Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Търси се бракоразводен адвокатнови  
АвторOщeтeният (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 22:33



Търся спешно бракоразводен адвокат за обжалване. Осъдиха ме по вина и искат да ме изгонят от собственото ми жилище! Предстои обжалване, което на всяка цена трябва да спечеля, ако не искам да остана идните 15 години да живея под наем.



Тема Re: Търси се бракоразводен адвокатнови [re: Oщeтeният]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано27.10.05 23:28



За да ви помогнем, трябва да дадете малко повече информация за конкретния казус. На какво основава решението си съдът в частта за вината, какви са мотивите. Предполагам жилището е предоставено за ползване на майката, защото тя ще отглежда детето. Малко колеги обаче се сещат да си търсят обезщетение за ползване на жилището в такъв случай (т.е. когато то е предоставено за ползване на съпругът несобственик). Просто ви трябва адвокат с опит в семейното право.



Тема Re: Търси се бракоразводен адвокатнови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторOщeтeният (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 00:14



Утре сутринта ще се постарая накратко да изложа моя случай и обосновките на председателката за предоставянето на родителските права и ползването на моето жилище на съпругата ми, тъй като цялата преписка е в офиса ми. Благодаря предварително за оказаонто внимание ... много съм притеснен, макар и да се старая да не се впрягам толкова много. Майка ми е пред инфаркт ... дано да преживее решението по обжалването, независимо какво е.



Тема Re: Търси се бракоразводен адвокатнови [re: Oщeтeният]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано28.10.05 11:26



Разбирам притеснението ви, а вие предявихте ли насрещен иск? Твърдяхте ли брачна вина на съпругата ви? Въобще разкажете не на кратко, а подробно.



Тема Подробности за решението на съда ...нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторOщeтeният (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 14:39



Съпругата ми ме обвинява в извънбрачна връзка с наша обща позната и моя колежка, което не отговаря на истината.

Съпругата ми завежда дело за развод по изключително моя вина, претендира за родителските права над детето (3.5г, момиче), и да ползва самостоятелно цялото семейно жилище (3-стаен апартамент), моя изключителна собственост, придобит по наследство преди сключването на брак с ищцата.

В решението на съда се твърди, че посещенията на роднините на ищцата често налагало да нощувам в дома на майка ми, поради липса на място в семейното жилище. Думата “често” никога не съм я споменавал, а само в някои от случаите.

Друго твърдение в решението е това, че след разговор, който съм провел с ищцата да преосмислим отношенията си, промяна не последвала, и СЪМ БИЛ ПРИНУДЕН ДА НАПУСНА ДОМА СИ!!! Никога не съм твърдял, няма го и в протоколите от заседанията, да съм напускал под какъвто и да било предлог семейното жилище.

В решението се посочват брутните доходи на двете страни. Моите средномесечни доходи са 1250лв., а на съпругата ми 117лв.

В моето становище твърдя, че майката на ищцата има подчертано присъствие в семейното жилище. В решението се посочва за предоставена служебна бележка от страна на детската ясла за времето, през което тя била назначена на работа. Подчертава се също така, че тя не съдържа данни за ползваните от нея отпуски, или по болест, не си личи да ли има прекъсване на трудовия стаж, дали яслите ги разпускат през летния сезон и по време на ваканциите. А тя вероятно е ползвала отпуск, след като беше многократно за по 2-3 седмици в дома ми в София.

Единият от свидетелите на ищцата твърди, че била прочела “случайно” интимен SMS, изпратен от неизвестно лице на моя номер. Все ми се струва, че това е лична информация, която не би трябвало тя да я чете, даже и да е така. Била запомнила номера. Държа да подчертая, че имам двама колеги, в чиито телефонни номера се съдържа числото, което свидетелят визира по време на заседанието.

