Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема деца на 7 години в градския транспортнови  
Авторzmei (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 19:23



Докато чета http://sofia.bg/template4.asp?ime=PRP%7D&title=Транспортна%20дейност&fail=tran&update=
оставам с впечатление че децата на 7 години пътуват безплатно. Има ли нещо грешно в разсъжденията ми?
Гледам тук:
Чл. 5. (1) Превозите на пътници се извършват срещу редовно издаден билет, абонаментна карта или друг превозен документ по установен образец, посочен в приложение № 1, с изключение на деца до 7 навършени години.

и тук:
Чл. 27. (3) Право на пътуване без документ за сметка на Републиканския бюджет имат децата до 7 навършени години.

Има ли нещо което съм пропуснал?



Тема Re: деца на 7 години в градския транспортнови [re: zmei]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 11:51



С вярно впечатление си останал. Проблеми ли си имал с контрольорите?



Тема Re: деца на 7 години в градския транспортнови [re: Cийka]  
Авторzmei (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 13:14



Да. Една "супер съвестна" служителка на метрото не ме пусна с детето под предлог че е ученик и трябва да има билет. Вбеси ме когато ми каза да не се излагам и как другите ученици които минаваха около мен си имали карти. Ще подам оплакване срещу въпросната дама и ще и подаря наредбата да си я чете преди заспиване.



Тема Re: деца на 7 години в градския транспортнови [re: zmei]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано21.12.05 16:45



За което пък винаги съм се замисляла как точно ще се удостовери че детето няма навършени 7г ,а е ученик...няма да тръгна да пътувам с акта за раждане



Тема Re: деца на 7 години в градския транспорт [re: Aлa-Бaлa]  
Автор romburak (минаващ)
Публикувано21.12.05 19:30



Не трябва да има 8 навършени :)



Тема Re: деца на 7 години в градския транспортнови [re: romburak]  
Автор romburak (минаващ)
Публикувано22.01.06 10:40



В метрото ме контрираха че конструкцията "до 7 навършени години" не е включително 7 навършени. Изглежда ми логично. И все пак така ли е какво мислите?



Тема Re: деца на 7 години в градския транспортнови [re: romburak]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано22.01.06 10:42



Абе, "до 7 навършени" значи именно преди навършване на 7, а не на 8, ама и аз се чудя как се установява на практика.

Ферма за щрауси


Тема Re: бе то....нови [re: Mиpa M]  
Автор Фъpфи (Джиминику - БОН)
Публикувано25.01.06 17:42



Само с акта за раждане както предлага Ала-Бала не е съвсем сигурно! Винаги може да възникне съмнение, че майката е взела акта на по-малкото и шмекерува, че е на по-голямото. Или пък, че е взела в заем от комшийката си например акта на нейното дете, щото й се налага да попътува насам-натам с хлапето си. Според мен клетвена декларация от детската градина ІV група прикрепена към акта е най-добре. Съответно от директорката в училището (ако детето е ученик). Хубаво е ако детето е по-едричко и се налага да пътува, да мине на режим! Ако се спазят тези условия ще пътува безплатно.



Тема Клетвената декларациянови [re: Фъpфи]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано25.01.06 22:03



...да е с прикрепена снимка на детето.

Ферма за щрауси


Тема Re: Клетвената декларациянови [re: Mиpa M]  
Автор Фъpфи (Джиминику - БОН)
Публикувано25.01.06 23:04



Извинявай, но за снимката се сетих прибирайки се към дом!!!!!!!!! Изпреварила съм те!!!!!! Знам, че единствено по човешки имам шанс да ми признаеш преднината Така ме бе яд, че не се сетих И ЗА ТОВА! И най-подходяща е: Хлапето с Дядо Коледа и ...... подпис и печат на директорката от детската градина!.
Мирка, прикрепена според мен не става. И това го мислех, кискайки се в метрото. Трябва да е ТРАЙНО ОТПЕЧАТАНА към клетвената декларация! Подробности, ваша си работа за юристите, мен не ме касае. Аз ще ви плащам! Няма да мисля за всичко, я!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.