Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Само нема ми се смеете:)нови  
Автор nick cave (nik'vi titli!!!)
Публикувано17.11.05 17:50



Колеги юристи, питането ми е напълно сериозно. Представете си, че ми идва ревизия. От НОИ, да речем. Или от ДА, няма значение. Така, бишват ми некъв безумент акт, за голяма сума. Започва се процедурата по обжалване от моя страна по съответните инстанции, и накрая ВАС отсъжда в моя полза. Така - не може ли Дружеството да има претенции спрямо съответните ведомства за несправедливото уронване на доброто му име на съвестен и честен данъкоплатец? Щото е най-лесно така - земи тоя акт, делата се влачат с години, аз в баланса си отразявам вземания по съдебни спорове, ама тоя баланс редовно го искат банки, от които искам кредити, да речем. И изведнъж рискувам да ме погледнат недобронамерено:) Та?



Тема Re: Само нема ми се смеете:)нови [re: nick cave]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано17.11.05 18:01



За сега НЕ ...........за вбъдеще ако приемат ...........,абе виж тука http://www.lex.bg/news.php?lang=bg&id=4975



Тема Re: Само нема ми се смеете:)нови [re: nick cave]  
Авторlansky (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 09:48



в ДПК пише така.... (ама той е счетоводно четиво)

Отговорност за действията на данъчната администрация
Чл. 25. (1) Данъчната администрация отговаря за вредите, причинени на данъчни субекти от незаконни данъчни актове, действия или бездействия на нейни органи и длъжностни лица при или по повод изпълнение на дейността им.
(2) Обезщетения за вреди от незаконни актове по ал. 1 може да се иска след тяхното отменяне по реда на този кодекс. Когато вредите са причинени от нищожен данъчен акт или от незаконно действие или бездействие, нищожността на акта, съответно незаконосъобразността на действието или бездействието, се установява от съда, пред който е предявен искът за обезщетение.
(3) Отговорността по ал. 1 се реализира по реда, предвиден в Закона за отговорността на държавата за вреди, причинени на граждани



Тема Re: Само нема ми се смеете:) [re: lansky]  
Автор kyмaнич (пристрастен)
Публикувано18.11.05 10:11



Лански - наистина направи добро попадение с този член и с неговата ал.3. Първосигнално вчера и аз си си помислих за ЗОДВПГ. Но не открих препращата норма към него, когато става дума не за граждани, а за данъчни субекти.



Тема Re: Само нема ми се смеете:)нови [re: lansky]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано19.11.05 06:38



За сега при отмяна само главницата + лихвите и то ще си ги получиш след последваща ревизия ,пък на тая ревизия познай ............,макар че ще ми е интересно някой фирма да опита .........особенно ще ми е интересно как ще се реализила НЕИМУЩЕСТВЕНИТЕ ВРЕДИ/щот не може/,за имуществените ясно ще плати лихвата върху главницата /тук ставаше въпрос за актове на дан.администрация/,за пропуснати полза хм ......забрави ..........
Ако питаш мене чакай проманата за която се говори в препратката.......

Редактирано от donna2 на 19.11.05 06:46.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.