Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема учителка удари детето ми пред целия клас  
АвторБAЩA (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 23:34



ДНЕС УЧИТЕЛКАТА ПО МУЗИКА ОТ 22 У-ЩЕ СОФИЯ УДАРИЛА СИНА (12 ГОДИШЕН) МИ В КРАЯ НА ЧАСА , ПРЕД ЦЕЛИЯ КЛАС ЗАЩОТО БИЛА ЯДОСАНА НА ДРУГИ УЧЕНИЦИ. ДА Я ДАМ ЛИ НА НА ПРОКУРАТУРАТА ?ИЛИ ДА Я ........НЯКОЙ БИЛИ СЕ ЗАЕЛ С ДЕЛО СРЕЩУ ТАЯ "УЧИТЕЛКА" И СРЕЩУ САМОТО У-ЩЕ КОЕТО Я ТЪРПИ ВЕЧЕ 2 МЕСЕЦА ?0887963164



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано18.10.05 00:11



Разбирам, че сте афектиран, но... това че е ударила синът ви, не означава, че е за прокурор. Прокуратурата се занимава със значително по-сложни и тежки състави, които са от общ характер. Имате основание да търсите отговорност, но е хубаво да пуснете една Жалба до инспектората. Ще свърши повече работа. Проявената от нея несдържаност би следвало да доведе до вземане на мерки и налагане на дисциплинарно наказание на въпросната “учителка”.
Наистина съжалявам за детенце!



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 08:17



не съм под ефект , иначе щях да и откъсна ръката която посяга .все пак в законите се твърди че децата са под закрила .



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
Автор silueti ()
Публикувано18.10.05 08:36



Странно, какво им става на тези учителки по музика?В едното училище учителката ни по музика в първи клас щеше да откаже децата да ходят на училище защото системно ги биеше, а в сегашното ни училище влиза в клас и им крещи.А те вече са тинейджъри и и отговарят.
Не съм сигурна дали ви трябва прокурор обаче със сигурност трябва да подадете писмена жалба до директора и да говорите с него.Ако успеете да организирате и други родители да я подпишат ще бъде добре.Няма да оставяме да тормозят децата ни и без това толкова ги учат.



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: бaщa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.10.05 08:44



много сме отворени нещо. Ми що не идеш да й шибнеш два шамара? или да вдигнеш мощен скандал на директора на училището.
ама тъй по форумите много лесно късаме ръце



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.10.05 09:54



няма да ти приемат жалбата в прокуратурата ИЗОБЩО. казали са ти вече тук - подай жалба до инспектората, а може да подадеш жалба в полицията срещу учителката / ако не ти се изсмеят полицаите / .

не мисли че прокуратурата се занимава с всеки афектиран баща на чийто син са ударили шамар. прочети в НК какво е престъпление .

и сигурен ли си че ти няма да зашлевиш шамар на дете на улицата дето дразни сина си.



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
АвторMala (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 10:13



какво нападнахте човека , бре хора. това което аз знам е, че НЕ трябва да се удрят шамари на децата. Учителската професия принципно е доста трудна и си изисква призвание. Ако въпросната учителка не става за тая работа да си търси друга. Не знам какво трябва точно да направите, но бих ви посъвветвала в никакъв случай да не я биете или обиждате, защото тя може да ви даде на прокурор. Но не оставяйте така нещата. Подайте жалби до директор, инспекторат и къде ли не и се консултирайте и с адвокат или някоя асоциация за защита на детето примерно



Тема Е, в НК....нови [re: Бapбapeлa]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано18.10.05 11:56



....леката телесна повреда все още е престъпление.
Друг е въпросът, че се преследва по частен път.





ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Е, в НК....нови [re: abettor]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.10.05 13:04



даде, но... ако таткото знае какво го чака докато доказва лека телесна повреда.... ще се откаже още на обясненията.....

