Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 27.07.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Заплащане на съпругата за домакинствонови  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано21.04.07 16:27



Само давам линк към темата.
Идеята е съпругът да наеме жена си като домашна помощничка и да и плаща заплата. Не да я издържа, а да и плаща заплата като на работник.
Според мен ич не става. С оглед на характера на отношенията и задълженията на съпрузите. Предполагам, според повечето от вас - също. Но все пак кажете си мнението, ако искате.





Тема Re: Заплащане на съпругата за домакинствонови [re: Mиpa_M]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано21.04.07 16:32



Тъпо мнение с въпрос ,а защо да не става?Обичайно в ЕТ кой работи?

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Заплащане на съпругата за домакинствонови [re: Mиpa_M]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:36



Ако е ЕТ и му "почиства офиса"
например или нещо такова,
защо да не стане?
Мисля, че при желание може да се намери подходяща форма.......



Тема Не става дума за почистване на офисанови [re: .]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано21.04.07 16:45



Нито за фиктивна длъжност на секретарка, продавачка и т.н.
Става дума за наемане на съпругата като домашна помощница. Вкъщи.



Тема Re: Не става дума за почистване на офисанови [re: Mиpa_M]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:47



е така написано май си е нейн каприз
и май не става



Тема Може мъжът и да работинови [re: .]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано21.04.07 16:49



...по трудов договор и да не иска да става фирмаджия.

Тогава няма как да я наеме за почистване на офиса.



Тема Re: Не става дума за почистване на офиса [re: Mиpa_M]  
Автор kyмaнич (старо куче)
Публикувано21.04.07 21:29



Мира, предполагах, че този казус ще разбуни любипитството ти, и даже проверих в Lex-са дали вече не си им дала тема за размисъл. Все пак разбираемо е ,че по-близо си потърсила кой какво мисли.
Да си призная - малко лековато дадох мнението си. Но колкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че съм прав.
Просто няма никакви законови пречки един (една) съпруг (съпруга) да наеме срещу заплащане половинката си за извършване на обичайните домашни дейности.
Излишно е да казвам, че отношенията между страните ще се уреждат с договор, като нищо не пречи това да е трудов договор.
(Макар и трудовият договор да предполага взаимотношения между уж две равноправни страни, по същество това не е така. Трудовото правоотношение по-скоро се характеризира с отношението"власт-подчинение", защото работникът е длъжен да изпълнява законните разпореждания на работодателя.). Но какво от това...
Кой ще се наеме да докаже, че един такъв договор ще е нищожен, ще противоричи на добрите нрави и други тинтири-минтири?
Пък осигуряването - то е вторичен ефект...



Тема Интереснонови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.04.07 00:01



Значи:
1. Наемам жената за домакинстване и секс
2. Ако не ме осъдят че плащам за секс (склоняване към проституция?) минавам към точка 3.
3. При разрастване на нуждите на фирмата наемам на същите условия още персонал
4. Подготвям си средства за защита - каска, евентуално бронежилетка за осигуряване безопасни условия на труд на шефа - демек мен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Заплащане на съпругата за домакинствонови [re: Mиpa_M]  
АвторAloRe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 03:39



Щом няма забрана,значи може.А забрана не ми е известна.



Тема Re: Заплащане на съпругата за домакинствонови [re: AloRe]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано26.04.07 08:50



Пряка забрана няма за много други неща, които не са възможни, защото противоречат на правни принципи или на морала. "Няма" забрана и към момента да се сключват брачни договори, но това противоречи на императивната уредба на семейните отношения. "Няма" горна граница на договорната лихва или неустойка, но знаем за много случаи на отменени такива клаузи поради противоречие с морала. И така нататък.
А за съпрузите в Семейния кодекс пише, че съвместно полагат грижи за семейството, децата, домакинството и т.н. Пише още, че приносът в СИО може да се изразява и в работа в домакинството. Ако предположим, че на жената може да и се плаща заплата за работата в домакинството, придобитите от мъжа вещи СИО ли ще бъдат? Нейният принос и е вече платен и би се обогатила неоснователно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.