Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема На някой да му се намира нещо за АС при БТПП  
Автор _stranger_ (влубено гуедкам)
Публикувано15.05.03 23:17



Че за изпита по ГПП във въпросинка има
Доброволен арбитраж
и арбитражен съд при БТПП :) пък хабер си нямам от къде да ги чета :)
просто въпросите не са разгледани от Сталев обстойно само споменава за АС при БТПП и мимоходом що е това доброволен арбитраж...

Благодаря предварително!

Вампирите излизат само нощем...


Тема Имах някъде една монография.....нови [re: _stranger_]  
Автор abettorМодератор (миуо мишуенце)
Публикувано16.05.03 01:48



.....в неделя ще я потърся и ако я намеря ще ти я пратя.


Сън ли бе всичко....или пък истина.....хубаво с тебе ми беше!


Тема Re: На някой да му се намира нещо за АС при БТППнови [re: _stranger_]  
АвторLionka (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 11:17



http://www.bcci.bg/bulgarian/arbitration/bg/



Тема Re: Имах някъде една монография.....нови [re: abettor]  
Автор _stranger_ (влубено гуедкам)
Публикувано16.05.03 12:16



Мерси :) ще се реванширам...

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: На някой да му се намира нещо за АС при БТППнови [re: Lionka]  
Автор _stranger_ (влубено гуедкам)
Публикувано16.05.03 12:20



Мерси :) там вече бях :( полезно, но ми е недостатъчно :РРР но наистина благодаря, оценявам жеста!

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: На някой да му се намира нещо за АС при БТППнови [re: _stranger_]  
Автор Juris (/ancient/)
Публикувано16.05.03 12:32



Какъв е тоя Ваш конспект та ще задълбаваш толкова навътре в темата ? Важно е да се знае кои спорове могат да се отнесат пред арбитраж,какъв е редът за това,какво представлява арбитражният договор и следва ли да се зачита от държавния съд и др. такива въпроси,за които не се нуждаеш от Правилника на последния останал у нас постоянен арбитраж с отмиращи функции.

Правото е изкуство как от нищо да направиш нещо !


Тема Re: На някой да му се намира нещо за АС при БТППнови [re: Juris]  
Автор _stranger_ (влубено гуедкам)
Публикувано16.05.03 12:46



:"))) Обяснявам... значи аз на изпит до сега не съм ходила без да не си пея всички въпроси... не ми е комфортно имам гаден късмет... случка прясна :) по Международ Морски Частно Право :)... 29 въпрос е най-гаден и естествено никой не иска да му се пада... това се коментира... та моя милост успокоява другарите в боя спокойно аз ще го изтегля ... нали съм карък... та отивам да си тегля листче... най добрият ми приятел единият е точно след мен, тегля и не го поглеждм, само му го показвам и питам "29 нали?" Той се смее и "Да!" :) същото и по търговско... ще ми кажеш ли що за карък съм изтеглих "Чуждестрани инвестиции и Договор за превоз" А типажа доцент станал в/у договор за превоз... направо ме направи крива... :") По Облигация ме запрати в 3 курс :) на Процес :) хубаво че си го знаех какъв е и бях ппрочела още тогава това онова... :) другата крайност когато искам да си демонтрирам знанията тегля такива балъшки въпроси... по Наказателно ми се падна :") някакъв тъпажки въпрос от обща култура да го изкараш... айде от особената Митническите изтеглих... Уфффф за това ми е Малко... аз и сега знам какви спорове разглежда АС при БТПП и как е уреден въпроса за подведомствеността :")))

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: На някой да му се намира нещо за АС при БТППнови [re: _stranger_]  
Автор Juris (/ancient/)
Публикувано16.05.03 13:02



Аз имах предвид: "Какъв е тоя пусти конспект,който изисква студентът да се занимава с арбитража при БТПП ?" По конспекта,по който аз съм се готвил навремето /лекции четоха първо Стамболиев,след това Мингова/ нямаше нищо специално за този арбитраж или и да е имало нещо от Правилника му - били са две приказки.
Иначе Мингова /понастоящем гробокопач на последните членове и алинеи по-малко нескопосано законодателство у нас/ бе невероятна - заплете се в едни засукани изречения от по една страница и най-подир каже,че всичко това трябвало да се възприема в обратния смисъл на казаното /изпускаше разни отрицателни частици,примерно там където трябваше да каже "не се",казва "се" и след като ни убеди,че нещо "е",казва,че "не е"/ !

Правото е изкуство как от нищо да направиш нещо !


Тема Re: На някой да му се намира нещо за АС при БТППнови [re: Juris]  
Автор _stranger_ (влубено гуедкам)
Публикувано16.05.03 13:49



Пък ако ми видите конспекта по ППН за държавните съвсем ще ви призлее... избягване на двойно данъчно облагане, Банков кредит, Международни счетоводни стандарти... не Юрист ми Юрист - икономист излизаш :) преборих се с деканата де... сега трябва да съставя нов да мине през ФС за да ми го удобрят :) и да ни се махнат от главата тея глупости...

Ми има :)) 115 въпрос от конспекта е:
115.Доброволен арбитраж. Арбитражен съд при Българска търговско-промишлена палата.

Честито на печелившите :") то най-вероятно да съм аз ударилият джакпота с моя късмет :"(

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: На някой да му се намира нещо за АС при БТППнови [re: _stranger_]  
Авторvtorokursnik (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 14:26



srodna du6a si mi ti :)). i az ne smeja da se javia na izpit bez da sam pregovoril materiala pone 6 pati...strah me e. ina4e za kasmeta ne moga da se opla4a. da 4ukna na darvo (na kratunata si, de), da ne se uro4asam 4e seld 30 minuti sam na izpit po teoria na darjavata pri zamestnika na Mingova (v parlamenta imam pred vid :) )




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.