Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Неразбрани съседи-съвет?нови  
Автор r_aqua (минаващ)
Публикувано06.10.05 18:18



Тъй като съм откровено боса в правото, толкова много че дори не знам какви закони да търся в нет-а...моля за съвет. Случая е следния:
Обикновен софийски блок, 8 етажен.Със мъжа ми живеем на 3 ет. в гарсониера, собствена (прехвърлена е след смъртта на баба ми на мен; тя още приживе го направи).Моите родители и сестра ми живеят на 3 ет. в тристайния, а има и един двустаен. Проблемът идва от гарсониерата на 5 ет. Този апартамент беше (и не знам дали още не е) на една госпожа, която още 90год. замина в чужбина и остави сина си (тогава на 14-15 год.) сам в него. Той след това залитна по някакви наркомански истории, беше в ТВУ, кражби, лежа в затвора...но явно като му отмина пубертета му отмина и интереса. Преди 5-6 год. пусна някакви наематели горе (той живееше при приятелката си в Люлин), но те направиха абсолютна кочина и той ги изгони. Оттогава този апартамент е необитаем. Всички сметки идваха на името на майка му, която така и не се появи. До преди 1 месец, когато забелязахме раздвижване. Смени се вратата, сложи се дограма...и започнаха едни невероятни течове от банята. Не знаехме за това положение, тъй като на 4 ет. живее една баба и тя като ни казваше, че нощем ходят хора, не се палят лампи, тече вода по стените й, не й вярвахме. Мислехме че си въобразява-тя е около 70 годишна. Направихме ремонт в гарсониерата-чакаме бебе през декември и изведнъж точно преди почивните дни (22.09.) гледаме в хола мокро петно на стената (на новия латекс!) и в банята на тавана пада мазилката. Започнахме да дебнем кога ще се появи някой горе и да проверяваме периодично. Междувременно мъжа ми се качи с майка ми при бабата- и О,УЖАС! там наистина тече по стените и дори имало мехурчета с вода под масилката,които като ги боцнеш и ...забавление. Та един ден видяхме че горе свети и се качваме с мъжа ми. Излиза една девойка, представя се за съпруга на въпросното момче, каза че прави ремонт. Той бил в Австрия при майка си, която им подарила апартамента и ще си дойде края на месеца. Обяснихме й какъв е проблема, поканихме я даже долу да види, но тя отказа, под предлог че не е ВиК специалист и нищо няма да разбере. Но...щял да идва майстор в началото на тази седмица да сменя тръбите и щяла да мине с него. Не сме я обвинявали, че теча е от нея. Дори й предложихме да сменим всичките тръби на гарсониерите, а тя да попита майстора за цената. Каза ни, че мъжа й й бил забранил да ползва банята, но тя понеже мила след смяната на алум. дограма и сигурно за това е потекло. И започнахме да чакаме...
Минава една седмица-нищо. Вчера - мокрото петно двойно по-голямо. Качваме се горе, звъним-нищо. Майка ми оставила два пъти бележки да слезе да се разберем какво става с майстора, бележките взети, но не минава никой. В 20:00 часа (това е много важно) майка и моя се качват, той се обляга на звънеца (защото се вижда че свети) и тази отваря. Аз седя на 3 ет. Започват някакви викове да не я безпокоят толкова късно !?, да хвърля някакви греди по тях. Качвайки се по стълбите за малко да ме уцели. Какво заварвам - майка се е облегнала с ръка на вратата, мъжа ми на стълбите пуши и се смее, онази дърпайки вратата с една ръка, говори на полицията по мобилния и рита майка ми в корема (вероятно да се махне от вратата). Истерично обяснява как някакви луди съседи нахлули в жилището й, биели я и т.н. и всичко съпроводено с неистови викове "Помощ". Съответно се сещате, че от останалите съседи никой не си показа носа да види какво става. Полицаите казаха, че нямаме право да й "нахлуваме" вкъщи, изкараха ни нас виновни и казаха да си решим проблема с домсъвета.
Въпросът:към кои инстанции можем да се обърнем, какви права имаме и въобще кой е пътят.
Извинявайте за дългото писание (получи се малко като сводка за полицията) , но нямаше как по кратко да обясня случая. Ще се радвам на всякакви коментари от ваша страна. Благодаря предварително!