В определен ден свиделят ме видял с друга жена в колата, докато на съпругата ми съм бил казал, че съм бил командировка. Твърдение, което е невярно и няма как да бъде доказано. Били отишли в апратамента на наша обща позната, моя колежка, където след настоятелно звънене и изключване на звънеца аз съм бил отворил. Диванът бил отворен, а завивките разхвърляни, момичето било по тениска. Съдът счита това за доказателство, че съм поддържал извънбрачна връзка. Същият свидетел (и само той от нейните свидетели) твърди, че съм бил напуснал семейното жилище. Според нейните показания, за последен път била у нас непосредствено, след като детето се било върнало от село вкъщи, а това е точно един месед преди дата на провеждане на заседанието, на което бяха изслушани свидетелите!!! Нима при едно посещение в месеца в нашето семейно жилище изобщо може да се твърди, че съм го напуснал, защото не съм бил там?!?! Или по-скоро е било внушено от страна на ищцата?!?!

Единият от моите свидетели подчертава твърде строгото възпитание на детето от страна на ищцата, малкото самостоятелност, която му дава, без ищцата да се съобрази с нейните съвети. Свидетелят също така подчертава моите адекватни грижи при отглеждането на дъщеря ни.

Вторият свидетел на ищцата твърди, че ме срещнала в автобус с непознато за нея момиче, с което съм се държал “интимно”, както и съм ги запознал. Никъде в протокола от заседанието, когато е проведено изслушването на свидетелите, не фигурира думата ИНТИМНО!!! Впоследствие, след като се била видяла с първия свидетел на ищцата, с брат и и със самата нея, тя си била спомнила как се казва момичето ... все косвени твърдения, без обективно основание.

Съгласно решението на съда, вторият ми свидетел бил установил, че съм напуснал семейнто жилище!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Това също не фигурира никъде в протокола с показания му, изцяло е плод на фантазията на съдията! Отбелязва хладното поведение на ищцата, но като любезна домакиня поддържала жилището чисто и подредено. НИКЪДЕ В ПОКАЗАНИЯТА МУ В ПРОТОКОЛА ОТ ЗАСЕДАНИЕТО НЕ ПИШЕ, ЧЕ ИЩЦАТА Е ТАЗИ, КОЯТО Е ПОДДЪРЖАЛА ЖИЛИЩЕТО!!! НИТО КОЛЕГАТА МИ ГО Е ТВЪРДЯЛ. ТОВА! Че аз да не съм сакат, та да не мога да поддържам едно жилище чисто?!?!

Визира се доклада на социалните, който категорично не отговаря на истината. Изискахме от съдията те от своя страна да изискат протоколите от разговорите, проведение с двете страни, но до датата на последното заседание съдията така и не благоволи да направи това.

Съдията твърди, че предявеният иск е доказан по правно основание .... какво означава доказан – на базата на косвени доказателства на втория свидетел, базирани на информация, предоставена от първия свидетел, самата ищца и брата на ищцата?!?!

Съдът счита, че вина за дълбокото и непоправимо разстройство на брака имам аз. А това, че съм бил пренебрегван от съпругата ми, че ми е отказван интимен контакт, че отношението и с течението на времето постоянно е охладнявало – това според съда явно не е никаква вина. И защото не съм бил прекратил “извънбрачната си връзка”, това станало причина да се появи отчуждението в жена ми и нейната незаинтересованост, а това довело до непоправимото разстроство на брака.

Съдът не установил твърдяните от мен брачни провинения ... е какво, може би е трябвало да викам съседите всеки път, когато ми е бил отказван интимен контакт и да се разписва констативен протокол?!?! Благодаря, в семейното ложе обикновено са двама, там свидетели няма и няма ка да има!

Съдът преценил, че ищцата полагала значително по-големи усилия от моите. А това че аз съм се бъхтал немили-недраги по пътищата на България, това че САМОСТОЯТЕЛНО изплащам като ненормален кредити за 20,000лв – това за съда няма никакво значение, както и че ищцата отказва категорично да поеме част от вноските, които сем теглил по време на брака!!!

