Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търси се адвокатнови  
Автор somebody (тя)
Публикувано11.02.07 19:37



извоювал родителски права на бащата при бракоразводно дело. Клиентът му ще е: добър баща, обичащ и се грижещ за детето си.



Тема А майката каква е.....нови [re: somebody]  
Автор abettorМодератор (чисто нов)
Публикувано11.02.07 19:42



.....и градът кой е? Но като цяло каузата е загубена!



Тема Re: А майката каква е..... [re: abettor]  
Автор somebody (тя)
Публикувано12.02.07 09:52



Градът е София. Майката е безотговорна. Пропуснала е всички първи стъпки на детето (вкл. прохождане). Не се грижи за него, когато е болно. Предпочита алкохолните запои след работно време, вместо игрите и ученето на уроците с детето си. Крещи му и го нагрубява, позволява си да го удря без причина. То е много привързано към бащата. Семейното им жилище е общо. Доходите на бащата са по-големи. Основно той се грижи за детето. Мога да изредя още много, но не би ли следвало Съдът да взима тези неща под внимание. Не знам доколко съседи и учители ще се съгласят да се забъркат със свидетелски показания по време на дело.



Тема Последното....нови [re: somebody]  
Автор abettorМодератор (чисто нов)
Публикувано12.02.07 10:17



....което казахте е най-важното: "Не знам доколко съседи и учители ще се съгласят да се забъркат със свидетелски показания по време на дело."


Ако намерите свидетели за доказване на гореизброените неща - особено неполагането на грижи - имате шансове. Но ако не можете да ги докажете със свидетелски показания (очевидци) те си остават само неща, а не факти.
Свидетели може да не са само съседи и учители - може да са и общи приятели на семейството, роднини, колеги. Важното е да са били непосредствени очевидци на нещо, а не просто "бащата да им е разказал".
Успех!



Тема Re: Последното....нови [re: abettor]  
Автор somebody (тя)
Публикувано12.02.07 10:38



Мисля, че колеги и роднини ще се съгласят да свидетелстват. Много се надявам на това. Знам, че доказването е трудно и ще се изхабят много нерви, но т.нар. "майка" не иска да отстъпи с нищо и не желае споразумение. Допълнително травмира детето и и иска "само" него и общото жилище. Скромна жена с едни такива никакви искания.
Все пак се надявам някой да ме насочи към добър адвокат. Това беше целта на темата.



Тема Съжалявам, но последното....нови [re: somebody]  
Автор abettorМодератор (чисто нов)
Публикувано12.02.07 10:49



....няма как да стане. Рекламата и личните данни са забранени в този клуб.
Ти си регистрирана - ако някой от четящите тук адвокати смята че е "свестен" ще ти пише на лична бележка. И ще се разберете.
А ако някой си постне тема от вида - "Обадете се на адв. Петрова, тел. ххх ххх, тя е много добра" ще го изтрия незабавно!
Пак ти пожелавам успех, въпреки че явно ти не си таткото!





Тема Абе колко е голямо дететонови [re: somebody]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.02.07 10:59



...и от какъв пол е?
Питам, защото се смята, че момиче или малко дете независимо от пола - почти задължително при майката. По-голямо момче - може и при бащата. Има и едно постановление на Върх. съд в тоя смисъл. Освен това като е по-голямо, ще може да бъде изслушано (нищо, че според някои да се мисли за такова изслушване е нечовешко). Както говориш, разбирам, че вероятно е малко.



Тема Re: Абе колко е голямо дететонови [re: Mиpa_M]  
Автор somebody (тя)
Публикувано12.02.07 13:16



Детето е момче и е на 8 години, втори клас. Знам, че е нечовешко да бъде изслушано, но знам и къде би желало да живее. При баща си, който цитирам "е най-добрия му приятел и без всеки може да живее, но не и без баща си".



Тема Re: Съжалявам, но последното....нови [re: abettor]  
Автор somebody (тя)
Публикувано12.02.07 13:19



Явно е, че не съм таткото.


Благодаря за успеха. Ще има голяма нужда от кураж и сили в случая.



Тема Re: А майката каква е.....нови [re: abettor]  
Автор LEGAL (непознат)
Публикувано12.02.07 13:40



Здравейте, току-що прохождам в адвокатската професия и опитът ми е съвсем малък за да не кажа ниакъв.

Сега като чета тези редове се сещам за това, как този човек изразява волята на една голяма група бащи ДИСКРИМИНИРАНИ от закона и от порочната практика приета от нашите съдилища. Ако има някаква статистика на този род дела чудно ми е процентното изражение на присъдените права в-у детето...Интересно ...до кога тази праволинейност при определяне режима на родителските права? Мисля си , ако някой се позове на текстовете от ЗАКОНА за защита срещу дискриминацията и обжалва така постановеното решение не в негова полза - какво би се получило??
Извинете ме ако расъждавам наивно, може би грешно, но поправете ме ако е така ...

Успешна седмица на всеки .....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.