Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разведен съм Бившата съпруга ще ходи в чужбинанови  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано12.10.01 18:15



В тъпия град от селски тип не мога да намеря свестен адвокат. Само мънкат, май тъбеше, май инак беше... Май ли юни ли добре, че беше този клуб та да ми отговорите, максималния размер на издръжката бил 39 лв. На много такива като мен помогнах. Все ми се оплакват. Пак ще ме съди, пак увеличение... Наа един му искали 180 лв. за две деца. Нямал пари за адвокат.

Ти си луд, бе! Явяваш се сам в съда и заявяваш, че не си съгласен, че максимума е прехвърлен отдавна и че смяташ да заведеш дело за намаляваане на издръжката. Цитираш член, параграф, алинея, хвърляш им копие на страницата от "Държавен вестник" и си излизаш. Точно тъй направил и смаял съдиите!

Пак се разприказвах! Бившата благоверна ще върви на гурбет. Издръжка, естествено, няма да й давам. Даже, май, тя ще трябва да ми дава, защото детето ще е при мен. Разбрали сме се културно, но как да оформя юридически нещата. Не адвокат - никаква няма да я свърши.

Искам документи, защото не се знае колко коварство има в една жена. Ето един пример. Развеждат се. Подписват съответните документи, че жилището остава за нея, при положение, че няма да търси издръжка и толкоз. Отива нещастника в Коми, блъска се 5 години, връща се. Някой подкокоросал бившата, завела дело за неплатена издръжка. - Ама, чакайте - ей го договора. Текст в който и да е договор, ако противоречи на закон не е валиден. Плащай с лихвите в седемдневен срок!!! Останал гол, кат пушка!

Още един пример за женск коварство. Един, на средна възраст живеел сам в собствена къща. Прикоткала го една, нанесъл се нашия в нейния апартамент - любов голяма. Минала година. - Пиленце, за какво ти е тази къща? виж колко добре си живеем тук. Там само мишки се разхождат.

Взел нашия и сцелия си акъл, взел, че я продал. Туй купили, онуй купи, аху-иху - парите свършили.

Краят остава за вас!



Тема Re: Разведен съм Бившата съпруга ще ходи в чужбинанови [re: ASSASSlN]  
Авторstranger (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 19:50



Uvajaemi gospodine, ne iskam da vi obijdam, no chela ne dochela postinga Vi malko se vbesih, parvo da sme naiasno, men sa me uchili, che otkaza ot izdrajka e nishtojen, koi normalen sadia shte odobri takova sporazumenie spored vas? - argument - "Чл. 88,CK. Отказът от издръжка за бъдещо бреме е нищожен".Razmer na izdrajkata moje i da e 180 (v citirania sluchai za dvete deca), niama prechki stiga choveka da ima vazmojnost da gi dava, a decata da ima nujda ot tiah i tazi nujda da e dokazana, opitajte Vie da gledate dete s 39 leva da vidim kak shte se spravitei - v podkrepa na dumite mi "Чл. 82, CK. (Изм. - ДВ, бр. 11 от 1992 г.) (1) Родителите дължат издръжка на своите ненавършили пълнолетие деца независимо дали са трудоспособни и дали могат да се издържат от имуществото си"...kakvo po tochno iskate da oformite :) - kompetenten da se proiznese otnosno roditelskite prava e sada (prochetete si 106) :), za izdrajkata pak toi... taka che ako iskate da Vi e svarshjena rabotata kakto triabva shte Vi triabva advokat, a kolkoto do tova koi kakvo i na kogo kupil :) ... majka mu rabota, ne e lud tozi koito iade banicata, a tozi koito mu ia dava, nali taka beshe kazal naroda...
do tuk obache s bezplatnata konsultacia :)



Тема Re: Разведен съм Бившата съпруга ще ходи в чужбинанови [re: stranger]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано13.10.01 10:20



Многоуважаема Госпожо, Вие може и да сте чела-недочела писанието ми, но аз четох-дочетох Вашето и не малко, а твърде много се вбесих. Питате ме кой нормален съдия ще се съгласи на отказ от издръжка. Ако бяхте забелязала – живея в град от селски тип, където няма нищо нормално.

