Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:21 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Малко помощ.........нови  
Авторпpитecнeнa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 14:09



В нашия град,а предполагам и в други градове се нароиха купища "фондации',които събират пари за "подпомагане" на домове за сираци.Разни нахални личности вървят от врата на врата,преставят някакви измислени "документи" (дето мога и аз да си направя на компа) и ми искат от 0,50 ст., та до колкото реша да дам.Срещу това ми се дава една хвърчаща хартийка и нищо повече.Реших да се поразровя дали имат право да събират подобни суми,защото знам,че това се прави само по-банков път и то публично обявено.Не намерих никъде данни за фондацията,която ми взе 0,50 ст.Не ми е за 0,50 ст,но тези хора ЛЪЖАТ,прибират парите за някого си,а за сираците от чието име са тръгнали НИЩО.Вече имам и призовка да се ява в съда,защото съм ги клеветяла,че били нелигитимни и нямат право да извършват тази дейност,а аз както вече писах,не откривам никъде данни за подобна фондация.За сега само телефон,на който не отговарят-042/62-51-34.Не мога да повярвам,че ще ме съди "измислена" фондация и че е възможно да ме осъди наистина.Вашето мнение и евентуални съвети ще са ми от голяма помощ.

Ще съм благодарна на всеки който ми подаде ръка



Тема Re: Малко помощ.........нови [re: пpитecнeнa]  
АвторCтeнли (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 14:37



И как се казва тази фондация ако не е тайна, та да се пазим. Аз между другото ги гоня такива още от вратата.
И къде сте ги наклеветили, та са подали иск ?



Тема Re: Малко помощ......... [re: Cтeнли]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 15:09



По логиката на тая фондация аз лично трябва да спя в съда -защото винаги отказвам ,писна ми да ми представят съдебни решения и да ми бутат разни картички /особенно често по автогарите влизат си в автобуса/ ,накрая само господ знае кое как е .
Направо си отказвам ,а и не им вярвам ,някога бях се доверила на нещо такова , взеха документите на едно болно дете и кво направиха /щяха да му отпускат средства по някаква програма- нищо май ги използваха за друго/
Че теглих една "майна " на управляващия -направих го и какво ....е не ме съди само това оставаше ,ама не му пукаше ,че е станало така ,пък да не казвам ,че и той беше инвалид.Ужас.

Та как си ги наклеветила .................





Тема Re: Малко помощ.........нови [re: donna2]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано19.06.06 16:24



Здравейте!Тази,която писа постинга съм аз.Подадох оплакване до местния вестник.Излезе статия.Съдиха журналистката,която написа статията,а аз станах свидетел на журналистката,че написаното е вярно.Сега ме плашат със съд от тази фондация,но днес пак говорих по телефона с директорката на Дом за сираци в град Средец -"Щурче" и тя ми каза,че никого не е упълномощавала да събира каквото и да било от името на дома.Страхувам се от фалшиви документи.Иначе на "квитанциите" на тази фондация пише:

Помощ и Милосърдие-Стара Загора(червен,кръгъл печат)и някакъв данъчен номер

Това е.








Тема Re: Малко помощ.........нови [re: morska valna]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 16:31



Ако се стигне до съд призови като свидетел директорката на Дом за сираци в град Средец -"Щурче

Те такива бележки и баба ще ти издаде ...........никой не ги кара да ходят по улиците и да събират пари .......в пълното си право е да изразиш мнение ,дарението е доброволно ,не е доброзорно и то по такъв начин да дадеш щото се чувстваш гузен.

Не знам от кога е това ,но от 2006г. данъчен номер няма,а само БУЛСТАТ.
Е осъдиха ли журналистката ?



Тема Re: Малко помощ.........нови [re: donna2]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано19.06.06 17:28



Чакаме решението на съда.Но от сега знаем,че май е спечелила.А сега сме решили и друго и ако го постигнем,ще пиша.А данъчния номер е от миналата година и той е: 1244715571,нещо което също ме усъмни,защото с такива цифри май отдавна не съществуват данъчни номера.Това е за сега от мен.







Тема Re: Малко помощ.........нови [re: пpитecнeнa]  
Автор kiarra (непознат)
Публикувано19.06.06 19:25



Към Министерство на правосъдието има Централен регистър на юридическите лица с нестопанска цел за обществено полезна дейност, в който следва да се впишат всички юридически лица с нестопанска цел, които осъществяват общественополезна дейност. Провери дали са вписани там.


