Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Оспорване на сделка?нови  
Авторбяcнa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 00:18



Здраейте уважаеми прависти,
ЧНГ!
Имам една особено питане към някой знаещ и можещ.
Какви са условията за разваляне на сделка при покупка на имот?
Казуса е следния: седим си ние с мъжът ми доста години зад граница на работа и той без моето съгласие купува на децата си ( 30 г. &31 г.) от предишния брак едно имотче за доста солена сума? А аз не съм съгласна с това по определени лични причини, които сега не ми се споделят!
Помолих го да пише имота на негово име пък след време ще решаваме. Общо взето се изпокарахме и аз направо в прав текст му заявих, че ще оспоря сделката, защото ще искам доказване произхода на парите за покупка?
Общо взето тези думи ги изтрелях ей така, но сега нещо ме зачовърка да попитам да ли изобщо е възможно законово такова нещо?



Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: бяcнa]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано03.01.04 13:32



Май първо трябва да Ви попитам сумата използвана за закупуването на имотът е била изтеглена по влог ли? Преди колко време узнахте за извършените разпоредителни действия от съпругът Ви?


Вампирите излизат само нощем!

Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор sema (african)
Публикувано03.01.04 17:01



Ох човеко благодаря ти ( аз имам навика в нета да съм на "ти", тъй като смятам всички за приятели ако това за теб е проблем извинявай!), че ми отговори на писмото.
Ами там е работата, че имам подозрение, че една част от сумата ще бъде по банков път - чужбина, а друга ще да е кеш. Слава богу сделката е на път да се осъществи, но все още не е факт. По тази причина съм се разбързала(меко казано). Искренно да си призная цял живот съм се мъчила да се избегне такава една история, но като няма справедливост, човек се вижда в чудо!

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: sema]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано03.01.04 17:49



А кой е титуляр на сметката? Ти или съпругът ти? Кой превежда суми по нея? Въобще дай повечко информация... да видим как може да помогнем, пък за говоренето на ТИ :) няма проблем...
"Слава богу сделката е на път да се осъществи, но все още не е факт" - и това как да го разбирам, че искаш или не искаш сделката :)


Вампирите излизат само нощем!

Тема Re: Оспорване на сделка? [re: Cтpeйнджъp]  
Автор sema (african)
Публикувано03.01.04 18:10



Хей благодаря ти, човече!
Естествено, че не искам да се записват никакви имоти на други освен на нас, пък като му дойде времето ще ги разпределяме. Аз сделката си я искам, но да е поне на името на съпругат ми, та ако нещо се случи не дай господи!) и аз да имам някакъв дял - да му се невиди! знаеш ли той е от типа "всичко е мое, ти иди и си изкарай сама" малко грозно, но факт и понеже за тия 15 г. брак ми писна да живеем под този лайт мотив, вчера просто побеснях като тръгна пак да осигурява децата си, а за мен синът ми и бъдещето ни дете някак не усетих загриженост! А, бе свинска история, казвам ти!
Е от лайт мотива става ясно, че той е тируляр на всички видове сметки! Вообще чудничко съм се наредила както усещам, но няма начин да няма начин, нали?

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: sema]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано03.01.04 19:00



О-о-о-о-о разбира се че има начин :)))

Няма значение на чие име ще е недвижимият имот, дори и само на негово да е то е съпружеска имуществена общност, т.е т.нар. СИО. Така че при прекратяване на брака, независимо с развод или със смърт на един от съпрузите ще си имате дял, който по презумция е 1/2 от имуществото.

По отношение на банковите сметки първо те също са СИО въпреки че съпругът ти е титуляр :) ако много му се ядосаш има начин и той е чл.22/5 от СК, който гласи "С влога се разпорежда съпругът, на чието име е открит. Когато действията на разпореждане застрашават интересите на семейството или на другия съпруг, по негово искане съдът може да постанови тези действия да се извършват по общо съгласие на двамата съпрузи." - така че може да се поиска нещо подобно :")))

Поздрави!

ПС.: Стрейнджър=Стрейнджърка, т.е млада дама :))))


Вампирите излизат само нощем!

Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор sema (african)
Публикувано03.01.04 20:10



Благодаря ти от сърце!
Пратих ти бележка с малко повече яснота по въпроса!
желая ти всичко най=най-най-хубаво!

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: sema]  
Автор Puhka (член)
Публикувано07.01.04 13:54



Стрейнджърът е чудесен човек и интелигентно обяснява,

та не го казвам не нея, а въобще :

Защо ние българите се срамуваме като че ли да повдигавме тези теми пред хора, които обичаме и на които държим
и доста често
оставяме случайността да ни води и да влизаме в правни ситуации без да сме ги обсъдили като с близкия човек не сме повдигнали въпроса.

явно славянската ни душевност ни подвежда и после страдаме..



Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: Puhka]  
Автор Puhka (член)
Публикувано07.01.04 13:57



А съвсем възможно е, съпругът ти да живее в определени заблуди по въпроса и също да е притеснен посвоему.

Може например да не е наясно какъв ще е статута на новопридобитите имоти и как появата но новото бебче / да ти е живо и дздраво !/ще се отрази върху това.

Та от това, че не сядаме да си изясним нещата си патим впоследствие, защото според мен не само чисто правните проблеми, но и междуличностните преживявания по повод на правните отношения, са доста значими за всеки от нас.



Тема Re: Оспорване на сделка?нови [re: Puhka]  
Авторбяcнa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 04:16



Всичко,което казваш е така и понеже аз си давам сметка за всички последсвие, които са възможни и се боря както за децата си, така и за себе си. Мъжът ми много добре знае за какво става дума предвид на първия си развод и понеже през всичките ни съвместни години при всеки по-сериозен скандал сме стигали до делене на имущестовото (защо се питам аз сега и отговор намирам, ама тогава къде съм бляла),което спорд него аз не притежавам и аз се видях принудена да се осъзная макар и късно за какво точно става дума.Лично за мен всички тези разговори и проблеми са направо отвратителни и като че цял живот съм избягвала тези въпроси, а е трябвало още от самото начало да се разберем кой,какво и как ще има през годините. Отчитам поведението си като огромна грешка, но за жалост от правна гледна точка нищо не може да се направи и ми остава само да си кудкудякам, а от това както знаеш файда никаква, ама хак да ми е! За следващия път евентуално!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.