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: r_aqua]  
Авторrorik (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 04:11



Двете тераси и банята ми са в ъв вода - купих и парцал да не мие с течаща вода терасите- течовете са от сифона в банята - от чистофайнство сигурно е пробила тръбата, покрай тръбите на парното около вертикалните отходни тръби , петна по средата на банята - сигурно е спукана плочата- няма и намек да ме пусне аз да оправя нещо а и то е толкова много че не знам как ще се оправя - освен да започна да ровя терасите - вижда се арматурата - за да няма на какво да излезе- и тогава да не пусна да прави арматура да си излива плоча в банята или тераси - мината година си правих ремонт



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: rorik]  
Автор r_aqua (минаващ)
Публикувано07.10.05 12:24



Какво се очаква от мен в случая-да отговоря, да коментирам или какво?Това въпрос ли е или подигравка някаква? Мога да поканя всеки, който мисли, че си измислям да види с очите си! Да ми пише на бележки!
Между другото продължението на историята е, че майка ми има огромна синка(лилавка даже) на корема от ритниците и си движи трудно пръстите на едната ръка.
Ще се радвам на сериозни отговори!!!!!!!



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: r_aqua]  
Авторrorik (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 23:39



разбрали сте ме погрешно - разбирам Ви и Ви съчуствам - на същия хал съм че и по-лошо -наистина за три месеца - вече се вижда арматурата по терасите-
мисля да уведомя домоуправителя и тъй като не вярвам да има ефект - после да подам жалба -от полицията ще ми кажат до къде
А вие е добре да си изкарате медицинско свидетелство от съдебен лекар и също да подадете жалба



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет? [re: rorik]  
Автор r_aqua (минаващ)
Публикувано10.10.05 11:46



За мед.свидетелство искат 60лв. от Съдебна медицина, а жалбата не знам до кой да я подам. За това питах какъв е пътя.



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: r_aqua]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 13:44



Здравейте, преди 1год аз имах същият проблем. Току що се бях нанесла в жилището и се появи теч, който се оказа , че е от 5 етаж / аз съм на първия /. Понеже съседът не искаше да разбере и да вземе мерки, му дадохме ултиматум, че ако до 1 седмица течът не спре, ще подадем молба до съвета и те ще го принудят да оправи положението. До молба до съвета не се стигна, защото всичко се оправи, но така или иначе в съветите има служба която се занимава с такива неща и можете да се обърнете направо към тях. Дано успеете.



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: Ивa]  
Авторrorik (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 22:36



Уведомете полицията за самонастаняване - как така приятелка а преди това не е живяла там със собственика



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: rorik]  
Автор r_aqua (член)
Публикувано11.10.05 13:46



"съпругата"!Не ги знам кога са се оженили.А аз дори и името не й знам.Тя се оказа, че е счупила и катинара на ел.таблото преди няколко седмици, за да си пуснела тока(да си завърти бушона).Абе тъпа работа...
КОЛКО ПРАВИСТИ ПИШАТ В ТОЗИ КЛУБ?
Имам чувството, че пишат само потърпевши.ЗНАЧИ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕКРЪСТИ КЛУБА!ДОРИ СЕ НАЛАГА-ДА НЕ СЕ ЛЪЖАТ ХОРАТА, ЧЕ МОЖЕ ДА ПОЛУЧАТ ОТГОВОР....



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: r_aqua]  
Автор7.62 (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 21:06



При тоя курс на долара калашниците са достъпни. Прокурори и съдии също.
Защо търсиш право в клуб право в страна където няма право.
Ей това е решението което ти трябва:
Arsenal AKMSU Submachine Gun
Калибър: 7.62x39mm M43
Капцитет на пълнителя: 30 патрона
Дължина на цевта: къса
Допъл.пълнители: Arsenal AKMSU Drum, Capacity: 75 rounds (7.62x39mm M43)
Цена: $1075
P.S. В цената е включен ДДС.
Пробвай и пиши за резултата.



Тема Re: Неразбрани съседи-съвет?нови [re: 7.62]  
Автор Slade (...)
Публикувано11.10.05 22:22



И аз имах същия проблем в старото ми жилище - сифона в банята на съседите беше се пробил и тавана и стените в банята се рушаха, а накрая дори избиха мокри петна в едната стая и коридора. Почна да мухлясва всичко, а наемателите от горе не еб**аха, та се наложи да издирвам собственичката (от друг град) и добре, че дойде да си вземе годишния наем по едно време, че иначе нямаше да мога да я хвана. След след здрав словесен дуел и сериозни заплахи от моя страна (бях стигнал доста далеч - още малко щях да използвам и шамари) успях да вляза горе с водопроводчици, които изкъртиха пода и извадиха пробития сифон пред очите й. После нямаше мърдане - плати си ремонта бабата, а аз се погрижих да стане толкова добре, че да не потече поне още 20 г.
Тия неща се решават обикновено със сила или здрави караници, щото повечето наводнители са готови на всичко да не им се разбиват баните/кухните/терасите. То си е логично - на никой няма да му е приятно, но нямаш право да съсипваш и апартаментите на тия под теб.
Исках да се разправям по цивилизован начин - със съвета, съдилища, ХЕИ и т.н., но разбрах, че ще ми се разпадне апартамента докато те ми решат проблема...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.