Съдът преценил, че с оглед пола и възрастта на детето и предвид обстоятелството, че последното и понастоящем се отглежда от ищцата, както било видно от доклада на социалните, предоставянето на родителските права на майката е само в интерес на детето ...

Съдът до датата на последното заседание така и не е изискал от Агенция за социално подпомагане протоколите от проведените срещи с цел доказване на грешното излагане на думите на моите думи в тяхното становище, които са изопачени, по-конкретно това, че майка ми е била болна и затова рядко спя в семейното жилище; че дъщеря ни е на ясла не от м. Септември 2003г, а 2004г; че майката на ищцата остава само за няколко дни в семейното жилище, а тя е почти постоянно там; че майката ми е била болна и затова не можела да пътува и да гледа внучката си; че между мен и детето няма духовна връзка, а детето е безкрайно щастливо с мен; че рядко съм купувал лекарства, а аз винаги съм давал парите за прескъпите лекарства. Най-вече това, че неколкократно съм бил заявил, че считам за редно и нормално едно дете да бъде отглеждано от майка си, а социалните не са посочили в становището си, че дефакто обичам безкрайно дъщеря си и ще се боря докрай за родителските права над детето.

Съдът некоректно е поставил задание на вещото лице за издаване на експертиза за поделяемост на семейно жилище – тук не се касае за обща собтвеност по време на брака, а само за поделено ползване!!!

Нетна ми заплата е 810лв. Месечните ми разходи са 980лв. и са както следва:
- Вноски по кредити, теглени по време на брака – 450лв.
- Издръжка за детето – 80лв.
- Издръжка за ответника – 150лв.
- Наем на жилище – 3000лв.
По този начин определено съм в преразход със 170лв. на месец ... може би ще трябва да подам молба до същите социални да ми изплащат социални помощи?!

Нетната заплата на ищцата е под 150лв., с която тя ще може да издържа само себе си (издръжката на възрастен човек е 150лв., а от нова година ще стане 160лв.). А това, че трябва да поеме своята част за издръжката на детето (50лв.) както и да плаща разноските по поддръжката на 3-стайния апартамент, които през зимата надминават 250лв., а през летния период са 150лв.; таксата за детска градина е 40лв. С други думи разходите на ищцата на месец са 400-500лв. Не бива да се пропуска факта, че детето боледува често и разходите за лекарства и медикаменти за значителни ... Нима при това финансово положение на ищцата решението на съда е продиктувано от интересите на детето?!?! Няма правно основание да се счита, че родителите на ищцата ще помагат финансово – това може да бъде само в сферата на благопожеланията, но не би трябвало да се взимат предвид от съда. То дете ще тъне в мизерия!

Същевременно съдът преценил, че за да се разпредели ползването на семейното жилище между страните, отношенията следва да са търпими. Същевременно, хем в хода на делото се установило, че отношенията ни не са конфликтни, че никой от съпрузите не е упражнявал физическо насилие над другия, това само по себе си не било достатъчно, за да се приеме, че са търпими. Нямало никакво основание да се смята , че след развода отношенията ни ще станат търпими .... Е ТОВА, ДАМИ И ГОСПОДА, АКО НЕ Е АБСУРД – КОЕ ЩЕ Е?!

Според мен, свидетелите на ищцата не доказаха по никакъв начин даже и една извънбрачна връзка, да не говорим за визираните “извънбрачни връзки” в исковата молба.

Свидетелите на ищцата също така не доказаха напускането на семейното жилище от ответника.

Показанията на моя втори свидетел ясно показват, че ищцата се стреми умишлено да отдалечи детето от мен, целенасочено не е търсила помощта на моята майка за отглеждането на детето. Ясно и конретно посочва, нямам никакви пороци и съм грижлив родител.

Показанията и на четиримата свидетели доказват, че няма налице нетърпими взаимоотношения. Нито свидетелите на ищцата, нито моите удостовериха, че съм се е дистанцирал от дъщеря си.