прокуратурата е затрупана с какво ли не - въобще няма да мине жалба такава там ....освен ако афектирания баща подаде жалба срещу учителката в полицията и кварталния на учителката да я привика и да я предупреди че с деца така не може да се отнася и да и обясни закона за закрила на децата . т'ва от личен опит го казвам. мен нашия квартален ме вика да ми се обяснява , щото бях се развикала по телефона на една сополанка дето ми се правеше на интересна по телефона и ми говореше ' ще кажа на мама да ти се обади само ако искам, а ти си нахална и няма да и кажа '- тази 'мама' е една госпожа дето ми се пречка в едни дела тук. взела че се разревала на майка си малката ,че съм и викала по телефона , а майката пък решила че и тормозя детето та беше подала жалба в полицията за т'ва..... ми резултата беше че се смяхме с кварталния, щото е в час какви ги къдри майка й в моите води пък.... и като капак на всичко е решила че и тормозя детето . но и тя отнесе предупреждение да научи дъщеря си как да се държи. така че това ще е резултата и при този афектиран баща .



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: Mala]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 13:39



разбира се че не съм я бил днес я видях . разговора беше студен в присъствие на класната и адвоката ми .подаден е иск в прокуратурата срещу учителката и директорката на у-щето и граждански иск срещу учителката у-щето и общината в общ размер от 150000 хиляди лева .юриста получава половината от сумата .детето и е човек а не боклук за ваше сведение което може да бъде удряно от всеки .на чуждо дете не посягам , дори на възрастен .но всяко физическо посегателство се наказва жестоко и то законно .бъдете хора не роби !!!!!!!!!



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: бaщa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.10.05 13:52



не искам да те отчайвам, но иск на такава сума за шамар е възможно да не мине. за убийство се присъжда доста по малка сума така наричаната 'кръвнина'.... искрено ти пожелавам да успееш и делото ти да бъде своево рода съдебна практика по подобен случай.

не е редно адвоката ти да вземе 1/2 от сумата, защото за да бъде присъдена такава сума и то за шамар едва ли ще стане по редовния начин. ако разчиташ на корупционни методи- това е друг въпрос.

аз ако тръгна да съдя държавата за обещетение за причинените ми емоционални и какви ли не още вреди от държавни служители ще трябва да претендирам за 10 цифрена сума



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: Бapбapeлa]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 14:02



ВИЖ ЧЕДЕ ВСЕКИ ОТСТОЯВА ПРАВАТА СИ КАКТО РЕШИ . НАРОДА ИМА ИМА ПОГОВОРКА ЕДНИ СА РОБИ , ЕДНИ ПАТКИ ПАСАТ А ЧОКЕ ОТСТОЯВА ПРАВАТА СИ :)ТАКАЧЕ САМА РЕШАВАШ РОБ , ПАТИЦА ИЛИ ЧОВЕК СИ !!!АЗ РЕШИХ ЧЕ СЪМ ЧОВЕК И ЩЕ ИМ ДАМ УРОК ДЪЛГО ПОМНЕЩ СЕ .ДЕТЕ НЕ СЕ УДРЯ -ОСОБЕНО В У-ЩЕ .ОБЪРНАХМЕ ГО НА ЧАТ .ЗНАЕШ ЛИ КАКВО И БЕШЕ ИЗВИНЕНИЕТО НА ПИКЛАТА ?ЧЕ НЕ И БИЛИ ИЗДЪРЖАЛИ НЕРВИТЕ И УДАРИЛА ПЪРВИЯ КОЙТО И ПОПАДНАЛ ПОД РЪКАТА .ТОВА ГО КАЗВА В ПРИСЪСТВИЕ НА АДВОКАТ МЕН И КЛАСНАТА НА ДЕТЕТО .МИСЛЯ ЧЕ Е МАЛКА СУМАТА ЗА КОЯТО СЪДА УЧИТЕЛКАТА У-ЩЕТО И ОБЩИНАТА . ((((((((



Тема Re:БАРБАРЕЛАнови [re: Бapбapeлa]  
АвторБAЩA (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 14:07



ИЛИ СМЯТАШ ЧЕ Е ПО НОРМАЛНО ДА ПРАТА ТРИМА ДА И СТРОШАТ РЪЦЕТЕ И КРАКАТА ?ДА ТАКА ТРЯБВА ДА СТАНЕ НО ЖИВЕЕМ 21 ВЕК И СЧУПЕНОТО МИНАВА А БЪЛГАРИНА ГО БОЛИ САМО КОГАТО МУ БРЪКНАТ ДЪЛБОКО В ДЖОБА И ГО ЛИШАТ ОТ ДОПИР С ДЕЦА .ЗАЩОТО УЧИТЕЛ КОЙТО ГО ПРАВАТ ЛУД ДЕЦАТА И НЕ МОЖЕ ДА ОВЛАДЕЕ ДИСЦИПЛИНАТА СТАВА САМО ЗА ЧИСТАЧ !!!!!!!!



