Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За виждането на детето.нови  
Автор Бeзcъннa (няколко, вкупом)
Публикувано21.05.06 22:51



Здравейте. Дали ще може да ме посъветвате как да постъпя? Бившият ми съпруг живее в друг град и има право да вижда дъщеря ни когато поиска и когато му е възможно. Искането му обаче сега е да я пратя от София до Бургас с влак, с братовчедка на жената, с която той живее. Дъщеря ни е на осем години, не е пътувала така и се притеснява, а аз дори не съм виждала тази жена, която той е избрал за придружител. Невъзможно и немислимо ми е да поверя детето си на непознат човек. Ще наруша ли споразумението ни, ако откажа да я пусна, имам ли право да откажа или не?


Ако някой от тук има опит с такива неща, ще съм признателна да ми каже две думи.



- - - - -
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му, че си имаш планове.


Тема Re: За виждането на детето.нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 11:18



пиши и че с отказа си няма да наруши споразумението де

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: За виждането на детето.нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Бeзcъннa (няколко, вкупом)
Публикувано22.05.06 12:54



Какво значи "нали виждането не е с оставане в дома на бащата"? Негов "дом" понастоящем е жилището на приятелката му, което е в Бургас. Ние с детето сме в София. По споразумение е уточнено едно посещение месечно, от 9ч. в събота до 18ч. в неделя, но аз не броя колко често идва. Когато детето остава /в София/ с него за през нощта, не знам къде спят.

Мисля, че няма да я пусна, може ли да ми оспорва нещо ми кажи?... Той даже не звъни на мен, а на детето. Тя го накара Все Пак да ми каже на мен, а той не ме попита дали може, направо ми нареди на кого и кога да я предам. Нещо ми е прекалено нахално и не искам повече все аз да се съобразявам.



- - - - -
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му, че си имаш планове.


Тема Re: За виждането на детето.нови [re: ha!]  
Автор Бeзcъннa (няколко, вкупом)
Публикувано22.05.06 13:06



Кратко и ясно - законът задължава ли бащата да взима лично детето си? Аз исках да се впише, но адвокатката ми каза, че не се прави така.



- - - - -
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му, че си имаш планове.


Тема Моята.....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано22.05.06 13:24



....."мъжка" логика е малко по-различна :)))))
Нарушаваш споразумението.
Моя теза :)))


ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: За виждането на детето.нови [re: Бeзcъннa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 13:36



Да дойде и да си вземе лично детето! Хич не се връзвай на това да го пращаш по чужди хора, ами че това си е отговорност...
Нека да се заяде с теб, нека ...а да видим! Няма да се даваш на оня хубостник дето съм му набрала от знаеш кога...)))
И въобще споделяй да му късам енервите, колкото можем))) Повече акъли, повече неща ще измислим /въобще е се шегувам/!!



Тема Re: Моята.....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (няколко, вкупом)
Публикувано22.05.06 13:58



Моята логика пък е че когато някой иска да си види детето, ще дойде да си го види.

А питам сериозно. И без друго все заплашва, че ще я вземе и я навива колко било лошо при мен. Не смятам, че заслужавам това. И не искам утре да доведе свидетели как аз съм дала детето на човек, когото не познавам. Колко му е да ме изкара безотговорна?! Или да я скрие, както направи през лятото? Ни телефон, ни нищо, а аз полудях. Искам да съм твърда поне до там, докъдето ми е позволено.



- - - - -
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му, че си имаш планове.


Тема Re: За виждането на детето.нови [re: LlRA]  
Автор Бeзcъннa (няколко, вкупом)
Публикувано22.05.06 14:07



Отворих да пиша на Абетор отдавна, не те видях, точно така си мисля и аз за личното. Не искам да излезе, че преча и че излишно се заяждам. Не обичам конфликти. Но и не мога да се прегъна ей така на някаква непозната да си оставя дъщерята. Ако я изнасилят във влака, кого да търся да убивам? Просто не го виждам.

Ако имах време и излишни пари, бих я завела аз. Но не мога. А и с това настроение и не искам.

Обидена съм на адвокатката ми, че не ми съобщи когато все пак са ни развели и едва ли не й попречих когато попитах, а при друг човек тепърва да обяснявам не ми се отива, не ми се сърдете, че вас питам.



- - - - -
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му, че си имаш планове.


Тема Re: Моята.....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (няколко, вкупом)
Публикувано22.05.06 14:18



Знаеш ли, аз горе съм написала, че има право да вижда детето когато иска и когато може. Съжалявам, ако се получава заблудително. Написах така, защото реално е така, аз обещах да не правя проблеми, защото човекът работи и пътува. Спазвам си думата, но това не е документ. В споразумението пише веднъж месечно, първият уикенд, с преспиване. Да уточня, да не съм те заблудила. Неволно е. Още ли мислиш, че нарушавам нещо? Освен добрите отношения, дето така и така ги няма.

Въпросът е за да види детето, има ли право да иска да му я пращам като колетна пратка едва ли не. От моята гледна точка изглежда така. Ако заспорим в съд /както вечно съм застрашена/ - така ли ще изглежда или различно?



- - - - -
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му, че си имаш планове.


Тема А от моята гледна точка.....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано22.05.06 18:06



......бащата може да прати всеки пълнолетен и достатъчно отговорен човек (приятел, роднина....друг) по негова преценка, който да доведе детето той да го види.
Отговорността за грижата за детето в дните за виждане е на бащата, но това не значи, че при фактическа невъзможност той ЛИЧНО да дойде да си вземе детето е неморално, противозаконно или каквото още се сетиш да прати друг.
Много практика има по въпроса, но не ми се спори с жените във форума (здравей Стренджи, любов ).
Професионалното ми мнение е, че при съдебен спор ще загубиш. При добър адвокат от страна на съпруга ти.
И какво значи "колетна пратка"?
Пратен е напълно нормален (предполагам), пълнолетен (предполагам), не дрогиращ се (предполагам) роднина.....който да заведе детето при баща му. Нищо "колетно" не виждам в това действие.
Успех - но дано да не ти се наложи да стигаш до дело...


ab alio exspectes, alteri quod feceris


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.