Не са взети предвид доказателставата, че отсъствията ми от семейното жилище се дължат на честите и постоянни командировки из страната, за което е предоставен официален документ от работодателя на ответника, който е взет под внимание от съда, но дотолкова, че фигурира като статистика – не е отчетено при взимането на решението!

Депозираната от ищцата служебна бележка, удостоверяваща периодите, през които майка и е работила към детска ясла в гр. Кнежа, наистина, по никакъв начин не показва дали през това време е ползвала отпуск или по някаква друга причина не е присъствала на работното си място.

Показанията на първия свидетел на ищцата са прекалено обстоятелствени, ненужно разтегливи и неясни. Тя помни “подробно” какво точно пишело в SMS-а, получен на телефона на ответника, как завършвал номера на изпращача ... Това е лична кореспонденция и тя няма право да я чете, как след фактическата раздяла гостува на ищцата по различни поводи, в събота и неделя и ме била виждала само веднъж. Същевременно на въпрос, отправен от моя адвокат свидетелката посочва, че за последен път е ходила в дома на страните непосредствено след завръщането на детето от село. Заседанието, на което е привикан свителят, е проведено на точно един месец след завръщането на детето. Не е коректно на базата на толкова редки посещения в дома на страните да се твърди, че съм го е напуснал. Помни как съм се бил обърнал към ищцата, точно в колко часа (забележете, година назад) отишли в дома на моята колежка .... и други неща, в които няма смисъл да се впускам – все факти, които нямат нищо общо с делото и безсмислено го обременяват. Освен това същият свидетел посочва, че съм бил облечен, когато заедно с ищцата са влези в апартамента на клежката . Подчертава, че отношенията на ответника с детето са нормални както с всеки един баща – в разрез на това, което самата ищца твърди в нейната искова молба!!!

Показанията на втория свидетел на ищцата са базирани основно на косвена информация, получена от лица, роднини и близки на ищцата – брата и първия свидетел на ищцата. От общи приятели разбрал, че не живея в семейното жилище. Гостувал в дома ми САМО ЕДИН ПЪТ!!! Никога не е бил близък на семейството, а само и единствено на брата на ищцата. В показанията си посочва, че е разбрал от брата на ищцата, че последната ме хванала в изневяра. В съда твърди, че няма представа къде съм отишъл да живея. Не посочва никакви конкретни собствени доказателства, уличаващи ме в изневяра или напускане на семейното жилище.

Определили са ми режим на виждане 2 съботи от 10 до 17ч, както и 20 дена през лятото. Мога ли да претендирам за 2 уикенда с преспиване, 30 дена през лятото и 15 дена през зимата?

Може и да е малко объркано написано, но и аз съм доста объркан от правосъдната система. Нещо куца, и то доста осезаемо ... да не казвам, че правосъдната система нещо се влачи в тинята и калта, и не се знае къде ще затъне окончателно и повече няма да може да излезе ... КЪДЕ СА МИ КОНСТИТУЦИОННИТЕ ПРАВА, ЧЕ СОБСТВЕНОСТТА Е НЕПРИКОСНОВЕНА?! КЪДЕ ОТИДОХА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА?!

Това, че съпругата ми отказа да ми даде да отида с детето на море това лято, а тя самата взе малката без мое съгласие и отиде на море за 2 седмици заедно с новия си любовник, може ли да наклони везните в моя полза при обжалването?

Това, че 2 месеца през лятото, докато детето ни беше 2 месеца на село при родителите на ищцата, последната се появяваше в семейното жилище от дъжд на вятър (за което имам двама свидетели), може ли бъде взето под внимание при обжалването?

В случай, че обжалването ми не мине и ОСТАВЯТ СЪПРУГАТА МИ ДА ЖИВЕЕ В МОЯ СОБСТВЕН АПАРТАМЕНТ, мога ли:
1. да претендирам за компенсации за ползването на собственото ми жилище и в какъв размер;
2. да претендирам съпругата ми да поеме половината или част от вноските по кредитите, които съм теглил по време на брака?
3. в случай, че съпругата ми не заплаща за ползваните комунални услуги, да прекратя подаването на ток, вода и парно в апартамента?