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано18.10.05 14:28



Мда, то всеки сам си оценява страданията на 10-цифрена сума, способностите - също... ама, както казваш, е възможно и да не мине. ;-)
Абетор вече е написал, че леката телесна повреда е престъпление от частен характер, което значи, че на прокуратурата не и е работа да се занимава с тях. Отделно, че не са престъпления деянията, които поради своята малозначителност не са общественоопасни (това е терминът) или тяхната обществена опасност е много ниска.
Изобщо голям купон стана тая тема.
И мен са ме шамарили учители - вярно, помня два-три пъти за 11 години. Моите родители изцяло следваха принципа "щом са те ударили, значи е имало защо".
А в Закона за закрила на детето наистина пише, че децата се ползват със специална закрила за тяхното правилно физическо, умствено и психическо развитие и прочие общи приказки - няма начин да не бъдат общи, разбира се. Пише също, че детето има право на закрила срещу насилие - все едно, че възрастният няма такова право.

Бях вода на лице,
бях лице на водата...


Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: Mиpa M]  
АвторAL (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 14:38



Т"ва се превърна в научна фантастика.Тоя колега ,дето е поискал толква трябва да се насочи към специалист.






Четиримата ездачи на Апокалипсиса.

Четвъртият ездач...........Името му беше смърт........

И адът идваше с него.............

И хората спяха спокойни нощем в леглата си......

........защото знаеха ,че има мъже готови да
се жертват в тяхна полза...

Джордж Оруел.

justice for ALL



Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: бaщa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.10.05 14:40



прав си да се сърдиш и да си търсиш правата, но НЕ ГО ПРАВИ ТАКА ЧЕ ДА ПОДХРАНВАШ КОПУПЦИЯТА В СЪДЕБНАТА СИТЕМА. - щото сумати човеци патят от тази корупция - в съда - и то за сериозни неща . мога да ти дам доста и то грозни примери за потъпкване на човешките права в България и шамара на твоето дете е незначителен случай.

искам да те питам - ако нямаше пари да си платиш таксите в съда - щото не са 10-20 лева - не съм адвокат, но водя мои дела и то не за такива маловажни неща като теб / за мен са маловажно ти си в правото си / и съм наясно кое как става - как бе афектиран татко щеше да съдиш Общината и да търсиш права и обещетение .... я вземи да ми обясниш това.... ако си някой обикновен ан заплата гражданин, знаеш ли кога ще ти приемат жалбата в прокуратурата - НИКОГА уважаеми, Н-И-К-О-Г-А . ей за това се подписвам с две ръце.

ако имаш пари насочи ги в друга ПОЛЕЗНА НАСОКА, а не за да задоволяваш егото си.....

и с двойно по-големи букви да пишеш, аз съм убедена че по редовен начин ти НЯМА ДА ПОЛУЧИШ ОБЕЩЕТЕНИЕТО . ако си решил да подкупваш заради един шамар на сина си / а адвокат винаги ще се намери да ти свърши тази работа за ПАРИ / iи ти точно това си решил да правиш , Господ да реши какво ще прави с теб....

внинавай какво правиш, защото то ще се върне при теб.... не се самозабравяй човече... не се оливай в претенции и то защото МОЖЕШ ДА СИ ПЛАТИШ

и да те питам - ти плащаш ли си данъците да реалните си доходи, а не за тези дето са по документи само..... дал ли си толкова на държавата , колкото искаш.....

Редактирано от Бapбapeлa на 18.10.05 14:56.



Тема До някъде Офф топикнови [re: бaщa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.10.05 14:44



Преди време едно хлапе (~14 годишно) хвърля пиратка зад жена ми.
Тя се обръща - то и се хили.
Тя без да се замисли нито секунда му гръмва един шамар от който той пада и се разревава.

