Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема условия за ипотечен кредит???нови  
Авторpitankova (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 20:52



Здравейте! Много моля за помощта ви, ако имате информация по въпроса - първо, интересува ме, кои банки имат най - добри условия по ипотечни и жилищни кредити? Реклами - бол, но от много места чувам, че реалните условия на практика не отговарят на описаните. Т.е., пише 6% годишно, примерно, а на практика излиза 12(?!) има ли такова нещо? И как мога да се предпазя от такава измама? Кои банки имат най - добри условия, ако имате опит...?
И второ, в необходимите документи за кандидатстване за кредит се споменава "акт за гражданско състояние / брачно свидетелсвто"...зачи ли това, че неженени не могат да получават кредити, дори с надлежно обезпечение и доходи?!


Много благодаря предварително!



Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: pitankova]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.01.07 08:31



Е, от 6% на 12 малко трудно ще го докара коя да е банка. Но по принцип разходите по един кредит не са само лихвите по него.
стандартно банките начисляват и удържат и следните такси:
* за кандидатстване (подаване на документи) обикновено е в рамките на 10-50 лева. плащат се при самото кандидатстване за кредит
* за отпускане на кредита - плаща се при първо усвояване на суми по кредита. обикновено е между 1 и 3 процента от размера на целия кредит
* за управление на кредита - може да бъде еднократно при отпускането на кредита или годишно върху остатъчния дълг. Обикновено е в проценти, но някои банки са обявили и твърди суми
* за оценка на имота и посещение на кредитен инспектор - варира между 20 и 200 лева. за някои банки е като процент от размера на кредита но не повече от еди колко си лева.
* годишна такса за поддържане на разплащателната сметка свързана с кредита
Възможно е и да има и други такси, зависи от банката. Посочените проценти и суми са ориентировъчни.
Освен горепосочените такси в сметката за жилищния кредит трябва да се включат и застраховка живот на кредитополучателя (получателите) и застраховка на апартамента. Освен това банките изискват и доста документи (като например акта за гражданско състояние, удостоверение за дължими данъци, удостоверение за тежести на имота и други такива). Някои от тях също се плащат, но това са държавни и общински такси и не зависят от конкретната банка
Трябва да се има предвид и таксата за предсрочно погасяване, която варира значително за различните банки
Що се отнася коя банка има най-изгодни условия - това зависи много от твоя случай - доходи, членове на домакинството, вид на имота, срок, валута и т.н. Но по принцип - Булбанк (включително биохим и Хеброс), ДСК, ОББ, Пощенска, Райфайзен (изброил съм ги по азбучен ред). Редно е да провериш условията на няколко банки като питаш за всички възможни разходи. след това, ако искаш пак пиши или пък отиди на

. Там има много хубав калкулатор за смятане на т.нар. Годишен процент на разходите (ГПР). това е нещо като лихвен процент по кредита, който отчита всички такси, удръжки, лихви, глоби, проценти, стотинки и т.н. по кредита.

И накрая - естествено, че неженени могад да получават кредити



Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: f(x)dx]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано11.01.07 10:11



Отговорът е доста подробен, аз ще посоча конкретни цифри.
Става дума за ипотечен кредит от Булбанк-разходите ми по нотариални таски за изповядване на покупко-продажбата, учредяване на договорната ипотека, оценка на жилището от лицензиран оценител и застраховка /за 1 г./ на жилището са 1 500 лв. Застраховка живот е за сметка на банката, такса за обслужване на кредита-еднократна, около 30 евро и се удържа от кредита.
Разведен съм, но това не беше проблем.
Остават други такси за набавяне на необходимите документи, които се издават от общината, но те не са големи.



Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор benny_bu (непознат )
Публикувано11.01.07 14:00



Здравеите Питанкова,

за да се избере наи-подходящия за Вас кредит ,е необходима малко по-конкретна информация.Надявам се няма да имате нищо напротив да дадете отговор, защото само така ще мога да Ви предоставя полезна информация. Какъв имот смятате да придобиете? Каква е максимално допустимата вноска, която може спокойно да си позволите да изплащате месечно? Имате ли други задължения към банки или финансови институция? Какъв е чистия месечен доход, който може да докажете? Сам ли ще кандидатствате по кредита или със съкредитоискател? Ако ще кандидатствате със съкредитоискател – какъв е неговия доход и може ли да го докаже? Каква е Вашата възраст?
Ако се притеснявате да отговаряте тук,може да ми пишете на меила.
И успех.



Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: benny_bu]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.01.07 14:41



айдеее, поредният кредитен консултант.
Ей, Питанкова, да внимаваш много какви съвети ти дават, че сред тях има такива дето са толкова кредитни консултанти, колкото аз - футболист от Манчестър Юнайтед



Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: f(x)dx]  
Автор benny_bu (непознат )
Публикувано11.01.07 16:46



Здравеите f(x)dx ,

аз наистина сам кредитен консутант.Работя за голяма компания.
Имам необходимото образование - Специалност *Банки*.
Тъи като личните данни и доходи са поверителни не бих дискутирала тук.Както и други неща.Но ако някои човек,които се интересува и отговори на моите въпроси,поставени по-горе, за мен ще е удоволствие да отговоря.
И между впрочем, - много сам ви чела в различни клубове и задочно ви благодаря за хубавите теми и изчерпателните отговори,които давате.
усмивки





Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: benny_bu]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.01.07 18:59



Аз лично нямам нищо против теб. просто казвам да се внимава, щото кредитни консултанти - всякакви. Включително и такива работещи в големи фирми.
На сайта на една такава фирма доскоро (някъде август месец последно го разглеждах) имаше безумни изчисления на погасителни планове. Безумни в смисъл пълни с грешки.

така че човек трябва да внимава.

А за благодарностите - моля. Но и на мен не би следвало да ми се вярва много. То форумите са пълни с разни многознайковци дето пишат, ама какво пишат - не е ясно





Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: f(x)dx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.01.07 19:01



То форумите са пълни с разни многознайковци дето пишат, ама какво пишат - не е ясно
Как да не е ясно - ясно е.
Многознайковците пишат многознайковщини :)))))))

Bеer? Mоre?




Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: benny_bu]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано11.01.07 21:28



Не знам за коя ГОЛЯМА банка работиш и какъв кредитен консултант си, ама правописа ти хич го няма.
Което навежда на други мисли.



Тема Re: условия за ипотечен кредит???нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.01.07 08:48



Айде сега не издребнявай. Такива заяждания на дребно до нищо не водят.
Например, ако видиш какво е написала бени_бу, никъде не е казала, че работи в голяма БАНКА, а в голяма КОМПАНИЯ.
Демек - ти не четеш мненията на хората. Което навежда на други мисли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.