Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема учителка удари детето ми пред целия клас  
АвторБAЩA (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 23:34



ДНЕС УЧИТЕЛКАТА ПО МУЗИКА ОТ 22 У-ЩЕ СОФИЯ УДАРИЛА СИНА (12 ГОДИШЕН) МИ В КРАЯ НА ЧАСА , ПРЕД ЦЕЛИЯ КЛАС ЗАЩОТО БИЛА ЯДОСАНА НА ДРУГИ УЧЕНИЦИ. ДА Я ДАМ ЛИ НА НА ПРОКУРАТУРАТА ?ИЛИ ДА Я ........НЯКОЙ БИЛИ СЕ ЗАЕЛ С ДЕЛО СРЕЩУ ТАЯ "УЧИТЕЛКА" И СРЕЩУ САМОТО У-ЩЕ КОЕТО Я ТЪРПИ ВЕЧЕ 2 МЕСЕЦА ?0887963164



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано18.10.05 00:11



Разбирам, че сте афектиран, но... това че е ударила синът ви, не означава, че е за прокурор. Прокуратурата се занимава със значително по-сложни и тежки състави, които са от общ характер. Имате основание да търсите отговорност, но е хубаво да пуснете една Жалба до инспектората. Ще свърши повече работа. Проявената от нея несдържаност би следвало да доведе до вземане на мерки и налагане на дисциплинарно наказание на въпросната “учителка”.
Наистина съжалявам за детенце!



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 08:17



не съм под ефект , иначе щях да и откъсна ръката която посяга .все пак в законите се твърди че децата са под закрила .



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
Автор silueti ()
Публикувано18.10.05 08:36



Странно, какво им става на тези учителки по музика?В едното училище учителката ни по музика в първи клас щеше да откаже децата да ходят на училище защото системно ги биеше, а в сегашното ни училище влиза в клас и им крещи.А те вече са тинейджъри и и отговарят.
Не съм сигурна дали ви трябва прокурор обаче със сигурност трябва да подадете писмена жалба до директора и да говорите с него.Ако успеете да организирате и други родители да я подпишат ще бъде добре.Няма да оставяме да тормозят децата ни и без това толкова ги учат.



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: бaщa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.10.05 08:44



много сме отворени нещо. Ми що не идеш да й шибнеш два шамара? или да вдигнеш мощен скандал на директора на училището.
ама тъй по форумите много лесно късаме ръце



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.10.05 09:54



няма да ти приемат жалбата в прокуратурата ИЗОБЩО. казали са ти вече тук - подай жалба до инспектората, а може да подадеш жалба в полицията срещу учителката / ако не ти се изсмеят полицаите / .

не мисли че прокуратурата се занимава с всеки афектиран баща на чийто син са ударили шамар. прочети в НК какво е престъпление .

и сигурен ли си че ти няма да зашлевиш шамар на дете на улицата дето дразни сина си.



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
АвторMala (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 10:13



какво нападнахте човека , бре хора. това което аз знам е, че НЕ трябва да се удрят шамари на децата. Учителската професия принципно е доста трудна и си изисква призвание. Ако въпросната учителка не става за тая работа да си търси друга. Не знам какво трябва точно да направите, но бих ви посъвветвала в никакъв случай да не я биете или обиждате, защото тя може да ви даде на прокурор. Но не оставяйте така нещата. Подайте жалби до директор, инспекторат и къде ли не и се консултирайте и с адвокат или някоя асоциация за защита на детето примерно



Тема Е, в НК....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано18.10.05 11:56



....леката телесна повреда все още е престъпление.
Друг е въпросът, че се преследва по частен път.





ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Е, в НК....нови [re: abettor]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.10.05 13:04



даде, но... ако таткото знае какво го чака докато доказва лека телесна повреда.... ще се откаже още на обясненията.....

прокуратурата е затрупана с какво ли не - въобще няма да мине жалба такава там ....освен ако афектирания баща подаде жалба срещу учителката в полицията и кварталния на учителката да я привика и да я предупреди че с деца така не може да се отнася и да и обясни закона за закрила на децата . т'ва от личен опит го казвам. мен нашия квартален ме вика да ми се обяснява , щото бях се развикала по телефона на една сополанка дето ми се правеше на интересна по телефона и ми говореше ' ще кажа на мама да ти се обади само ако искам, а ти си нахална и няма да и кажа '- тази 'мама' е една госпожа дето ми се пречка в едни дела тук. взела че се разревала на майка си малката ,че съм и викала по телефона , а майката пък решила че и тормозя детето та беше подала жалба в полицията за т'ва..... ми резултата беше че се смяхме с кварталния, щото е в час какви ги къдри майка й в моите води пък.... и като капак на всичко е решила че и тормозя детето . но и тя отнесе предупреждение да научи дъщеря си как да се държи. така че това ще е резултата и при този афектиран баща .



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: Mala]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 13:39



разбира се че не съм я бил днес я видях . разговора беше студен в присъствие на класната и адвоката ми .подаден е иск в прокуратурата срещу учителката и директорката на у-щето и граждански иск срещу учителката у-щето и общината в общ размер от 150000 хиляди лева .юриста получава половината от сумата .детето и е човек а не боклук за ваше сведение което може да бъде удряно от всеки .на чуждо дете не посягам , дори на възрастен .но всяко физическо посегателство се наказва жестоко и то законно .бъдете хора не роби !!!!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.