И нали точно заради това питам – какво да направя!

Пишете, че издръжката може и да е 180 лв. за две деца и като чувствителна майка питате възможно ли е с 39 лв. да се отглежда дете. Аз, пък все си мислех, че в правото чувства няма, а има закони!

(За сведение. Осъден съм преди шест години на 1 (словом: един) лев, а доброволно давам 100)

Ето Ви, Госпожо, малко история от този клуб. Мой въпрос и два отговора на Ваши колеги. Със здраве. Дано този път четете-прочетете всичко.

....................................................

Моят въпрос

Петима адвокати посетих и получих пет различни отговора на въпроса: Какъв е МАКСИМУМА, който съда може да присъди за издръжка на непълнолетно дете и зависи ли той от заплатата? Може би alanin ще помогне с пресните си знания. Ще бъда много благодарен ако ми помогне някой.

Ето отговора на един адвокат.

максимума е 39 лева. определен е с постановление на министерския съвет.този размер може да бъде надвишен ако се докажат извънредни нужди на детето - нужда от специално лечение, извънредни способности на детето, изискващи специално обучение и др.подобни

Ето отговора на втори адвокат.

Скъпи господине, чл.85 СК предвижда специален начин за определяне размера на издръжката дължима от родителите на ненавършилите пълнолетие деца.Размера на издръжката в този случай се определя от съотношението м/у нуждите на децата и възможностите на родителите в граници определени от МС /Виж Постановление на МС №38(ДВ 52/85 г)изм.ДВ 60/96г. и ПМС №2 от 13.01.1999 г./В последното размера е фиксиран 9000-39000 стари лева месечно за едно дете. Незная дали има ново изменение!! СК обаче предвижда възможност за отклонение и в двете посоки:под долната и над горната граница.Тогава размера се определя от съда, конкретно за всеки случай,като се спазва правилата на чл.85 ал.2 и чл.85 ал.3 СК



Тема Какво стана - не разбирамнови [re: ASSASSlN]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано13.10.01 11:13



Абе, с дир-а ли стана нещо или с моя компютър. Имаше тук мнение, отговорих му, сега ни едното, ни другото виждам. На страницата пише видяно от 25, на моя екран пише видяно от 0. Стават грешки. Повтарям си отговора до госпожата, която ми обърна внимание.

-----------------------------------------------



Многоуважаема Госпожо, Вие може и да сте чела-недочела писанието ми, но аз четох-дочетох Вашето и не малко, а твърде много се вбесих. Питате ме кой нормален съдия ще се съгласи на отказ от издръжка. Ако бяхте забелязала – живея в град от селски тип, където няма нищо нормално.

И нали точно заради това питам питам – какво да направя!

Пишете, че издръжката може и да е 180 лв. за две деца и като чувствителна майка питате възможно ли е с 39 лв. да се отглежда дете. Аз, пък все си мислех, че в правото чувства няма, а има закони!

(За сведение. Осъден съм преди шест години на 1 (словом: един) лев, а доброволно давам 100)

Ето Ви, Госпожо, малко история от този клуб. Мой въпрос и два отговора на Ваши колеги. Със здраве. Дано този път четете-прочетете всичко.

--------------------------------------------

Моят въпрос

Петима адвокати посетих и получих пет различни отговора на въпроса: Какъв е МАКСИМУМА, който съда може да присъди за издръжка на непълнолетно дете и зависи ли той от заплатата? Може би alanin ще помогне с пресните си знания. Ще бъда много благодарен ако ми помогне някой.

Ето отговора на един адвокат.

