Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема топлофикациянови  
Авторfosil (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 10:28



може малко тъпо да звучи ама ме гложда и затова искам вашето професионално мнение:
Тръбите на топлофикация в сградата са обща собственост. ако аз съм се отказал от услугите на топлофикация, трябва да заплащам това което ми се пада, за отоплението на общите части на сградата. добре. но защо трябва да заплащам таксата мощност. затова че от тръбите които минават през апартамента ми има топлоотделяне.
Че навъпроса: Какво смятате ако се изпрати покана към Топлофикация и етажните съсобственици в подходящ срок-30 дни примерно, да отстранят тръбите от моят апартамент. Как -не ме интересува.
Ако те откажат да направят това- да ли може да се заведе дело в съответният съд с искане да бъдат задължени да извършат съответните действия по остраняването на тръбите от жилището ми.
ако съответният съд реши в моя полза дали такса мощност ще отпадне за мен или тъй като се отопляват общи части аз пак с в кюпа?



Тема Re: топлофикациянови [re: fosil]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 11:45



Нахал!
Като не искаш топлофикация -
купи си жилище без.
Не стига, че си държиш съседите на
студено като не си отопляваш апартамента,
ами искаш и те да тръгнат да ти отстраняват тръбите
от апартамента!



Тема Re: топлофикациянови [re: !]  
Авторfosil (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 13:08



аз апартамента си го отоплявам и е можеби по топъл от вашият с теца.
като искате да се отоплявате с тец изборат е ваш-поемате плащането на таксата мощност или разходите по отклоняването на тръбите така, че да заобикалят апартамента ми



Тема Re: топлофикациянови [re: fosil]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 13:32



Ама аз верно ще си купя
един климатик и ще резна тръбите
на съседите ми авантаджии като тебе



Тема Re: топлофикациянови [re: fosil]  
Авторfosil (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 09:04



абе хора толкова ли голяма тъпотия питам, че никои не иска да я коментира.
защо трябва да се търпят разходи-такса мощност, защото други искат да ползват дадена услуга. Че то по ефтино е да се отклони тръбата отколкото аз 30 год. да плащам мощности.
моля за смидлени отговори



Тема Re: топлофикациянови [re: fosil]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 11:05



Те стълбищните коридори нали са
общи части?
Или ти искаш от уличното платно -
направо през прозорците да влиза?
Дай проекти да видим



Тема Re: топлофикациянови [re: fosil]  
АвторCтeнли (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 11:35



Прочетете Закона за енергетиката и ще разберете, че това което искате е невъзможно и няма да се случи. А такова дело ще го загубите.



Тема Re: топлофикациянови [re: fosil]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.02.06 13:54



всъщност таксата мощност е такса, която трябва да покрие разходите на топлофикация за докарване на "топлото" до сградата. или нещо подобно.
Има поне две основания да плащате таксата мощност:
1. както правилно сте посочили - някаква част от топлоенергията отива и за отопляването на Вашия апартамент. И то не само защото тръбите минават през него
2. топла вода ползвате ли? ако ползвате замисляте ли се с какво се поддържат всичките тръби и инсталации от ТЕЦ-а до вашия блок.

а м/у другото - как предлагате тръбите да стигнат до Вашите съседи, без да минат през, до, покрай Вашия апартамент.



Тема Re: топлофикациянови [re: f(x)dx]  
Авторfosil (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 16:21



не неползвам топла вода.
Как да стане заобикалянето ли. Незнам-тръбите излизат от апартамента под мен и влизат в ап. над мен. Дали по външната стена или по стълбището къдете е по изгодно за съседите.
ще си плащам топлоенергията за общите части на сградата но без такса мощност.



Тема Re: топлофикациянови [re: fosil]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано28.02.06 01:05



абсолютно резонен е въпросът Ви и аз се учудвам, че малко юристи са се включили с коментари.
Уверявам Ви, че има много хора, които са във Вашето положение и макар и не да не са много, но все пак има такива, които водят дела в тази връзка срещу Топлофикация.

подкрепям.

it's all about love.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.