Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Жалба,но до кого?!??нови  
Авторюkи (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 14:50



Ето моя случай и моля за компетентно мнение.Имам семеен бизнес,но срещу офиса на фирмата ми живее един луд.Същия човек ходи полугол,изхожда се на улицата.Освен това живее със 7-8 кучета,събира боклуци с които е украсел цялата си къща.От въпросната къща която е без прозорци и врати се носи ужасна смрад.Но чашата преля когато човека си донесе едно умряло куче,което постави на видно място в двора си.Единственото което общината до този момент прави е да убива от време на време по някое куче.Искам да подам жалба но не зная до кого защото къщата отсреща е огнище на болести,зарази и паразити.



Тема Re: Жалба,но до кого?!??нови [re: юkи]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 16:46



1.Дали една сграда е "огнище на болести,зарази и паразити" или не, компетентни са от ХЕИ, следователно подайте си там жалбата.
2.По отношение на лудия- разполагате с възможността да сезирате районния прокурор, който пък от своя страна е компетентен да направи предложение за задължително лечение въз основа на проверка и съдебно-психиатрична експертиза



Тема Re: Жалба,но до кого?!??нови [re: диди]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано09.07.04 17:50



другото което по мое мнение може да направите ,обърнете се към социалните служби ако има възможност да настанят човек в дом за мъже с психични увреждания , щото като ги настанят за принудително лечение и ако е някой "тих луд" току виж го пуснали след време отново



Тема Re: Жалба,но до кого?!??нови [re: юkи]  
Авторpeни (Нерегистриран)
Публикувано12.07.04 10:06



Наред с горните предложения - можете и до областен управител



Тема Re: Жалба,но до кого?!?? [re: юkи]  
Автор SKYRANGER (LORD)
Публикувано12.07.04 12:12



Абе човек, вземи си една камера и го снимай. После или комедиен сериал ще скалъпиш, или в "най-смешните видеоклипове" ще пробиеш, или в REALITY TV ще изгрееш. Имаш златна мина до теб - използвай я!

Baby ........the night is on FIRE!

Редактирано от SKYRANGER на 12.07.04 12:12.



Тема Re: Жалба,но до кого?!??нови [re: SKYRANGER]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано12.07.04 14:39



под мен живее луд който пее, по цели нощи, ха познайте дали има резултат от моите жалби до хеи, полиция, арменския поп, като разбра че съм аз ми счупи стъкло на колата, отчаях се от жалби и му причиних лека телесна повреда, сега пак пее...така че извода е нищо не помага в булгаристан, в нормална държава тоя човек нямаше да живее в блок, а в някое медицинско заведение



Тема Re: Жалба,но до кого?!??нови [re: SKYRANGER]  
Авторюkи (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 08:39



Благодаря за отговорите!Аз съм го снимала този екземпляр,но не знам дали е законно.В смисъл ако използвам снимките срещу него дали пък някой няма мен да подведе под отговорност?



Тема Re: Жалба,но до кого?!??нови [re: юkи]  
Авторprokuror (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 09:32



nared s vuzmojnostta da sezirash raionniq prokuror moje da podadesh molba do okrujniq sud za zapo4vane na proizvodstvo za postavqne pod zapreshtenie na tozi 4ovek.Proizvodstvoto e iskovo, v slu4aq vie imate pravo na isk t.k. imate interes ot tova litze da bude postaeno pod zapreshtenie.V deloto shte vzeme u4astie i prokuror-zaduljitelno e.Ako sudut nameri molbata vi za osnovatelna sam shte pretzeni pod kakva forma na zapreshtenie da postavi 4oveka-pulno ili 4asti4no-shte mu bude nazna4en nastoinik/pope4ite i ako se naloji sushtiq shte bude nastanen za le4enie.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.