Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Некоректен длъжникнови  
Автор traum (непознат )
Публикувано20.03.06 15:16



Моля,помогнете ми!Проблемът е много тежък.
Имам работа с длъжник.Подписал е документ за парите,които съм му заел. Минали са вече няколко няколко години, но той не си връща дълга.Държи се много нагло.Непрекъснато дава обещания и измисля лъжи,за да печели време.Вече не се издържа.
Длъжникът има на свое име два недвижими имота,но идеални части - като съсобственик.Освен това при единия от имотите дарителите си запазват правото на ползване на имота до края на живота си.
При това положение мисля,че ще бъде безполезно да отивам към издаване на изпълнителен лист.Моля,посочете ми някои други начини за събиране на дълга.Колкото по конкретни,толкова по-добре.Препоръчайте ми някой,който се занимава с решаване на подобни проблеми.Повече не мога да чакам.Горещо благодаря предварително.



Тема Re: Некоректен длъжникнови [re: traum]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 20:52



по вестниците има едни обяви
събирам дългове
конкретно е амаа няма аз да ти препоръчвам

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Некоректен длъжникнови [re: traum]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано20.03.06 22:30



има и други изпълнителни способи:
запор на влогове в банки
запор на трудово възнаграждение
продажба на движимо имущество
запор върху вземания
Зависи какво има този човек.
А и често като им възбранят имотите и получат прозовка, длъжниците се стряскат и си плащат сами.
ама щом казвате, че този е някакъв нагляр.. не знам.

Почти всеки адвокат би се заел с делото ви.
успех.

it's all about love.


Тема Re: Некоректен длъжникнови [re: ha!]  
Автор traum (непознат )
Публикувано21.03.06 19:12



Понеже аз се числя към категорията "парен каша духа" не зная, ако се осланям на вестниците, на кого ще попадна. Интимната ми мисъл беше,ако някой е изпадал в подобна ситуация и я е решил успешно, да сподели опита си. Благодаря



Тема Re: Некоректен длъжникнови [re: traum]  
Автор donna2 ()
Публикувано21.03.06 19:48



Първо кога сте му заели парите -това за давността?
Второ какво ви е разписал ,разписка ,договор ,договор с нотариално заверен подписи ,запис на заповед .
Ако е договор с нотариална заверка или запис на заповед /разбира се с вс. реквизити ,щото ако ги няма се приравнява на обикновенна разписка/ на базата на тях можете да искате да ви издадат изпълнителен лист.-Д.такса е 2% върху цената +3 лв за изпълнителен лист.
Ако е някоя разписка ,подписан договор без нотариално заверени подписи или на записът на заповед му липства някой реквизит водите исков процес -държавната такса е 4% върху цената на иска ,ако ви се види много предевете иска като частичан ,а по-късно ще направите изменение на иска и ще доплатите държавната такса.
За да сте сигурни ,че ще получите нещо насреща добре е да обезпечите иска може да обезпечите бъдещ иск -там съда дава срок да заведете дело или в хода на делото да поискате обезпечаването му .

За някой друг начин ....ами сигурен ли сте ,че тоя някой ще го събере ,че няма да стане някой сакътлък и после да отговаряте по реда на НК и т.н.



Тема Re: Некоректен длъжникнови [re: donna2]  
Автор traum (непознат )
Публикувано22.03.06 18:48



Благодаря,за това което ми казвате.Длъжникът е подписал Запис на заповед и датата на плащане (падежа) е била през м.май 2005г.Парите са му дадени два месеца преди падежа.ЗЗ съдържа всички необходими реквизити.Ето и някои части от него: "... като издател на настоящия ЗЗ безусловно и неот-менно се задължавам и обещавам да платя срещу представяне на този ЗЗ доброволно,собственоръчно без протест и разноски и без удръжки от какъвто и да е характер сумата..." "Падежът на паричното задължение е на ..."(по-сочена е датата).
След подписа на издателя по-долу следва текст: "Аз долуподписаният... удостоверявам,че днес (написана е датата на падежа) ми беше предявен за плащане този ЗЗ". Издателят е подписал и тук.
Тъй като не съм юрист,бих бил много благодарен,ако ми поясните малко по-подробно това,което се крие зад текста " За да сте сигурни ,че ще получите нещо насреща добре е да обезпечите иска може да обезпечите бъдещ иск -там съда дава срок да заведете дело или в хода на делото да поискате обезпечаването му".Не съм наясно,дали имотите,които длъжникъти има и за които споменавам във въпроса си, могат да служат за обезпечение.
Още веднаж - благодаря сърдечно



Тема Re: Некоректен длъжникнови [re: donna2]  
Автор traum (непознат )
Публикувано22.03.06 18:56



Извинение и малко допълнително пояснение към текста -"Парите да му дадени два месеца преди падежа".Така е записано в ЗЗ,който е издаден много по-късно от момента на фактическото даване на заема.
Поздрави!



Тема Re: Некоректен длъжникнови [re: traum]  
Автор donna2 ()
Публикувано22.03.06 19:10



Значи вие имате запис на заповед ,добре на базата на нея ще се издаде изпълнителен лист ,пише се молба и се прилага ЗЗ в оригинал /при нас искат оригинала в някои съдилища доколкото знам само копие заверено вярно с оригинала ,като след като издаде изп. лист върху ЗЗ съда записва ,че е издаден това с оглед да не се издават няколко ИЛ върху една ЗЗ/ Държавната такса е 2% върху цената /задължението по ЗЗ /+3 лв за изп. лист.
Това производство не е исково така ,че не можете да поискате обезпечение на бъдещ иск по него ,е...има една възможност ,ако имате някакви докумети други за дълга върху тях -Д.Т. е 17 лв за издаване на заповедтта и за обр. на изп. /обезп. дело 5 лв + по % лв за вс запор ...е може да поискате и възбрана на имот и др,това с оглед да го стрестнете/като изтече срока за подаване на иск би следвало да прекратите изп. дело ,ако няма да подавате иск ,а вие 100% предполагам че ще си издадете изп. лист върху ЗЗ , а няма да водите искови дела / .
ЗЗ е абстрактна сделка ,така че кога сте дали парите никой не го интересува.

При обезпечението на бъдещ иск съдът дава срок да се заведе иска през това време си образувате изп. дело ...максималния срок който ми е давал съда е бил 3 месеца ,но обичайното е един месец.
Ако на такова ангелче му уцеля сметките примерно и в тях има пари ...реве на умряло и плаща много бързо така ,че не се стига до завеждане на иск,но това според зависи от случая .


уф май стана много.......ама вариянти да се тормози законно длъжника дал господ.......

Редактирано от donna2 на 22.03.06 19:15.



Тема Re: Некоректен длъжник [re: traum]  
Автор donna2 ()
Публикувано22.03.06 19:35



Ако имам и др. документи подавам молба за обезпечение на бъдещ иск-образувам обезпечително дело .
Вадя си ИЛ върху ЗЗ-/молба до районния съд/ ,образувам изпълнително дело в съдебно изпълнителната служба посочвам същите изп. способи както по това за обезпечението на бъдещ иск ,след което прекратявам това изп. дело образувано върху обезпечителната заповед-разбира се след като се наложат запорите по второто изп. дело /образувано възоснава на изп. лист по ЗЗ /.
Вярно е ,че длъжника може да обжалва издаването на изп.лист въз основа на ЗЗ след като получи съобщението от СЪДИЯ ИЗПЪЛНИТЕЛЯ , но какво от това записът ви е редовен ,пак ще си съберете пари , а може и да не обжалва знае ли човек.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.