Тя още изпитва угризения на съвестта.
А аз се чудя какво друго е трябвало да направи - вместо шамара де.

Bеer? Mоre?




Тема Re:БАРБАРЕЛАнови [re: БAЩA]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.10.05 14:53



ей това пък са няма да ти кажа какви глупости. я се замисли- нужно ли е да трошиш нечии ръце и крака заради един шамар.... ти изобщо цениш ли нечий друг живот и здраве освен своя собствен и на близките си.... освен това сигурен ли си че твоя син е толкова примерен, колкото мислиш. сигурен ли си че като порасне няма да удря шамари за щяло и нещяло и да се държи безотговорно и то защото зад гърба му е таткото с ПАРИ, дето може да му КУПИ всичко и да го отърве от всичко .

що не мислиш реално. това е просто шамар. завеждаш жалба в инстектората срещу учителката, искаш да я накажат дисциплинарно.... това й стига.

заведи жалба в полицията да я предупредят за поведението й .


а бе я слез на Земята и не се взимай за Господ заради един шамар. или дай като имаш пари да ти се кланят. с какво си повече от другите човеци.... търси си правата, но като човек, по нормалния ред и мисли реално , а не като ...



Тема Re: До някъде Офф топикнови [re: bira_more]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано18.10.05 14:55



Именно. И тоя от другата тема, дето плюл семки по реното и шофьорът на реното го шамаросал.
Против съм да се бият деца. Като малка съм изяла достатъчно бой, за да мога да преценя колко похвално и полезно е. И убедително, разбира се. Веднага убеждаваш детето в правотата си, като го понабиеш, нали. Единственият случай, когато одобрявам боя е, ако детето бие или измъчва по-малки деца или животни.
Ама айде молим ти се, жестоко и законно наказание - смях! И аз се чудя жената на Бирата какво друго е трябвало да направи. Също се чудя как 14-годишен дангалак се е разревал от един шамар, ама това е друга тема.

Абе, този, който е пуснал темата, дали не ни поднася нещо, а?

Бях вода на лице,
бях лице на водата...

Редактирано от Mиpa M на 18.10.05 14:56.



Тема Re: До някъде Офф топикнови [re: Mиpa M]  
АвторAL (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 15:15



Сигурно ни гледа сеира.
Единственият начин децата да се научат на ред и дисциплина е боят в умерени количества.Ударили му били шамар.Ами оставете го да се оправя сам,за да може да се изгради като мъж.Ами като отиде войник ще го спукват от бой,ама тогава няма кой да му помогне.






Четиримата ездачи на Апокалипсиса.

Четвъртият ездач...........Името му беше смърт........

И адът идваше с него.............

И хората спяха спокойни нощем в леглата си......

........защото знаеха ,че има мъже готови да
се жертват в тяхна полза...

Джордж Оруел.

justice for ALL



Тема Re: До някъде Офф топикнови [re: AL]  
Авторимeтo мy бeшe-зaинтepиcoвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 15:40



Господине, и моят адвокат води подобно дело но срещу учителка по физическо.Ударила му комбик по главата с пръстен и детето цялото трепереше от страх.
Ние сме подали и иск срещу министерство на образованието.Сумата е обаче е
доста по ниска-80000лв.Алтернативно обаче,тъй като учителката е бедна,сме подали иск с който искаме принудително отнемане на единия й бъбрек по новия закон,ако се укаже ,че боксониерата й не е дастатъчна да плати щетите на детето.Само така и не се отказвайте.



Тема Re:БАРБАРЕЛАнови [re: Бapбapeлa]  
АвторБAЩA (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:04



ВИЖ КАКВО МИСЛЯ ЧЕ АКЪЛА ТИ Е ПО МАЛКО ОТ ТОЯ НА СИНА МИ .НЕ ТРОША НИКОЙ АЗ .ТРОШИ ЗАКОНА .И ГО ЗАПОМНИ И НЕ ПИШИ ГЛУПОСТИ СМЕЯТ ТИ СЕ !



