Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема учередяване право на строеж  
АвторKristy (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 14:01



Моля, ако някой има желание да отговори на въпроса ми и благодаря предварително.
Имам парцел който мисля да дам срещу обещетение но при първичните разговори с един строител той предложи вариант който ме стресна- в един ден да се направят 2 сделки аз да му прехвърля земята а той да ми върне правото на строеж за моето обещетение, като обясни това с избягването на заплащане на данък???? Бихте ли споделили вашите мнения с мен?



Тема Ще направите тотална грешка.....нови [re: Kristy]  
Автор abettorМодератор (чисто нов)
Публикувано01.12.06 14:34



....ако въобще му прехвърлите земята!!!
Въобще не коментирайте подобна възможност със строителя.
Учредявате му право на строеж и договаряте обезщетението в процент и брой обекти - апартаменти, магазин и прочие.
Строители много - но никога не прехвърляйте собствеността на земята.



Тема Re: Ще направите тотална грешка.....нови [re: abettor]  
Авторkristy (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 19:32



Здравейте abettor, благодаря за бързият отговор, бихте ли ми препоръчали добър адвокат специализирал в тази материя или ако вие сте такъв бихте ли ми дали координати за връзка с вас и консултация?



Тема Re: Ще направите тотална грешка.....нови [re: kristy]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано01.12.06 19:35



А защо чак никога да не прехвърля земята? Какво пречи след като бъде издадено Разрешение за ползване на сградата собственика на земята да прехвърли на останалите собственици на имоти в същата тази сграда съответните им идеални части от земята? Щото иначе настоящите собственици до края на живота си ще плащат данък за земята .....



Тема Re: учередяване право на строежнови [re: Kristy]  
Автор advSimeonova (ентусиаст)
Публикувано03.12.06 00:53



Не позволявайте да Ви притискат - abettor е напълно прав (с допълнението направено от Каринка) предприемачите са много, а вашето парче земя явно е ценно, щом го искат.
Не прехвърляйте земя преди разрешение за ползване (т. нар. акт 16 - това е старото му, но по-популярно име)!
Направете го едва тогава. А до приемането на обекта с акт 16 прехвърлете само правото на строеж - това е в защита на Вашите интереси.
Не са малко предприемачите, които работят с учредяване право на строеж, познавам поне петима такива. Потърсете по-упорито, ще намерите!
Кураж и успех!
адв. Симеонова



Тема Re: Ще направите тотална грешка.....нови [re: abettor]  
АвторБapби (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 02:45



точно така... никакво прехвърляне на земя от имота .... аз още си ям попарата за това... имам 6 човека още съсобственици и се чудя как да се разправям с тях сега



макар че май няма фирма, която да строи срещу обещетение без да има собственост и върху земята...там поне 50-60 кв.м.....

що сега не съм да сключвам договори и 1 кв.м няма да дам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.