Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...  
Автор _stranger_ (Амур ме фрасна)
Публикувано02.06.03 16:38



Имам такъв случай... за първи път ми се случва такава дивотия... имаме кражба на МПС... но г-цата Прокурор го квалифицира като противозаконно отнел с намерение да ползва... е как аджеба разбра какво му е намерението на г-н крадеца? И сега какво правим... имам постановление за спиране... т.к е срещу неизвестен извършител /което може да се обжалва след 3 месеца... 1 вече мина/, колата я няма... не можем човечеца и застраховката да си иска?! Някой да му се е случвало такова чудо... говорих с колега прокурор по негово мнение нищо не може да се направи? Някой да има такава практика в противоположната посока...

Вампирите излизат само нощем...

Редактирано от _stranger_ на 02.06.03 17:11.



Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: _stranger_]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 21:51



не се изненандвам за Варна Говори с наблюдаващиа прокурор. Могже и да т влезе в положението



Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: helper]  
Автор _stranger_ (Амур ме фрасна)
Публикувано02.06.03 22:27



Май няма шанс :)))) нямам правоспособност... с какво да се легитимирам със студентската си книжка ли.... а е на мой близък приятел.... приятел....

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: _stranger_]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 22:45



ако искаш приателска непозната помош - 088797756



Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: helper]  
Автор _stranger_ (Амур ме фрасна)
Публикувано03.06.03 17:54



Благодаря Ви колега, ако се наложи ще звънна... :)

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: _stranger_]  
Автор Sauron (Dark Lord)
Публикувано03.06.03 18:05



Да не би ти да си поръчала кражбата, че да знаеш точно за кой състав става въпрос?
Това, че клиента ти не си е прочел договора за застраховка е лично негов проблем. Ако случайно някога беше учила право щеше да знаеш, че по-горестоящ прокурор може да измени или отмени постановлението.
Колежката си е права / не ти, а прокурорката/. Полицаите изпращат дознанието със заключително постановление за спиране и тя го спира по същият текст по който и е изпратено. Ако според теб прокурора трябва да бъде медиум и да знае какво точно обхваща умисъла на неизвестния извършител - е друг въпрос. Правото не се ограничава до 5-6 дела за кражби на москвичи и кокошки прочетени от неграмотни стажанти в адвокатски кантори в провинцията. Стажанти за които изобщо не е ясно завършили ли са право, имайки се предвид, че легитимен юридически факулет във Варна НЯМА.

One ring to rule them all.........
And in the darkness bind them


Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: Sauron]  
Автор _stranger_ (Амур ме фрасна)
Публикувано03.06.03 18:22



Аууууу да си взема дипломата след 4-5 месеца и я хвърлям в коша... обаче пфуу горката ни държава язък, че 5 години ми плаща да уча/държавна поръчка/, че и стипендия ми дава /5 година вече/... хмм не знам горкия ми патрон невероятен професионалист в областта, но явно и той не знае... нищо че е с 40 гони и повече стаж...

айде сега да сме наясно, че колежката въобще не е права, защото колата я НЯМА... въобще не смятам че 346 е правилната квалификация! Имаме КРАЖБА,...това че са писани други дивотии е друг въпрос...

Да обжалва се НО СПИРАНЕТО! Май някой не си е прочл тук... а претендираме че сме юристи :) лошо, лошо... но аз не мога да и обжалвам квалификацията, а само спирането!!!

Явно не е важно къде завършваш... безхаберието лесно си проличава!

Колкото "Да не би ти да си поръчала кражбата" изключително НЕПРОФЕСИОНАЛНО изказване на човек с НИСКА правна култура...!

Вампирите излизат само нощем...

И си виж чл.239 и чл.411 НПК "КОМПЕТЕНТНИЯ"!

Редактирано от _stranger_ на 03.06.03 18:38.



Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: _stranger_]  
Автор Sauron (Dark Lord)
Публикувано03.06.03 18:53



Да не би да ме познаваш, за да знаеш каква е правната ми култура.Доколкото знам, правомощията на прокурора са уредени не само в НПК, но и в някакъв друг закон - мисля, че беше устройствен за съдебната власт, нещо като ЗСВ, но с моята "ниска правна култура" не мога да бъда сигурен/ виж малко по-надолу от 116 ал.1/.Простено ти е, особено ако си държавна поръчка във някакво варненско т.нар университетчеПатронът ти наистина е горкия/аз поне трудно бих изтърпял толкова "умен" стажант/.А и нали си запозната с НПК - да беше дала съвет на клиента си/макар че всъщност той не би могъл да ти е такъв/ да обжалва постановлението за образуване на дознание.Да ти имам проблемите.На всеки прокурор в голяма районна прокуратура на ден освен всичко друго му идват на доклад и около 10 спирачки.А такива умници и алармаджии като теб, за които това е единствения и най-голям случай в богатата им юридическа практика веднага започват да се ровят, да плюят и да търсят под вола теле.Съжалявам, но в случая колежката е абсолютно права.Ако някога започнеш да се занимаваш с право може и да го разбереш.

One ring to rule them all.........
And in the darkness bind them


Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: Sauron]  
Автор _stranger_ (Амур ме фрасна)
Публикувано03.06.03 19:17



например 118 ЗСВ няма да е зле нали...?!

А това че е недоглеждане е ясно... след като и нейни колеги са на това мнение... но сега се учи и тя, лошо няма... никой не се е родил научен!

а колко съм умна има кой да прецени, определено няма да си ти... защото нямаш никакво наблюдение върху работата ми! Обаче аз вече имам някакво впечатление за вашата Умна, Компетентна Особа... определено се надявам да има по малко колеги като Вас... хората за това нямат доверие в институциите... а това определено не е единственият ми, най-голям и незнам си какъв казус... имам такива които надали в твоята практика ще ти попаднат изобщо...но всъщност те въобще не попадат в РП а в ОП...


А да и определено не нападам колежката, напротив уважавам я!
Много е страшмо когато човек получи малко власт и се самозабрави!
Пази Боже сляпо да прогледа!

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: Колеги съпорт / Прокурор какво е твоето мнение...нови [re: _stranger_]  
Автор Sauron (Dark Lord)
Публикувано03.06.03 19:47



118 - е и??
Много е любопитно това снизходително и леко покрвителствено отношение, което демонстрираш към уважаемата "г-ица" - "но сега се учи и тя, лошо няма... никой не се е родил научен! "
Хе-хе-хе! Повярвай - смешна си! Та ти дори още не си завършила, чудя се плод на безграничното ти самочувствие ли е снизхождението което демнострираш към колеги, които поне са завършили и са реално практикуващи?!? Или може би бликащото ти самочувствие е просто плод на дълбоките ти комплекси? Напълнила си целият клуб с а и у, дрън-дрън, аларма та пушек се вие.....Един уважаващ себе си юрист не би се изтъквал постоянно и на всяка дума...остави другите да правят изводите си.
Убеден съм, че това колко си умна има кой да го прецени, да...За съжаление с неспирното си бръщолевене тук, даваш основание и на странични хора като мен да преценят умственият ти капитал.......При това без да искат, бъди убедена...но шума който вдигаш просто не може да остане незабелязан от никой!
Относно институциите и уважението към тях - повярвай, едва ли някога ще работиш там където аз съм работил/териториалната ти компетентност да е в рамките на цялата държава/.......
Но пък вярна е приказката в този случай - всяка жаба да си знае гьола. За радост в съдебната власт недоразуменията като тебе не са толкова многоПоне в София де, за провинцията не зная.....

One ring to rule them all.........
And in the darkness bind them



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.