Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Тема Запис на диктофон - рекет в данъчна службанови  
Автор Theo (besen)
Публикувано21.08.02 12:22



Уважаеми прависти,
Интересува ме следното нещо:
Днес бях в данъчна служба "Х", предварително подготвен за запис.
Моля първо да ме информирате доколко е прав данъчния инспектор.
В един магазин /който ни е повече като хоби, не ни е основната дейност/ инспектора минава на проверка и съставя протокол със следното описание:
" Цитира ми наредба №4 от 99година и ми казва, че ако е написана някаква нередност в протокола глобата е минимално 1000 лева, като тя е до 10 000лв. и размерът й е по усмотрение на проверяващия. А ето и какво точно е констатирал.---
----При поискване не са представени: договор за наем на обекта, патентна декларация за 2002г., договор за ремонт на касовия апарат. В касовата книга на обекта липсват месечните отчети за м.05 и 06/2002.
В частта събрани доказателства е описано, че се взима касовата книга и фискален бон..
В записания на диктофона разговор с негов колега има доста интересни и уличаващи неща. Моля ви първо за коментар по казуса.

Благодаря предварително

Тео



Тема Re: Запис на диктофон - рекет в данъчна служба [re: Theo]  
Автор MУTPA ()
Публикувано21.08.02 22:56



И къв е казусът бе пич?????????

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема abe zareji...нови [re: Theo]  
АвторGladen (Нерегистриран)
Публикувано30.08.02 13:47



...che s tozi zapis moje i klient da mi stanesh...Zabraneno e be gotin;-)))



Тема Re: Запис на диктофон - рекет в данъчна службанови [re: Theo]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано30.08.02 13:50



глобата е от 200 лева..... до 10 000 "за неспазване на Наредбата те препращат към ЗДДС"....чл 136,137 и 138 ЗДДС \ако не бъркам\

*те обръщаха оловото в злато по трудния начин.Разликата м/у него и лесния беше, че трудния е успешен



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.