Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Наследствонови  
АвторHacлeдниk (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 22:21



Здравеите! Изправен съм пред следният казус. Преди една седмица почина баба ни (майката на майка ни(ние сме двама братя)) и предстои подялба на наследството. Хронологията е следната: баба и дядо имат две деца- майка ни и вуйчо ни, като от изброените по горе трима вече са починали в следният ред:

1) 1986 година почива майка ни
2) 1995 година почива дядо ни
3) 2005 почива баба ни

Тоест живи наследници оставаме ние с брат ми и вуйчо ни, но при подялбата на наследството имало значение редът на почиванията - относно дяловете? Можете да кажете за какво иде реч?

От друга страна какви правни деиствия трябва да се предприемат за да стане фактическото прехвърляне на имуществото, при условеи че аз живея зад граница(български гражданин съм), а брат ми и вуйчо ни живеят в България. Трябва ли аз да изготвям пълномощно или да речем брат ми може да потвърди и поемането на наследството от мое име?

Поздрави,

Наследник



Тема Re: Наследствонови [re: Hacлeдниk]  
АвторAL (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 16:10



kogato prez 1985 g. maikavi e pochinala,vie s brat vi stavate neini naslednitzi na tzialota i imustestvo,v slucai che ne e imalo validen brak kam momenta na smarta i.

sled tova,kogato e pochinal diado vi,negovata sapruga(baba vi )naslediava zaedno s chicho vi i vas s brat vi(v tozi sluchai vie naslediavate po zamestvane na vashata maika).
chastite sa kakto sledva:
za baba vi 50% + 1/3 ot vsicko.
za vas s brat vi i chicho vi ostanalata chast delena na 2.

kogato prez 2005 g. i baba vi pochiva,naslediavate vie s brat vi po zamestvane i chicho vi ot druga strana.vie s brat vi vzemate 1/2 ot imustesvoto i,a chicho vi drugata 1/2.

neobhodimo e da si izkarate udostoverenie za naslednitzi,za da moje da se legitimirate kadeto e neobhodimo,a sasto da podadete i deklaratzia v danachnoto.

drugi deisvia nesa neobhdimi,no bez vas ostanalite ne mogat da se razporejdat s imotite.



justice for ALL



Тема Re: Наследствонови [re: AL]  
АвторHacлeдниk (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 21:19



Благодаря Ви АL! Ако знаете бихте ли казали каква по точно е процедурата по изваждането на удостоверението за нследници. Имам в предвид, че ми беше казано, че: " Deistviata na edinia naslednik polzvat i ostanalite - edin moje da podava molbi i t.n."- аз за това нещо трябва ли да упълномощавам някого (от другите наследници)?

За разпореждането с имота го разбирам например, че имота не бил могъл да се продаде без мое съгласие (разбира се при условие че успешно съм регистриран като наследник) . А ако съм съгласен да се продаде, би трябвало вече да упълномощя някого да ме представлява!?

Следва ли аз и брат ми да плащаме данък наследство, след като не сме преки наследници ( или пък сме)?


Поздрави,

Наследник



Тема Re: Наследство [re: AL]  
Автор Debora ()
Публикувано15.02.05 06:56



Аз защо си мисля, че на наследството от бабата има право само вуйчото, при положение, че майка им е починала преди то да се открие?



Тема Re: Наследствонови [re: Hacлeдниk]  
АвторAL (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 10:49



brat vi moge da izvarshi vsichko vmesto vas-da izvadi udostoverenie i da podade v danachnoto deklaratzia.
vie ne ste preki naslednitzi,a naslediavate po zamestvane saglasno cl.10al.1 ot zakona za nasledstvoto:
nizhodiastite na nasledodatelia,koito sa pochinali predi nego,sezamestvat v naslediavaneto po zakon ot svoite nizhodiasti bez ogranichenie.



justice for ALL



Тема Re: Наследствонови [re: AL]  
АвторHacлeдниk (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 20:12



Искрено Ви благодаря отново AL! Значи удостоверението за наследници вече било извадено. Но вуйчо ми твърди, че ако къщата не се обяви за продан до 2 месеца от смъртта на баба(мисля че пред данъчното каза), след това не можело да се продаде през текущата година, а чак през следващата! Знаете ли нещо по въпроса?

Поздрави,

Наследник



Тема Re: Наследствонови [re: Hacлeдниk]  
АвторAL (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 23:08



za nisto.az ne sam chuval za takova nesto.obace bez teb i li bez palnomostno te ne mogat da ia prodadat i da iskat.



justice for ALL




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.