Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Работа без трудов договор- неизплащане на заплата.нови  
Автор ALEX_D_GREAT (===> VELIK)
Публикувано15.07.06 14:57



Имам въпрос относно работата без трудов договор. Работех 4 месеца без трудов договор в едно малко магазинче. Напуснах пред около месец и работодателя не иска да ми изплати последната заплата. Има ли някакъв законов начин да си я получа. Може ли да му напишат акт примерно , че съм работила без трудов договор? Областната инспекция по труда ли е институцията която ми трябва и как да действам.
Благодаря ви предварително.

NIL ADMIRARI


Тема Re: Работа без трудов договор- неизплащане на заплата. [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор Lord Nelson (Admiral)
Публикувано15.07.06 18:43



Трябвало е изобщо да плаща на такава като тебе.



Тема kolega, личните нападки настрананови [re: Lord Nelson]  
Автор ALEX_D_GREAT (===> VELIK)
Публикувано16.07.06 13:50



Ако не си разбрал просто съм запитал това защото една приятелка ме е епомолила - капиш!!?!? така че каквото имаш срещу мен не го пренасяй върху нея !!



NIL ADMIRARI

Тема Re: Работа без трудов договор- неизплащане на заплата.нови [re: ALEX_D_GREAT]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 14:23



След като не си имал трудов договор ,се приема ,чи си работил на граждански такъв. Можеш да си събереш парите по съдебен път . Ще дължиш обаче държавна такса ,тъй като отношенията се уреждат по ЗЗД в случая ,а не по КТ . Вече и да сезираш ИТ след като не си там няма смисъл.
Но дори и да си работил на граждански договор следва да ти е внасял осигуровки ,провери н НАП има ли такива внесени ,следва да имаш издадена и осигурителна книжка .



Тема Re: Работа без трудов договор- неизплащане на заплата.нови [re: donna2]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано16.07.06 19:00



В отговор на:

След като не си имал трудов договор ,се приема ,чи си работил на граждански такъв



Не съм съгласна...на какво основание едното следва от другота? Може просто да е бил нает на работа, но както се случва без никакъв договор, съответно без осигуровки и накрай както се е оказало и без възнаграждение. И как ще докаже че изобщо е работил всъщност?



Тема Re: Работа без трудов договор- неизплащане на заплата.нови [re: Aлa-Бaлa]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 20:56



Доказва се със свидетели , а трудовия договор е формален -писмен е .



Тема Re: Работа без трудов договор- неизплащане на заплата.нови [re: donna2]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 20:58



Да допълня , ако лицето е подписвало в тоя период някакви книжа /сигурно е така ,като е работил в магазин/ също може да се ползват за доказатнелство .



Тема маани я тая краванови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор dilmar (...)
Публикувано17.07.06 21:29



за лордката става дума

иначе ако може да докажеш с документи или свидетели може да станат две неща - да докажеш граждански договор или прикрит трудов договор и във втория случай ще му се ебе майката на тариката работодател и в двата случая пиши доносче до инспекция по труда но не анонимно и те задължително до един месец требва да му направят проверка всичко това ако мадамата си заслужава труда



Тема Прасюгонови [re: dilmar]  
Автор Lord Nelson (Admiral)
Публикувано23.07.06 16:50



Марш в Кочината.



Тема Re: Телятина дъртанови [re: Lord Nelson]  
Автор dilmar (...)
Публикувано23.07.06 18:46



че аз не излизам от там бе






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.