Също така "Юридическите лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност са длъжни да представят до 31 май на всяка година информация за дейността си през предходната година пред централния регистър."(Закон за юридическите лица с нестопанска цел-чл.46).
Въобще прочети целия закон.



Тема Re: Малко помощ.........нови [re: kiarra]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 19:43



Намирам сдружение с подобно име извършващо дейност в обществен интерес

Юридическо лице: БЛАГОТВОРИТЕЛНО ДРУЖЕСТВО - МИЛОСЪРДИЕ
Орг. Форма: сдружение
Седалище: 6000 гр. Стара Загора, ул. "х. Д. Асенов" № 81, ап. 4
Булстат: 000822843
За контакти: тел. 042/30140;e-mail:milosardie@abv.bg
Данни за съдебна регистрация:
Съд по регистрация: Старозагорски окръжен съд
Партиден номер: 75
Съдебно дело: 569 /1990
Националност: България BG

Цели и дейности:
"Благотворително Дружество - Милосърдие"извършва дейност в обществена полза. ЦЕЛИ:Стимулиране участието и възпрепятстване изолирането от обществения живот на хора (деца, младежи и възрастни) които:преживяват житейска криза; живеят в бедност; принадлежат към мал-цинствени общности; страдат от увреждания,болест,зависимости,физическа немощ и др., в защи-та на техните граждански,икономически,социални и културни права.Упражняване на граждански контрол и съдействие за повишаване качеството на работа в структурите, предоставящи публични услуги (в това число социални,здравни,възпитателни и образователни,полиция,заведения за пре-възпитание,изтърпяване на наказания и др.) където персоналът да стане отзивчив и чувствителен към нуждите на хората.Изграждане нетърпимост към престъпността и корупцията чрез повишаване на общественото съзнание, информиране и гарантиране на гражданското участие в решаването на тези проблеми. Развиване и утвърждаване на моралните и духовни ценности (в това число семей- / виж продължението на поле №10/
ната солидарност,чувствителност и съпричастие,взаимопомощ и взаимна подкрепа) чрез моби-лизиране на човешки,финансови и други ресурси за прилагане на положителни практики.Защи-
таване на човешкото достоинство чрез лобиране за и заедно с хората в неравностойно социално положение. Защитаване правото на всяко живо същество да живее в чиста и здравословна околна среда чрез информиране за нарушения, осъществяване на натиск и въздействие върху субекти и институции на всички нива. Предоставяне на блага и услуги на особено уязвими гру-пи,за които се налагат спешни мерки,или са изчерпани възможностите за помощ посредством инструментите на гражданското участие.
СРЕДСТВА:Като гражданска организация, Дружеството разработва и прилага механизми за обществено влияние и участие при вземане на решения по обществено значими пробле-ми.Инициира,изгражда и участва в междусекторни партньорства за координация и сътрудни-чество на всички нива. Мобилизира опита,познанията и възможностите за себеизява на хора в неравностойно положение и организира колективни действия.Разработва и прилага застъпничес-ки практики за адекватно решаване на проблемите на рискови групи.Организира благотворителни мероприятия за целево набиране на средства.Предоставя блага и услуги на принципа на субсидиарното участие (в това число и на държавни институции).Изпълнява обществени поръчки.
Дружеството извършва ДОПЪЛНИТЕЛНА СТОПАНСКА ДЕЙНОСТ във връзка с основната,чиито приходи се използват единствено за постигане на уставните цели и между членовете не се разпределя печалба:
издателска дейност;експертни;консултантски;информационни;образователни;социални и др. услуги;производство на занаятчийски стоки и услуги;отдаване под наем,продажби и дарения на материални ценности,свързани с основните цели.









Управителен орган:
УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ


Членове:
Име Начало на мандата Край на мандата
ДОЛЯ БОРИСОВА ЧИКАКЧИЕВА 18.1.2002 г. 18.1.2007 г.
ПАВЛИНА ИВАНОВА ТОДОРОВА 18.1.2002 г. 18.1.2007 г.
СОНЯ ИВАНОВА ГЕОРГИЕВА 18.1.2002 г. 18.1.2007 г.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.