Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Може ли той да ми отнеме децата?нови  
Автор _ile_pile_ (малко тъжна)
Публикувано08.01.03 22:08



Здравейте мили хора!Моля ако може някой да ми даде компетентен отговор!
Живея с един човек от 7-8г.Нямаме сключен брак,но имаме две малки дечица.Едното е бебе на 20 дни а другото на 1г. и 4м.Имам следния проблем.От 2 месеца насам той започна да се държи с мен отвратително , каточели съм някяква непотребна вещ.Естествено се оказа че си има любовница и то жена която до този момент ми се пишеше приятелка.Само че аз не мога да понасям това поведение и отношение и исксм да изляза от този дом с децата.Апартамента в който живеем е негов а децата са припознати(не знам дали така точно се нарича) от него , нали се сещате на едни такива хвърчщи листове заверени от нотариус.Той ме заплашва че децата ще излезнат от там само през трупа му и че това бил дома за неговите деца.Моля кажете ми той може ли да ми вземе децата ако наистина се изнеса от там,той и аз еднакви права ли имаме върху тях? Забравих да кажа че от финансова страна той е много добре и парадира с това.Има и доста връзки.Моля ви помогнете!



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: _ile_pile_]  
АвторMontrealka_ (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 02:33



Ami moga samo da ti kaja che toi njama pravo da ti otneme decata v nikakyv sluchai, osven ako ne te izkara psihicheski bolna ili neshto ot sorta.
Ti imash pravo na tjah do kolkoto i toi... razbira se ako imash sobstven imot za da mojesh da im podsigurish podslon i njakakvi dohodi... v protiven sluchai ako toi ima neshto za gyrba si "s prosti dumi" a ti nishto shte se naloji da ostanat pri nego .. vremenno dokato ti ne se podsigurish. razbira se tova vaji do 16/g vyzrast sled tova avtomaticheski te izbirat pri koi da ostanat.V tvoja sluchai dyrjavata precenjava kade shte sa po dobre i po osigureni.



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: Montrealka_]  
Автор _ile_pile_ (малко тъжна)
Публикувано10.01.03 10:58



Благодаря за това мнение. За съжаление нямам собствен дом,но имам собствен бизнес с който съм упълномощила майка ми да се занимава.Това ще ми помогне ли да докажа че имам доходи?А за жилище не знам ,ако трябва майка ми или баща ми ще ми прехвълят някое от техните(те са разведени).Най голямото ми притеснение е ако се изнеса и той дойде после и вземе дечицата насила аз какво трябва да предприема?Защото очаквам такава реакция от негова страна.



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: _ile_pile_]  
Авторcлънчo (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 11:34



Здравей Иле пиле,
професионален юрист съм, но ще ти отговоря и като жена.

!. Бъди внимателна и към своите реакции. Скоро, много скоро си родила, това оказва влияние в много посоки, две от които не следва да забравяш:
а/ мъжът се чувствува сам, самотен, с недоказана сила и пр. без секс, а ти си била в особено състояние, което е особено не само физически, а ичисто психологически. Сега се опитай да се вземеш в ръце - прическа, спретната да си ,въпреки че може би кърмиш и бебе плаче, пишка и т.н. Опитай де създадеш домашен уют, за се загадъчна, интересна. Дългата ми юридическа практика налага следната картина: Мъжът хойка, сърди се щяло и нещяло, държи се идиотски с променливи настроения, а ако жената реализира първата стъпка към раздяла, изведнъж става лошата, лишена от грижи за децата и т.н. Ако направиш рязка крачка ще му помогнеш психологически и той няма да чувства и минимална грижа за теб "Е па тя си остави идецата, напусна ме и т.н. Близка, коята консултирах бе доведена д отчаяние и пададе молба за развод. Той се яви потресен и убиден, че тя иска да се разделят след като отдавна подържаше и живееше с любовницата. Имай това предвид.
Ако си тръгнеш, може да загубиш психологическите си позииции. Малко дете не се гледа лесно. Родители и близки имат един поглед върху "нашето момиче със стабилен съпруг и нашето само, за жалост. Искрана съм, не меи се сърди. Ако искаш ще ти отговоря и юридчески в друго писмо.

Моля, тнаспи се, почини си, направи си масаж, оправи се външно, ше ти се поподреди и душата. С него внимтелно, разярен лъв, който не знае какво иска, не е обект, с който правим резки необмислени телодвижения. Пък и българинът харесва да си има жена и любовница, защото харесва самото имане.
Друг е въпроса как си се съгласила на две деца без брак. няма юридическа пречка, просто аз те питам. С теб съм, сигурна съм, че ще се справиш. Вживей се в ролята на умна, анализираща, гальовна котка.



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата? [re: cлънчo]  
Автор _ile_pile_ (малко тъжна)
Публикувано10.01.03 17:40



Eх Слънчо,благодаря ти за женския съвет ,но нямам сили да се боря и да се състезавам с някаква лицемерка и гадна подмолна свиня(говоря за другата дето ми се пишеше приятелка).Той има наглоста когато ми брше най тежко ,когато бях в 8-ия м.да ми кайе че съм егоистка ,че не ме е грижа за него,че не съм можела да се променя през тези 7-8г.че за него ще съм само майка на децата му.А аз по цял ден се занимавах с малкия ,ходехме на вън влачех и него и количката по стълби по градинки и каде ли не,на всичкото отгоре корема ми пречеше много,да не казвам че изобщо не трябваше да вдигам тежко .и на всичко отгоре той се прибира вечер и се държи с мен като с боклук,крие се в кухнята когато аз храня бебето за да й се обади и по цяла вечер не си изпуска телефона от ръката , дори спи с него.Е това не се издържа вече! Нямам нерви, изкарах две бременности една след друга(не знам как се навих без брак)и той грам не ми влезна в положението.Така че моля те дай ми и юридически съвет!



