която получават определени пари и са прекалено заети в двете, та гледат да обучават сътрудниците в минимална степен и веднага да започват да работят върху...двете
Другите - понтират някаква дейност, която и те не могат да обяснят на себе си каква е! Затова, пък, усилено обясняват на служителите си (като на олигофрени), вида, спецификите и характеристиките на заданието, което го прави една много необикновена, специфична и своеобразна дейност...голям бизнес в който има голяма печалба и голяма работа и т.н.и т.н.
Виждала съм хора, които са работили гоини за такива концерни...те (като минат на по - високото ниво) започват сами да повтарят това, което са им обяснявали по този начин сума ти години....и то с такъв елан до степен на самозабрава, че чак им повярваш, че сами са си повярвали!



Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: bira_more]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано17.06.07 14:18



ISO-то по никакъв начин не касае финансовата политика на предприятието, освен плащането на Сертификата и съответната услуга по договор.Така че в т.1 тоз консултант много се е задълбочил.
Тази система се нарича на български СУК- Система за управление на качеството и целта й е основно пролсдимостта.Ако произвеждате гайки и тези гайки се продат и вложат някъде т се констатира някаква рекламаци, да се проследи кой,(собсвеник на процеса), кога ги е произвел.
Особено ми е любимо допълнението :Клиенска удовлетвореност.Ами ние това,което произвеждаме и продаваме, някои клиенти си подписват договори и си купуват, ама други са еднократни ползватели.Каква удовлетвореност и повторяемост.

Вие на курс за вътрешнои одитори ли сте били?Ако иксаш да ти метна нещо да се обучиш по-бързо)
Хич д ане ти пука.Аз като бившо УПР, сега ПР(т.е предствител на ръководството) за деня на надзорната визита, а последното и ресертификационен одит най-много с епостарах в/у външния си вид.

За съжаление. вътрешното ми усещане говори,че това е просто един начин още, да плащаме на западни фирми за един лист хартия(не визирам и косвените разходи) в рамска на стената, струващ минимум 10 000 евро



Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...

Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственик [re: Фиш]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано17.06.07 15:56



Хубава сигнатура...





Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: Фиш]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.06.07 17:26



Нищо не искам да уча за ISO освен минимално необходимото :)
Това с което не съм съгласен е термина Собственик. Собственика може да разполага* със собствеността си. Това за мен е минимума за да се твърди че някой е собственик.
Проследимостта ми е ясна - правил съм системи за проследяване. И сме проследявали - без ISO.
Но този който завива гайки не е собственик на процеса завиване на гайки, той може да е отговорник, може да е стопанин, може да е ....
Външен вид ли?
Ми това го няма в ISOто.
Начи ще съм нула номер, къси гащи - малко опърпани, омачкана фанелка - много е важно, ако фанелката е изгладена:
Човек хаби допълнителна енергия за преодоляване на огладеносста и, иначе фанелката си се огъва по гънките
Може да има ръбове.
__________
*Тоест може да я продава, подарява, дава под наем.....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Теоретичен въпрос за Собственикнови [re: Markizata]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.06.07 17:32



А бе аз си падам по не стандартни решения.
Имам шеф.
Той е собственик (или съсобственик) на 3 фирми. В едната съм съдружник.
Всички останали са служители в третата фирма (ЕООД, собственик - шефа).
Така че останалите са на ТД, ама аз неща ТД и за това получавам парите си през фирмата в която съм съдружник - тоест не е и ГД :)
Фактически аз нямам никакво отношение към сертифицирането по ИСО с исключение на това че трябва да слушам глупости заедно с останалите.
Така или иначе няма да е задълго - довършвам си проекта, и след това щя видя какво ще правя - още повече че съм ангажиран и с един freelancer проект.
Та в момента бачкам не толкова за парите колкото да науча неща в опеделени области, и наистина не виждам основания да понасям глупости.

Bеer? Mоre?





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.