Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нужда от помощнови  
АвторAhs (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 00:43



В правилника на училището, в което уча, се казва че e-mail съобщенията, които получаваме и изпращаме на неговия сървър, могат да бъдат четени и проверявани за вирижни и др. такива. Съгласно Конституцията, това може да става само за да се предотврати тежко престъпление, каквото понастоящем mail бомбите не са. За мен това е сериозно нарушение на правата ми, но многобройните ми опити да накарам администрацията да премахне този член, усилията ми остават без резултат. Моля ви, кажете ми как мога да ги накарам да спрат "наблюдаването" на пощата ни. Декларация, протесна подписка и многобройни писма не помогнаха.



Тема Re: Нужда от помощнови [re: Ahs]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано07.09.01 12:33



Никак не е приятно и наистина тайната на кореспонденцията е конституционно защитена. От друга страна ти си приел да спазваш правилника на съответното учебно заведение, постъпвайки в него. Което си е вид договор между вас. И ползваш за изпращане на такава кореспонденция негов ресурс - сървър и техника. Нормално е собственикът да си пази ресурсите. Никой не те спира да си направиш един e-mail адрес в abv.bg /например/, да си платиш левче за час за интернет достъп /в кой да е клуб/ и да се ползваш от правото си на свободна кореспонденция.
Все пак, за свободата трябва и да се плаща! :)
Поздрави!




Тема Re: Нужда от помощнови [re: abettor]  
АвторAhs (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 18:07



Да, наистина, в договора се казва, че трябва да спазвам правилника. Но закона и Конституцията седята над договора (нали?) и той не може да е в противоречие с тях. Осевен това правото на тайна кореспонденция е основно човешко и гражданско право. E-maila ни карат да го използваме за училищни неща.



Тема Re: Нужда от помощнови [re: Ahs]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано08.09.01 13:18



Нека все пак да уважаваме свободата на договаряне :)
Чл. 9 от ЗЗД гласи..."Страните могат свободно да определят съдържанието на договора, доколкото то не противоречи на повелителните норми на закона и на добрите нрави."
И пак отбелязвам - никой тайно или насилствено не нарушава правото ти на лична кореспонденция. Ако порядките в това учебно заведение не ти харесват - смени го!
Друг е въпросът, ако тайно ти четяха пощата!
А в този случай май ти не използваш имейла си само за училищни цели? :)
Поздрави!




Тема Re: Нужда от помощнови [re: abettor]  
Авторhmmmm (Нерегистриран)
Публикувано08.09.01 22:15



a v sluchaia ne protivorechi li na imperativnata norma ?! Az ne se seshtam za vazmojnost chujdenec (fizicheski lice) da pridobie zemia v Bulgaria naprimer, pozovavajki se na svobodata na dogovariane... vseki notarius shte ti se izsmee :). Taka che neka razlichavame svobodata, ot prinudata i nalojenoto, i do kolkoto mi e izvestno NISHTO NE MOJE DA PROTIVORECHI NA KONSTITUCIATA, kato varhoven zakon v RB.



Тема Re: Нужда от помощнови [re: hmmmm]  
АвторAhs (Нерегистриран)
Публикувано09.09.01 04:13



Благодаря на всички, но значи все пак не мога да се спася от това положение. То по тая логика и никой не ме кара да живея, тъй че що не ме гръмне някой...



Тема Re: Нужда от помощ [re: Ahs]  
Автор Cнeжaнka (мнителна)
Публикувано09.09.01 11:14



Я не риви!



Тема Re: Нужда от помощнови [re: Ahs]  
АвторSLT (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 22:08



Това е съвсем сериозен проблем и неправомерна намеса в правото Ви на неприкосновеност на корепонденцията, право което е гарантирано както в Конституцията, така и в Европейската конвенция за защита правата на човека и освен това представлява престъпление по българския Наказателен кодекс. Така че имате пълно право да се защитавате и е крайно време в тази държава накой да се сети, че електронната поща е вид кореспонденция.
Така че опишете случая и подайте жалба в съответната Районна прокуратура. Ако не друго поне проверяващите пощите Ви ще се стреснат. И не се отказвайте, не страхувайте - вие сте в пълното си право.
Успех




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.