Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема проблем!!!нови  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано06.07.04 18:17



Имам следният проблем- от повече от половин година вманиачено влюбен в мен младеж на 21 години ме преследва със заплахите, че ако не съм с него ще се самоубие. През седмица-две "откача" и започва някакъв ад. Не възприема никакви обяснения, казва "или ще съм с теб , или ще съм мъртъв". Има периоди на затишие, но употреби ли алкохол-адът се отприщва. Миналата нощ от 10 до 2 стоя пред блока ми крещейки, че ме обича и че ще си посегне на живота. Слязох долу, опитах да говоря с него, но напразно. Опитах се да го успокоя, но още стана още по-зле. Прибрах се, казвайки, че нямам намерение да се занимавам с него повече и последва някакъв ужасяващ вой. Доколкото знам е правел опити за самоубийство, или поне така казва.Днес ме потърси на работата ми и започна същото-вой по телефона, да се видим, обичал ме, ще се самоубие. Според мен човекът има психически отклонения, най-малкото ми се струва, че поведението му е налудничаво.Абсолютно невъзприемчив е, отказва да разбере какво му говоря и изопачава думите ми.
Интересува ме-възможно ли е да подам жалба в полицията или в прокуратурата за това, че заплашва да се самоубие? Изобщо-какви са начините да се справя с този проблем. Не ме притеснява това, че ме преследва, а това, че иска да се самоубие. Искам да го предотвратя,безпомощна съм, искам съвет. Зная,че за вкарване в психиатрия е необходимо съгласието на роднина или неговото собствено, така че този вариант отпада.
Зная,че темата не е много за този клуб, но търся отчаяно мнения!
Помогнете!



Тема Re: проблем!!! [re: pink_flower]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано06.07.04 18:27



по принцип съм чел че тези които викат пред целия свят че ще се самоубият не го правят...ако те тормози подай жалба до полицията, ама най-много да го предупредят да не прави повече така...
за вкарването в психиатрия, т.нар . принудителни медицински мерки, става от съда по искане на прокурора, по сигнал на близки, приятели, ама е доста трудно осъществимо
общо взето ти лично не можеш да направиш много неща, освен да му обясниш нещата и да не му обръщаш внимание, опасно става обаче ако е агресивен и се обърне срещу теб, ....гадна ситуация



Тема Re: проблем!!!нови [re: Pichaga]  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано06.07.04 18:35



Благодаря за отговора!
Към мен не е агресивен, но ако наистина се самоубие няма да мога да понеса вината. Надявам се да си прав за това, че тези, които тръбят, че ще си сложат край на живота, не го правят, понякога си мисля,че иска внимание и съжаление, а също и да ме принуди с тази заплаха, но мога ли да съм сигурна??
Бих могла да говоря с майка му, но едва ли ще е от полза.



Тема Re: проблем!!!нови [re: pink_flower]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано06.07.04 19:31



извинявай това не е много за клуб право ,но за каква вина говориш
всекий е свободен и не може да бъде принуждаван да бъде с някого не му обръщай внимание , говори ако искаш с родителите му и ако човека има психически проблеми ти не си отговорна за тях



Тема Това със "самоубийството"...нови [re: pink_flower]  
Автор abettorМодератор (все по-хубав)
Публикувано07.07.04 05:56



...е един много често срещан метод на изнудване.
Всъщност ти имаш четири възможности, поне:
1. Не му обръщаш внимоние. Ако ще се самоубива да го прави и да се маха.
2. Омъжваш се за него....майтап, де!
3. Пускаш жалба до полицията за тормоз.
4. А ако ти се занимава ето ти един психологически прийом - говори с него, кажи му че това не е поведение на зрял мъж,харесваш го, но поведението му те плаши и ти би искала да си с него,но само ако той се промени. И му постави някаква задача - например да започне собствен бизнес и да има достатъчно пари, за да те води всяка година до Хавайските острови.


А иначе - въпросът ти е за клуб "Психоанализа и психотерапия".

Кой ще прави палачинките утре?


Тема Re: Това със "самоубийството"...нови [re: abettor]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано07.07.04 08:55



и 5-ти вариант има :") едни принудителни медицински мерки... да го полекуват малко в психиатрията ;) и да видим дали втори път ще иска да се самоубива...




Тема Само да допълня към четвърта точканови [re: abettor]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.07.04 14:35



Може да посика то него да потренира бойни спортове. Там подобно поведение ще му го избият от главата за нула бройки.
А за всеки случай и девойката може да отиде да потренира - лошо няма а и е малко по евтино от Хаваите ;)

Иначе човека верно си е за колегите от психиатрията ама как ли може да бъде вкаран там (така де изчетох как се вкарва човек в психиатрията)?

И може темата да я пусне и в клуб 40-50 - там има доста мъдри хора току виж на някой му изгряло по добро решение.

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: Това със "самоубийството"...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано07.07.04 17:34



пробвал съм да вкарам в психарника 2-3 луди но не много и съда ме отсвирваше винаги, трябва да е голяп социопат и психар за да го вкарат
в карлуково е мноо гадно



Тема Re: проблем!!!нови [re: pink_flower]  
АвторKлaca (Нерегистриран)
Публикувано08.07.04 02:38



Подай жалба в полицията-това е законният вариант.А и ще го убедиш,че не искаш да имаш нищо общо с него.



Тема Re: Това със "самоубийството"...нови [re: abettor]  
Автор pink_flower (цветенце)
Публикувано09.07.04 11:34



Благодаря за мненията!
Останаха ми само две възможности-или да подам жалба в полицията, или да не му обръщам внимание. Второто е малко трудно за изпълнение, защото човека все ме дебне и ме причаква
Опитах се да му говоря, че трябва да се промени, но той отсече, че може да се промени само ако е с мен. Снощи пак тръгна да се самоубива, а тази сутрин ме чакаше пред работа...
Ясно ми е,че темата не беше за този клуб. Още повече, че съм почти завършил юрист, но изпитът по наказателно право беше преди 3 години




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.