Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ?нови  
Авторmem (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 12:28



Mislia che deteto na supruga mi ot predishnia brak ne e ot nego. Toi e boleduval kato mlad i spored men ot togava ima problem. Bihte li me posavetvali kakvo da pravia.



Тема Re: ?нови [re: mem]  
Автор Juris (/ancient/)
Публикувано09.05.03 12:33



Съпругът Ви е трябвало да предяви иск за оспорване на бащинство в едногодишен срок от раждане на детето.Сега вече няма това право.

Правото е изкуство как от нищо да направиш нещо !


Тема Re: ?нови [re: Juris]  
Авторmem (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 12:37



Spored izsledvaniata mu toi ne moje da ima deca. No toi ne go e znael i e poviarval na lujata!



Тема Re: ?нови [re: mem]  
Автор Juris (/ancient/)
Публикувано09.05.03 12:41



Разбирам,но вече е твърде късно той да направи нещо.

Правото е изкуство как от нищо да направиш нещо !


Тема Re: ?нови [re: mem]  
Авторmem (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 12:42



Az sashto iskam da imam dete, no znam che niama da stane po normalen nachin, poradi nevazmojnost!Posavetvaite me kakvo da pravia! Zagubih 6 godini v naprazni nadejdi i chak sega razbrah kakva e prichinata! Ujas!!!!



Тема Re: ?нови [re: mem]  
Автор _stranger_ (вуеме за лубоф!)
Публикувано09.05.03 14:32



:") Начина е вече самото дете :) образно казано да оспори бащинството ... или майка му, като негов законен представител :) понякога правото е нещо твърде несправедливо... т.к закона презюмира че роденото по време на брака дете е от бащата или до 300 дни след прекратяване на брака... мъжа ви е можел да оспори бащинството си до 1 година след узнаването /на раждането респ. че е станал татко/... което ще рече че тези срокове най-вероятно са изтекли... вие нищо не казвате по отношение тях :") може да спорите ако детето няма още годинка, има или няма?

Тука си мислех нещо? Абинце, Юрист и ти Какче пък и въобще :) тези с повечето практика ... Вие какво ще кажете... ако се издири истинският баща /биологичният, според дамата този на хартията въобще не е такъв/, за него срока започва да тече от узнаването, да предположим че е научил за това от Вас, той би могъл да претендира че е баща на детето.... Я тука :) по цивилистично настроените да кажат как смятат :) има ли шанс :) тази идея да се реализира в един исков процес :)

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: ?нови [re: _stranger_]  
АвторMCM (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 19:19



Детето изобщо няма право да оспорва презумпцията за бащинство. Нито пък биологичният баща.



Тема Re: ?нови [re: MCM]  
Автор Juris (/ancient/)
Публикувано09.05.03 19:27



Става някакво разминаване.Биологичният баща всъщност си е баща,а презумираният баща,бил той биологичен или не,има право в 1-годишния преклузивен срок от узнаване на раждането да заведе иск за оспорване на бащинство.Друг е въпросът,че искът на биологичния баща ще бъде отхвърлен като неоснователен /едва ли е възможно да се стигне до друг резултат при наличие на експертизи/.
В случая вече нито майката,нито бащата могат да заведат иск за оспорване на бащинство - изтекъл е едногодишния срок,еднакъв и за двамата.И нищо повече не може да се направи.

Правото е изкуство как от нищо да направиш нещо !


Тема Re: ?нови [re: MCM]  
Автор _stranger_ (вуеме за лубоф!)
Публикувано09.05.03 19:42



аз и аз пиша глупости днес ;) имах предвид чл.41 който обаче се изключва в случая... тъй като пак недогледах че явно има предходен брак, преди брака с постерката :) или най-малото припознаване .... ми изперках от това ГПП :) 10х за коректива! Отивам на кафенце!

Вампирите излизат само нощем...


Тема Re: ?нови [re: Juris]  
Автор _stranger_ (вуеме за лубоф!)
Публикувано09.05.03 21:56



Освен ако дететео не е на месеци.... :")))))

Вампирите излизат само нощем...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.