максимума е 39 лева. определен е с постановление на министерския съвет.този размер може да бъде надвишен ако се докажат извънредни нужди на детето - нужда от специално лечение, извънредни способности на детето, изискващи специално обучение и др.подобни

Ето отговора на втори адвокат.

Скъпи господине, чл.85 СК предвижда специален начин за определяне размера на издръжката дължима от родителите на ненавършилите пълнолетие деца.Размера на издръжката в този случай се определя от съотношението м/у нуждите на децата и възможностите на родителите в граници определени от МС /Виж Постановление на МС №38(ДВ 52/85 г)изм.ДВ 60/96г. и ПМС №2 от 13.01.1999 г./В последното размера е фиксиран 9000-39000 стари лева месечно за едно дете. Незная дали има ново изменение!! СК обаче предвижда възможност за отклонение и в двете посоки:под долната и над горната граница.Тогава размера се определя от съда, конкретно за всеки случай,като се спазва правилата на чл.85 ал.2 и чл.85 ал.3 СК



Тема Драги Асасине,нови [re: ASSASSlN]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано13.10.01 14:51



Гледам нервничиш и тропкаш с крака. Въпросът ти в резюме следният ли е:
-Дължа ли на бившата си съпуга издръжка, през времето когато аз се грижа за детето и то живее при мен?
-Тя може ли да ме съди за издръжка за този период?
Отговорът на двата въпрроса е "НЕ".
Издръжка за детето заплаща този, който не упражнява родилеските права и при когото живее детето. Например за времето - обикновено един месец през лятото, когато детето прекарва с другия родител, последният не дължи изръжка. В това отношение има прастара и твърдо установена съдебна практика, от която мърдане няма.



Тема Re: Драги Асасине, [re: kakata]  
Авторstranger (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 22:47



Uvajaemi gospodine,
1. ne sam chuvstvena maika, i oshte niamam namerenie da stavam takava, malko sam mladichka i po moe lichno mnenie ne gotova za tova.
2. S postanovlenie na MS izdrajkata e v razmer na 9-39 lv., no pri dokazana nujda moje da bade i v po-goliam razmer, sada shte se saobrazi i s vashite vazmojnosti razbira se.- taka che I dvamata advokati ne sa Vi podveli
3. Otnosno roditelskite prava na vasheto dete, ot tova koeto pishete - ako sam razbrala dobre, roditelskite prava sega se uprajniavat ot vashata sapruga, po silata na sadebno reshenie s koto e i prekraten brakat po mejdu Vi.
Otnosno iskanata ot Vas promiana v tova obstoiatelstvo (zashtoto ostavam s vpechatlenie che iskate tochno tova), a imenno sled kato zamine saprugata Vi v chujbina Vie da uprajniavate sashtite, sledva kompetentnia Raionen sad da postanovi Vie da uprajniavate roditelskite prava i da opredeli razmera na izdrajkata koiato shte zaplashta saprugata Vi.
Poiasniavam stava vapros za izdrajka na detoto, a ne za izdrajka mejdu bivshi sapruzi.
4. Izdrajka moje da se tarsi za 1 godina nazad, zashtoto zakonodatelia priema, che nujdata ot izdrajka togava e bila vazniknala. Taka che spete spokoino moje da si tarsite parite ot bivshata si sapruga ako ne vi plashta 1 godina izdrajka (a niama problem i po – rano), drug e vaprosa che s izpalnitelniat list koito shte vi bade izdaden ot sadiata, moje i da niama kakvo da i vzemete :), ima i nakazatelna otgovornost daje po chl.183 NK, ako ne me laje pametta, no v momenta ne moga da vi kaja sas sigurnost tova li e chlena zashtoto niamam NK pred sebe si.
Iskrenno se nadiavam, otgovorat mi da bade polezen, kolkoto do znaniata, viarno che sa mi presnichki, no I opitat mi v tazi oblast ne e malak poradi prostata prichnia, che semeinoto pravo mi e neshto kato goliamata strast.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.