Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема банка-кредит-нотариуснови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано25.07.06 21:40



на какво основание банките си позволяват да изискват ипотеките да се правят при определен нотариус?
и ако има някакво правно основание за това, моля кажете ми къде да чета за това.



Тема Re: банка-кредит-нотариуснови [re: Karinka]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 21:44



Аз лично не знам да има такова изискване и няма де .........оиснование......приятелски връзки може би





Тема Re: банка-кредит-нотариуснови [re: Karinka]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано25.07.06 21:45



Предполагам, на основание "иначе няма да ти отпусна кредита пък".


Чувала съм и за нотариус, който иска проекта за нот. акт да ти го е изготвил определен адвокат, иначе намира за какво да те върне. Нищо, че е длъжен да не отказва услуги.

Я тону, и мне в этих пустяках
ты - рюмка на столе, ты - небо на руках.


Тема Re: банка-кредит-нотариуснови [re: Mиpa_M]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано25.07.06 21:57



предполагам, че става въпрос за разни комисионни разменяни между банките и нотариусите, но не мога да бъда сигурна в това, а и не е съществено.
по-скоро смятам да се придържам (когато разбира се купувач и продавач са съгласни) самото изповядване да става при нотариус, който са си договорили страните, пък след като стане готов новия нотариален акт банката да си прави където и както намери за добре ипотеката.
А дали да не взема да сезирам и Комисията за защита на потребителите?

Редактирано от Karinka на 25.07.06 22:03.



Тема Re: банка-кредит-нотариуснови [re: Karinka]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано26.07.06 07:57



Не си права. Банката също е страна по сделката, доколкото дава парите. И като такава би искала да се гарантира от всякакви възможни усложнения. Т.е. и тя има право на избор на нотариус. Я си представи, че страните искат да изповядат сделката при Слави Крашевски :))
Пък не е чак толкова интересно кой е нотариусът. Таксите са еднакви.


ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: банка-кредит-нотариуснови [re: Karinka]  
Автор hhhhh (член)
Публикувано26.07.06 10:45



Така процедира банка "Хеброс" в Бургас. И аз не мога да си обясня защо , но ....





Тема Re: банка-кредит-нотариуснови [re: abettor]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано26.07.06 10:46



По твоята логика банката е страна по ипотеката, но по никакъв начин не е страна по покупко-продажбата. Демек може да има изискване къде да се чете ипотеката. Вчера изброих 118 нотариуса в София. От тях за 4-5 е ясно, че не стават за нищо. Не може банката да сведе избора на клиента до 3 или 7 нотариуса. Освен това знаеш, че нотариусите имат право да вземат двойна нотариална такса за изготвяне на акта. Защо това да се налага на клиентите, когато могат да си изберат нотариус, който няма да им я вземе?
А тъй като непрекъснато ми се случва разни клиенти да си избират нотариус съм обиколила доста от тях и има такива, които са способни да ти скъсат нервите дори и когато няма за какво. Как ти се струва ситуацията: перфектни документи, страшно разбрани страни и Белазелкова с 4 часа сделка? Е не бих отишла при нея доброволно втори път.



Тема Re: банка-кредит-нотариуснови [re: abettor]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано26.07.06 14:01



Хаха, нотариусите не са случайни хора все пак, конкурс са държали, а ако настъпи проблем с тях, гайлето им го бере този, който им е разрешил да нотарстват.
Банката като дава парите, да вземе и продавача да избере :)))

Момичета, гледайте си секса и кефа, че животът е кратък
METALHEADS AGAINST RACISM


Тема Каринке, пиленови [re: Karinka]  
Автор ГъpraПитич (джентълмен)
Публикувано26.07.06 14:56



и имаш очи дъ дрънкаш че едва ли не брокерите на недв. имоти сте по вещи от юристите по сделките с имоти?

Ами пиле, вярно че банката не е страна по покупко-продажбата на имота, но нали ипотеката се учредява от страна на купувача ве пиле...и ако сделката за покупка не е читава - с какво ипотеката ще защити парите на банката.

И не мрънкай срещу банките, прави са, и са в правото си защото от това зависи че кредите им са обезпечени.



Тема Ти се майтапиш.....нови [re: SoulMate]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано26.07.06 15:31



....нали?
Били държали "конкурс". :))) Цената на конкурса е публично известна.
Гайлето им го берял друг :)))) Гайлето им го бере КЛИЕНТЪТ. А някаква отговорност на който и да е (в това число и на самите Нотариуси) не съм виждал, визирайки последните медийно-известни случаи.
Познавам нотариуси, които са толкова НЕКОМПЕТЕНТНИ, че не стават и за портиери.
Познавам и много други, които са страхотни професионалисти. И именно с тях работя. Защото държа на Негово Величество Клиента.


ab alio exspectes, alteri quod feceris


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.