Тема Re: До някъде Офф топикнови [re: имeтo мy бeшe-зaинтe]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:10



мисля , че всякаква човечност и към децата ви е далечна . но живота ще ви го върне, рано или късно ще имате деца малтретирани физически и психички .а сега ви се усмихвам деца :))



Тема Re: абе миранови [re: Mиpa M]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:12



какво според теб е прокуратура и прокурор мммммммм???позаинтересувай се ако не знаеш .сина ми ще напише по смислени неща въпреки че е на 12



Тема Какво е прокурорнови [re: бaщa]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано18.10.05 16:20



Не знам, откъде ще знам.

Бях вода на лице,
бях лице на водата...


Тема Да те питамнови [re: AL]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.10.05 17:51



Имаше една фантасика - Звездни рейнждъри.
Дали си я чел?
Там се застъпваха подобни схващания с които аз съм съгласен - особено след като изчетеш и мотивацията.

Bеer? Mоre?




Тема Re: учителка удари детето ми пред целия класнови [re: БAЩA]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 01:27



Провокирана съм, от написаното. Дъщеря ми е на 11. Никога не е получавала шамар. Недостатъците и са, че най-ниската и оценка е 5. Учи по програма, със засилено изучаване на чужд език от първи клас, а от тази година и втори. От 6-годишна се занимава с пиано - по нейно желание. Още по-голям недостатък е, че обича да чете книги. На всичкото отгоре, за нейн срам, не допуска нито една правописна грешка.
Предполагам, че съм виновна за всичките и " недостатъци ". Непрекъснато говоря, че децата колкото и да искат, на тази възраст, не могат да знаят повече от учителите си. И арогантното държание в клас, не е начин за изява.
И учителите са хора. Не одобрявам боя, но някои гаменчета, наистина си го просят. Сигурно има и учители, на които "татко паричко", им е купил диплома, затова и са такива педагози.
С този парад на пари и сила, чудя се, синчето Ви, какво отношение ще има към учителите си. И оттук нататък, кой от тях, ще се осмели да каже нещо на детенцето Ви.
Много дебелашко звучи - иск за 150 000. Всъщност, не Ви ли е неудобно от цялата тази демонстрация.



Тема Re: до майканови [re: мaйka]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 08:09



не ме расмивай и не се прави глупачка освен ако не си блонди



Тема до самозабравилия се бащанови [re: бaщa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано19.10.05 09:16



ти кога ще даваш обяснения за парите дето ще броиш за делото - щото дело за 150 000 лв. не се води със заплата г'син баща. или ти харесва да крадеш, да не спазваш закона, данъчни да си вземат рушветите за да не спазват закона , да ощетяваш държавата дето ПЛАЩА на учителите от данъците на другите българи щото ти явно не плащаш данъци , а едновременно с това искаш тази същата държава да спази закона така все едно става въпрос за тежко углавно престъпление заради шамара дето да ударили на сина ти. ти бил ли си учител- имаш ли представа как се издържа с идиотчета с часове на ден. сегашните деца не са това дето си бил ти преди години. особено тия на имащите родители са нагли, нахални и арогантни -повечето са такива .

Барбарела НИКОГА не пише глупости г'син баща. т'ва може да си го запишеш някъде. интересно ми е защо правиш този цирк и ако наистина реално го правиш - но не го правиш а се изхвърляш тук само- иначе досега да е гръмнало по медиите



Тема Re: до барбареланови [re: Бapбapeлa]  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 09:32



виж какво ще ти кажа пишман юристке ,съдейки по писанията ти най вереоятно си селянче дъщеричка на някое бивще провинциялно величие комунистическона което тати е купил дипломката , такива като теб вършат претъпления съдействайки и на разни мафиоти цигани и друга престъпна сган да тормозат хорицата и да ги мачкат ,така че акъл не ми давай как да разполагам с парите си нито какво ще работа.в устата ти е само корупция и престъпления явно е наследствена семейна черта . а относно учителите никой не ги кара да работат педагогика насила !безработни много, и спри да пишеш глупости че целия клуб ти се смее



Тема Аз мисля...нови [re: бaщa]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано19.10.05 10:07



...че темата се изчерпа откъм юридическо съдържание.


ab alio exspectes, alteri quod feceris


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.