Тема Няма ли кой да помогне?!нови [re: Oщeтeният]  
АвторOщeтeният (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 12:32



Няма ли кой да помогне със съвет?! Или поне да даде някаква насока?!



Тема Re: Няма ли кой да помогне?!нови [re: Oщeтeният]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано01.11.05 13:59



Съжелявам, ако ще прозвуча цинично, но мнението ми е:

Няма как да искате някой юрист да посвети един час на вашият казус просто защото на вас ви се струва, че трябва.
(аз не съм прочела последното, дълго обяснение, защото нямам време за това)
Но това си е цял един, жив, заплетен казус, който иска сериозна работа.

Просто наистина ангажирайте адвокат, който ще работи по въпроса.
Сигурна съм, че в клуба има колеги, които биха се заели, но са достатъчно горди, за да не отговорят на тема "търся си адвокат" с " ами, ей ме на, наеми мен".

Дано да бях правилно разбрана.
Клубът е точно за това - за въпроси и дискусии по реални казуси.
всеки е добре дошъл, с реален юридически проблем.
Колегите по-горе в темата са отделили време и са ви отговорили в най-общи насоки.
Но това не е клуб за безплатна адвокатска помощ. Няма и да бъде.
Нали не очаквате че някой ще ви напише жалбата и ще ви я изпрати по имейла? И даже да го направи някой, нали не вярвате, че това би имало сериозен положителен успех?
Трябва ви адвокат, на който да си платите, и който срещу това именно плащане, ще се ангажира със случат ви и ще направи всичко възможно, за да има делото положителен изход за вас.

Пожелавам ви успех.

it's all about love.


Тема Re: Няма ли кой да помогне?! [re: Oщeтeният]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано01.11.05 14:26



Има, но на мен няма да ми стигне един ден да напиша становището си!



Тема Re: Няма ли кой да помогне?!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано02.11.05 09:42



признавам не изчетох темата и не съм баша запозната юридически
но
даже и съсдът да присъди ползването на няой друг, то собственикът продължава да си има правото да си ползва?
да си живеят щастливо заедно?
мисълта ми е че никой не го гони от жилището му
дали е така

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Няма ли кой да помогне?!-глей ся!))нови [re: Oщeтeният]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 11:23



Че си кръшнал, кръшнал си! Че на жената и е писнало от теб и това е вярно! Че майка ти ще мре...ок, една свекървещица по-малко!
Че жилището ще остане за ползване от жена ти и детето и това е вярно! Търси си квартира! Е така е станало навремето с майката и бащата на съпругът ми. Рразвели се, жилището присъждат на майката за да гледа в него 2-те деца до 18г. Те *децата,) вече са по на 30 и кусур, ония се делят сега....свекърът до тогава на квартира))))....И сега вместо да си гледат и дават парите по внуци, ги дават на адвокати...въобще не заслужават ни децата си ни внуците си! Та и с теб ще стане така!....Да би мирно седяло, не би чудо видяло, казваше баба ми!)))
А за жена ти не я мисли, междувременно тя ще си намери някой друг...ще се уреди за в бъдеще, бъди сигурен...ако вече няма някой на хоризонта, защото за да прояви такава смела крачка, нещо я е провокирало. Гледай саир)))
Та пак казвам, от цялата тая история най-не ми е жал за майка ти! Основно нещо, на което уча дъщерите си е да направят бъдещите си съпрузи сираци от към майка, преди да сключват брак!
Нищо чудно и свекито да е издразнило жена ти....най-вероятно! Щото нищо чудно и майка ти да те е прикривала ...абе щом жената те съди, значи има защо)))) Поемай храбро предизвикателствата!
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.