Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За ЕГН-татанови  
Автор nic1 (новак)
Публикувано03.07.04 11:35



Кой има право да ми изисква ЕГН-то? Случаят е такъв: човек от блока ни трябва да получава пари за поддръжка на аб. станция. Касиерът на другия вход му изисква лична карта, за да попълни касовия ордер за полчаване на парите, но му записва и ЕГН-то. Аз смятам, че си е превишил правата, но за да съм сигурна питам и тук?
Благодаря предварително за отговорите Ви.



Тема И защо си криете ЕГН-тата?нови [re: nic1]  
АвторHe знaм (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 15:27



Какво, като някой ги научи?



Тема Ми що да си ги даваме а?нови [re: He знaм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.07.04 15:42



Нали знаеш не си признаваш и не се подписваш.

Bеer? Moooorrre?


Тема ;-)нови [re: bira_more]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано03.07.04 16:08



А имената да си ги крием ли? И годините? Или ни-щич-ко от това да не си признаваме?



Тема Re: И защо си криете ЕГН-тата?нови [re: He знaм]  
Автор SKYRANGER (LORD)
Публикувано04.07.04 16:41



Става въпрос за принципа. Според онзи сладък, малък закон за личната информация, ЕГН-то е конфиденциално и не всеки има право да ти го иска. А иначе и да го дадеш няма да пометнеш!


Baby ........the night is on FIRE!


Тема Ми то вие си криетенови [re: Mиpa CM]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.07.04 18:53



всичко по интересно така или иначе :)))))
Само загатвате за истински интересните неща :)))))

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: И защо си криете ЕГН-тата?нови [re: SKYRANGER]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано05.07.04 11:49



Къде точно в малкия сладък закон за защита на личните данни пише, че ЕГН-то е конфиденциално?

Чл. 2. (1) Лични данни са информация за физическо лице, която разкрива неговата физическа, психологическа, умствена, семейна, икономическа, културна или обществена идентичност.

Какво разкрива ЕГН-то? Освен възрастта?
Ако кажеш, че като го знам, мога да получа и друга информация - откъде мога? Аз така или иначе нямам достъп до бази данни с лична информация и знаенето на ЕГН-то с нищо не ми помага.


Бира, не знаеш ли че разкриването прави нещата по-безинтересни?

Това влиза и в тактиката за прелъстяване. Така пише по женските списания.

Редактирано от Mиpa CM на 05.07.04 11:56.



Тема Не само възрасттанови [re: Mиpa CM]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.04 17:53



и пола :)))))

Така де то интересното е докато има нещо за разкриване.
След това - хамалогия :))))

Bеer? Moooorrre?


Тема На повечето хора...нови [re: bira_more]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано05.07.04 18:14



Полът им личи от пръв поглед.

А третата и четвъртата цифра, броени отзад напред, забелязала съм, показват окръга, където е било местожителството ти по време на въвеждането на ЕГН-тата. не местораждането, а именно местоживеенето. За родените след 1977 или 1978 това е местораждането, естествено. Но например баща ми е роден в София, а има "пловдивско" ЕГН. 44 и 45 са за Пловдивски окръг, 85 и 86 за Хасковски, 75 и 76 за Старозагорски и т.н. Горе-долу вървят по азбучен ред. Не знам има ли някакво значение, или е за удобство.



Тема Re: И защо си криете ЕГН-тата? [re: Mиpa CM]  
Автор SKYRANGER (LORD)
Публикувано06.07.04 11:40



Ами вземи и пак си прочети това което си написала, после го осмисли и пак го прочети и ще разбереш.
За да те улесня:
Чл. 2. (1) Лични данни са информация за физическо лице, която разкрива неговата физическа, психологическа, умствена, семейна, икономическа, културна или обществена идентичност.
Единния Граждански Номер идентифицира индивида в обществото (понеже има сигурно 10000 Иван Иванов но са с различни ЕГН-та - точно ЕГН-то му предава идентичност в обществото и го отличава от другия Иван Иванов на документите!)
Мисли и след това пиши!


Baby ........the night is on FIRE!

Редактирано от SKYRANGER на 06.07.04 11:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.