Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Примерно ако съм метеоролог и се обидя на...нови  
Автор Лoko-ПД (фен)
Публикувано26.09.02 15:54



... "българския" gsm оператор, че се "бъзика" с мен и колегите ми (-ако на лъжата краката са къси, то при метеоролозите трябва да е пълно с джуджета-), бих ли могъл да съдя копелетата и да се надявам някой нормален български съд да отсъди едно прилично обезщетение в моя полза?

Или пък ако намеря материал, в който се твърди, че един производител на алкохолни напитки ще изполва "голяма част" гроздето, което изкупува за направата на ракия, която е "номер едно на българския пазар", а после докажа, че точно тази ракия не е чувала и за едно зрънце грозде, а само за спирт и есенция? Мога ли да разчитам, че някой в тази ****** държава ще защити правото ми да не ме лъже и да не ми се подиграва всеки, който е спечелил малко повечко пари. И то на мой гръб. И то основно заради липсата на добра конкуренция.

Примерно...
Как мислите?

Само Локо, ей!


Тема По първата хипотеза....нови [re: Лoko-ПД]  
Автор abettorМодератор (мърморещ)
Публикувано26.09.02 19:27



.... смятам, че си струва да се опита. Вече имаше прецедент в тази насока - за реклама, която обижда и подронва достойнството на жените. Става въпрос за "Какво му трябва на човек...".
Лично аз си мисля, че въпросната реклама на "Загорка" не е обидна за жените, но това си е мое мнение...
За сметка на това при метереолозите е очевадно нараняваща достойнството им.




Нощта не е само за размисъл!


Тема Re: Втората хипотезанови [re: Лoko-ПД]  
Автор peppa ()
Публикувано27.09.02 11:00



По втората хипотеза има текстове за заблуждаваща и непочтена реклама в закона за защита на потребителите и правилата за търговия.
Отделно, ако претендираш някакви лични вреди, нанесени ти в тази връзка и по този повод.



Тема Re: Втората хипотезанови [re: peppa]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.02 07:52



Много ми се иска да водя такова дело!
Искате ли да опитате!



Тема Re: Втората хипотеза [re: AZ]  
Автор peppa ()
Публикувано30.09.02 09:24



Абсолютно!!



Тема Ето и продължението на рекламатанови [re: Лoko-ПД]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 09:42



..ако на лъжата краката са къси........"а правителството щеше да се влачи по задник..."
или "а Симеон щеше да ходи по ташаци"
Но те нямаше да имат шанс да спечелят дело за обида :-)!

Относно ракията...ако се спазваше закона за Виното и спиртните напитки
нямаше да има напитки с надпис ракия на пазара....



Тема Re: По първата хипотеза....нови [re: abettor]  
Авторбyлrap (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 11:57



Вярваш ли си, че български съд ще уважи такъв иск ? Това да не ти е USA ?
А кво ще кажеш за следните реклами :
"Българският GSM оператор" - 100% австрийски ???
"Общувай свободно"- ако имаш пари за телефон и месечни такси ???
Данон Фамилия- кисело мляко - сухо мляко с вода, дори не е кисело на вкус
"Промоция - безплатен телефон от Глобул" - безплатен, ама друг път !

Сигурно някой ще вземе да съди и оная, дето си купила нов бански и "...разбирате ли какво искам да ви кажа" за рекет или нещо от тоя род...




Тема Вярвам....нови [re: бyлrap]  
Автор abettorМодератор (мърморещ)
Публикувано02.10.02 18:32



.... но ти бъркаш нещата. Ако забелязваш изразих умерен оптимизъм по първата хипотеза - спечелването на иск за уронване на достойнството и причиняване на морални вреди от метереолог.
Защото очевидно рекламата "Ако на лъжата краката са къси, то при метереолозите трябва да е пълно с джуджета" е обидна за тях! Всъщност - то не е и реклама. То е една от многото тъпотии, с които МТел се правят на интересни и не ства ясно какво искат да кажат.
По всички останали случаи на заблуждаващи или неверни реклами не съм изразил такъв оптимизъм :)))




Нощта не е само за размисъл!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.