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: _ile_pile_]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано10.01.03 22:35



извинявай, че взимам отношение по проблема ти, без да мога да ти дам юридически съвет, но все ми се струва, че няма да имаш нужда от такъв...... така както я описваш ситуацията, съвсем ясно си го представям този тип, начина по който се държи и въобще всичко. Честно, не мога да си представя, че би предприел нещо за да ти отнеме децата. Само помисли, какво би правил той с тях, ако теб те няма? Ако наистина го вълнува новото му гадже и тя заема основната част от мислите му, къде е мястото на децата в ума му?? Има ли въобще място за тях там? Не си писала какво е отношението му към собствените му бебета, ама явно щом притичва да говори с нея, докато ти се занимаваш с тях, не са му приоритет. Та, в тоя смисъл, си мисля, че това заплашване е само поза. Един вид тропване с крак, за да покаже надмощие и да те насвие, защото дори с ограничения си мозък може да предположи, че това е най-страшното за теб. Не му се давай, ами направо си заминавай от там с все бебоците, на всички ви ще олекне, убедена съм.
Да ти пожелая смелост в решението и да си силна докрай



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: _ile_pile_]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано11.01.03 13:16



Moga samo da ti kaja da se uspokoish i da ne predpriemash nishto zasega. Mujete karat neshto kato postnatalna depresiya i obiknoveno poradi psihikata si i lipsata na vnimanie ot strana na okolnite hvashtat liubovnitsa. Opredeleno shte zagubish finansovo ot razdiala s nego i shte ti e trudno s 2 deca. Izpitala sum go na gurba si. Mujut zabravia za decata si kogato ne sa do nego. Znaia, che ne ti e lesno, no, poviarvai mi, zasega izchakvaneto e nai-dobrata strategiya. S vremeto shte napusne liubovnitsata (dori i ako e za da e druga) ili puk shte si otide sam i togava glojden ot greha, che vi e napusnal i uprekvan ot blizki pone shte se griji za vas. Estestveno ako si otide vie ostavate v jilishteto, zashtoto ne go vijdam da si izhvurli decata na ulitsata. Hubavo e, che durji na decata si. Ne se pritesniavai, niama da ti gi vzeme. Toi samo te drazni s tova. Daje ako zaplashvash che si otivash mu povtariai, che ne gi iskash, zashtoto e trudno da se opravish s tiah. Taka tova otpada kato zaplaha (pone tova beshe strategiata na maika mi). Nikoia liubovnitsa ne shte da jivee s revlivi detsa, nali! Uspeh!



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: _ile_pile_]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 18:18



познато ми звучи ситуацията
нещо полу-нашега.....да му извъртиш номерче
вземаш си лекарско предписание (истинско-със всичките му салтанати и подписи) и отиваш да си лекуваш здравето/нервите в някой санаториум...................... ще ми се да го видя този мъж след две седмици с малки деца какво ще мисли по въпроса



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: _ile_pile_]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано12.01.03 00:18



Няма да ходиш никъде или никъде без децата си.
И двмата имате еднакви права върху тях, но естествено поради ниската им възраст е по-добре да се грижиш ти за тях.
Ако напуснеш сама, може и да не можеш да се върнеш и поведението ти да се изтълкува като безотговорност.



Тема Re: Може ли той да ми отнеме децата?нови [re: kakata]  
АвторCЛЪHЧO (Нерегистриран)
Публикувано12.01.03 02:38



прочети пак старото ми писмо. Неслучайно скорородилите жени са особена категория по нашето наказателно раво. Природата си има особености. Не ти е сега момента за взимене на такива кардинални решения.
Ако си тръгнеш, ще прибавиш саво повече минуси.
Оная "кранта" ще бъде
до време. Повярвай ми.

Като юрист ти казмвам: Нека прегледаме с какво разполагаш
децата са припознати - добре, нотариалнозаверената декларация е първата стъпка. Ако в актовете им за раждане е посочен той, значи процедурата в съвета е нормална.

фирмата, пищеще имам фирма - твоя ли е точно?
кой наистина я движи? да не би тя да съществува благодарение на неговата намеса или съществуване, намиране наклиенти и пр. Скоро се карах с една клиентка дето ми е приятелка, като и казвам, че като и е дал ключове от къща и кола, това не я прави никакъв собственик ми се сърди, а после за жалост се оказах права. Едно е правното положение, друго са определени състояния фактически, които могат по чужда воля дасе променят.

Не си излизай, вратата леко може да хлопне. В никакъв случай не си тръгвай без децата.
Абе, я купи ароматни свещи, вечерта слек като е взел душ му направи масаж да си почине след напрегнатия ден. Говоря за масаж наистина релаксиращ, а не за секс , нека да е съпроводено с тиха музика, лек билков чай и т.н.

Осигури си мигове без грижи за децата.

Не те плаша, но като тръгне да ходи и второто, още повече ще се озориш.

За прехвърлянето на апартаменти от разведените ти родители. Н думи е едно, на практика - друго.

Сега




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.