Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хелпнови  
Автор Maчo (безстопанствен:)
Публикувано21.10.04 15:02



Налага ми се до няколко дни да заведа трудовоправно дело срещу бивш работодател без адвокат - по обективни причини същия ще се включи в делото на по-късен етап. В общи линии с ГПК съм наясно и с исковата молба се справих доста добре - само че съм си аматьор и ми се губят процедурните подробности:
- трябва ли молбата да бъде адресирана до определено отделение на съда (примерно - гражданска колегия или етс)?
- в колко екземпляра трябва да бъдат молбата и доказателствата (необходимо ли е да се представят оригинали или са допустими заверени/незаверени копия)?
Такива неща.
Хелп плс - ще бъда благодарен.

Нищо човешко не ми е чуждо :)

Редактирано от Maчo на 21.10.04 15:05.



Тема Re: Хелпнови [re: Maчo]  
Авторanon. (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 16:25



priatel,ako nemash kinti za advokat - v universitetite ima pravni kliniki deto davat bezplatna pravna pomosht na nujdaeshti se(i specialno po trudovi dela), ako li pak imash nekoi lev - znai 4e i advokata trijabva da sloji neshto na masata...



Тема Re: Хелпнови [re: Maчo]  
АвторA.Xpиcтoвa (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 16:27



Исковата молба се адресира до съответния районен съд без да се уточнява колегия и отделение.Исковата молба с приложени доказателства се подава в толкова екземпляра,колкото са ответниците.Доказателствата могат да се представят със заверени копия,а оригиналите да запазите за себе си и само при поискване да ги представите.Производството по трудови дела е безплатно.



Тема Re: Хелпнови [re: A.Xpиcтoвa]  
Автор Maчo (безстопанствен:)
Публикувано21.10.04 16:52



Тенкс за конкретната и полезна информация - получих 100% отговорите, които ми трябваха.

Нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема А.Христова.... [re: Maчo]  
Автор abettorМодератор (все по-хубав)
Публикувано21.10.04 17:16



...ви е отговорила перфектно.
Само ще добавя, че някои съдилища искат и актуално състояние на ответника.
Аз не споделям тази практика, на ако ви го оставят без движение търсете "ДЕЛФИ".
И да не забравите в искането - обявяване на заповедта за незаконна, обезщетение, лихви, разноски, възстановяване на работа.
Успех!

Кой ще прави палачинките утре?



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.